Na początek nie zadziała internet. Co jeszcze nas czeka?

Chorzowianin 2018-03-06 | Komentarzy: 0
Nasze dziedzictwo - nasza przyszłość. Pod takim hasłem, już po raz dziesiąty odbędzie się od 12 do 16 marca Chorzowski Festiwal Nauki. Na tydzień pełen wykładów, warsztatów i pokazów popularyzujących nauki humanistyczne, matematyczne i przyrodnicze zaprasza Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta ds. społecznych.
Na początek nie zadziała internet. Co jeszcze nas czeka?

X Chorzowski Festiwal Nauki potrwa od 12 do 16 marca. | fot. archiwum

– Program X Chorzowskiego Festiwalu Nauki, któremu nadaliśmy w tym roku tytuł: „NASZE DZIEDZICTWO – NASZA PRZYSZŁOŚĆ”, został przygotowany zgodnie z prezentowaną wyżej ideą. Inspirowaliśmy się rolą, jaką odgrywają dokonania naszych poprzedników, ale też ich wpływem na przyszłe nasze dokonania – tłumaczy Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta Chorzowa do spraw społecznych.

Jubileuszową edycję rozpocznie wspomnienie 10 lat festiwalu. Po nim chętni będą mogli uczestniczyć w warsztatach z pracownikami i studentami UŚ, którzy postarają się m. in. pokazać gościom atomy, czy dowiedzieć się, dlaczego nie działa internet.

– Jak zwykł mawiać Stephen Hawking: „Równie odlegli od atomów i gwiazd rozszerzamy granice poznania tak, by objąć nimi i to, co najmniejsze i to, co najdalsze.” Ta oczywistość przyświeca naszym działaniom, a szeroka oferta propozycji naukowych umacnia we mnie pewność, że będą one nie tylko znakomitą okazją do zapamiętania naszej oferty naukowej, ale dadzą również możliwość przeżycia fascynującego spotkania z różnymi dziedzinami wiedzy – zachęca W. Ciężkowski.

W ramach festiwalu odbędą się tradycyjnie liczne imprezy towarzyszące: warsztaty matematyczne, chemiczne, pokaz urządzeń i modeli skonstruowanych przez uczniów chorzowskich szkół pod hasłem: „Mam talent”, gra miejska „Śladami chorzowian”, turnieje wiedzy i wiele innych okołonaukowych atrakcji, do których z pewnością można zaliczyć wycieczki do siedzib redakcji TVP Katowice, TVS, czy Radia Katowice.

– Mam prawo przypuszczać, że ten festiwal będzie szczególny. Wiąże się to nie tylko z jubileuszem dziesięciolecia jego istnienia, ale przede wszystkim z rozszerzeniem naszej oferty w skali, która dotąd nie miała miejsca. Naszym celem było i jest zróżnicowanie oferty i wzbogacenie jej o takie dziedziny nauki, aby każdy, kto jest ciekawy świata, został usatysfakcjonowany – zaprasza zastępca prezydenta Chorzowa

Pełny program X Chorzowskiego Festiwalu Nauki dostępny jest POD TYM LINKIEM

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.