Na Śląskim tym razem bez goli. Czekamy na Brazylię!

Chorzowianin 2017-10-11 | Komentarzy: 0
Drugi mecz na Stadionie Śląskim w ramach turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy U-19 pomiędzy Białorusią i Irlandią Północną zakończył się bezbramkowym remisem. Na kolejne piłkarskie widowisko poczekamy do przyszłego roku. Czy będzie to spotkanie z Brazylią? Oby!
Na Śląskim tym razem bez goli. Czekamy na Brazylię!

Fot. Marcin Bulanda

7 października na zmodernizowanym Stadionie Śląskim odbył się pierwszy oficjalny mecz piłkarski - w dodatku o międzynarodowej randze. Reprezentacja Polski do lat 19 pokonała rówieśników z Białorusi 3:0, zapewniając sobie awans do kolejnej fazy eliminacji.

Wrażenie robiła zwłaszcza frekwencja. W sobotnie popołudnie na Śląski przybyło aż 29316 kibiców!

Czytaj także: Śląski znów szczęśliwy dla piłki: prawie 30 tys. kibiców i 3:0!

W ramach turnieju eliminacyjnego do ME U-19 w Chorzowie odbyło się jeszcze jedno spotkanie. Tym razem bez udziału Biało-Czerwonych (którzy w tym samym czasie walczyli w Zabrzu z Niemcami, ulegając im ostatecznie 0:2).

We wtorek na Stadionie Śląskim zmierzyły się: Białoruś i Irlandia Płn. Obie ekipy już wcześniej straciły szanse na awans (przegrywając i z Polską, i z Niemcami), więc był to mecz "o pietruszkę". Mimo to organizatorzy zapraszali kibiców, podkreślając, że będzie to pierwszy pojedynek na nowym Śląskim przy sztucznym oświetleniu.

Na stadion przyszło 1121 kibiców. Tym razem nie zobaczyli żadnego gola, mecz Białoruś - Irlandia Płn. zakończył się bezbramkowym remisem.

Teraz kibice na Śląsku czekać będą na informacje o przyszłorocznym meczu towarzyskim reprezentacji Polski w Chorzowie. Zbigniew Boniek zapowiedział kilka dni temu, że kadra Adama Nawałki wiosną ma wystąpić w "Kotle Czarownic".

Z informacji tygodnika "Piłka Nożna" wynika, że władze PZPN biorą pod uwagę organizację spotkania Polska - Brazylia na Stadionie Śląskim! Brazylijczycy pewnie zakwalifikowali się na mundial (zwyciężając w eliminacjach w Ameryce Płd.), a w marcu przyszłego roku mają już zakontraktowany mecz z Niemcami w Berlinie. Kilka dni wcześniej mogliby więc zagrać w Polsce.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.