Na Stadionie Śląskim poznamy mistrza Europy na żużlu

Chorzowianin 2018-09-14 | Komentarzy: 0
Duńczyk Leon Madsen, Polak Jarosław Hampel, a może Brytyjczyk Robert Lambert? Prawdopodobnie ktoś z tej trójki zostanie w sobotni wieczór indywidualnym mistrzem Europy na żużlu. Emocje na Stadionie Śląskim gwarantowane!
Na Stadionie Śląskim poznamy mistrza Europy na żużlu

Dwa tygodnie temu na Stadionie Śląskim odbył się mecz Polska - Reszta Świata. Żużel wrócił na chorzowski obiekt po 15 latach przerwy | Fot. Marcin Bulanda

Pierwsze zawody żużlowe w zmodernizowanym "Kotle Czarownic" mamy już za sobą. 1 września - w obecności prawie 17 tysięcy kibiców - reprezentacja Polski pokonała Resztę Świata 46:44. Mecz trzymał w napięciu do samego końca, o zwycięstwie decydował ostatni bieg.

Czytaj także: Kapitalny pościg polskich żużlowców! Decydował ostatni bieg

Równie ciekawie na Stadionie Śląskim powinno być w sobotni wieczór (15.09., godz. 20.00). Na chorzowskiej arenie odbędzie się bowiem finałowa runda Tauron Speedway Euro Championship 2018, czyli indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu.

Po trzech rundach - w Gnieźnie, niemieckim Guestrow i łotewskim Daugavpils - klasyfikację Tauron SEC otwiera Leon Madsen. Duńczyk zgromadził 38 pkt. Drugi jest Polak Jarosław Hampel (34 pkt.), zaś trzeci Brytyjczyk Robert Lambert (33 pkt.). Wydaje się, że walka o złoto ME rozstrzygnie się między tą trójką. Na medal chrapkę ma z pewnością także czwarty w tegorocznym cyklu Rosjanin Emil Sajfutdinow (30 pkt.)

Równie ciekawie powinno być w rywalizacji o utrzymanie w cyklu SEC. Gwarantowany start w kolejnej edycji ma czołowa piątka. Między piątym w klasyfikacji Duńczykiem Mikkelem Michelsenem a dziewiątym jego rodakiem Peterem Kildemandem są zaledwie trzy "oczka" różnicy.

W finałowej rundzie Tauron SEC na Stadionie Śląskim zobaczymy szesnastu żużlowców, w tym czterech Polaków: oprócz wspomnianego Hampela także Krzysztofa Kasprzaka (13. miejsce po trzech rundach), Piotra Pawlickiego (14. miejsce) oraz Kacpra Worynę (dzika karta).

Zawody rozpoczną się w sobotę o godz. 20.00 (bramy zostaną otwarte o godz. 17.00). Bilety na wielki finał można nabywać na eBilet.pl oraz zuzelnaslaskim.pl. Dla tych, którzy nie mogą się wybrać na Stadion Śląski, pozostaje kibicowanie przed telewizorem - transmisję przeprowadzi Eurosport 1.

Informator kibica przed Tauron SEC Chorzów znaleźć można TUTAJ.

(fab)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.