Nie będzie drugiego medalu Masłowskiej

Chorzowianin 2017-07-28 | Komentarzy: 0
"Masło", przywieź znowu medal do Chorzowa! - takie hasło pojawiło się na klubowym profilu KPR Ruch Chorzów na Facebooku. Niestety, nasza piłkarka nie dołoży do srebra z mistrzostw Europy krążka z The World Games we Wrocławiu.

Wicemistrzynie Europy w piłce ręcznej plażowej nie zdobędą medalu The World Games | Fot. Bartek Sadowski / The World Games

W ćwierćfinale turniej piłki ręcznej plażowej w ramach The World Games (igrzyska sportów nieolimpijskich) polskie szczypiornistki trafiły na aktualne mistrzynie świata Hiszpanki. Rywala z najwyższej półki, choć... sklasyfikowanego niżej od Polski na niedawnych mistrzostwach Euopy w Zagrzebiu (tam Hiszpanki zdobyły brąz).

Biało-Czerwone, z Katarzyną Masłowską z Ruchu w składzie, rozpoczęły walkę o strefę medalową znakomicie: od prowadzenia 4:0 i 5:2 w pierwszym secie. Rywalki stopniowo jednak odrabiały straty, by w trzech ostatnich minutach (każdy set trwa 10 minut) przesądzić o losach tej partii.

Po przegranej 12:18 Polki musiały wygrać drugiego seta, by zachować szanse na awans. Tym razem jednak oglądaliśmy popis mistrzyń świata, które nie pozwoliły naszej drużynie na wiele. Gdy w 6. minucie Hiszpanki prowadziły 15:4, było już praktycznie po zawodach. Podopieczne Marka Karpińskiego zredukowały nieco dystans (10:17), ale końcowa syrena oznaczała dla nich koniec marzeń o medalu The World Games.

Katarzyna Masłowska wraz z koleżankami wystąpiła w piątek w jeszcze jednym spotkaniu - o miejsca 5-8. Polki, nie bez trudu, uporały się z Tunezyjkami. W pierwszym secie zwyciężyły 17:7, ale w drugim niespodziewanie uległy zespołowi z Afryki 14:20 (był to pierwszy set wygrany na tym turnieju przez Tunezję). Decydowały shoot-outy, czyli akcje sam na sam z bramkarką. W nich świetnie spisała się Natalia Krupa. była zawodniczka Ruchu, która odważnymi wyjściami z bramki zmusiła do błędu aż trzy rywalki. Biało-Czerwone wygrały 6:2 i cały mecz 2:1.

W sobotę zaś pożegnają się z kibicami na wrocławskiej imprezie - spotkaniem o piąte miejsce. Rywalkami Polek będą Australijki, z którymi przegrały 1:2 w czwartkowym spotkaniu fazy grupowej.