Na Klimzowcu mają gdzie ćwiczyć. Jest nawet muzyka!

Chorzowianin 2018-11-15 | Komentarzy: 0
Przy ul. Szczecińskiej, powstał drugi w Chorzowie Street Workout Park. To kolejna inwestycja zrealizowana w ramach projektu obywatelskiego. Pomysłodawcą plenerowego miejsca ćwiczeń był Tomasz Grzywacz.
Na Klimzowcu mają gdzie ćwiczyć. Jest nawet muzyka!

Zamontowane poręcze, drabinki, liny i kółka gimnastyczne umożliwiają wykonanie profesjonalnego treningu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. | fot. UM Chorzów

– Jestem nauczycielem i to w szkole pierwszy raz usłyszałem o street workoucie. Pomysł wypłynął od uczniów – mówi Tomasz Grzywacz, pomysłodawca budowy.

Już podczas otwarcia widac było, że jest to trafiona inwestycja. Uczniowie z pobliskiego Zespołu Szkół Sportowych nr 1 wybrali się tu bowiem na plenerową lekcję wf-u.

– Można wykonywać wznosy, zwisy, podpory. Jest to wszechstronny rozwój, więc korzystamy z tej pięknej jesiennej pogody – opowiada Krzysztof Podchul, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSS nr 1.

Zamontowane poręcze, drabinki, liny i kółka gimnastyczne umożliwiają wykonanie profesjonalnego treningu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Ćwiczący mogą trenować w rytm muzyki, ponieważ na placu zainstalowano także głośnik bluetooth zasilany panelem solarnym.

Dla początkujących przygotowano też tablicę ćwiczeń. Dzięki niej można się dowiedzieć, jak wykonać poprawnie szwedzkie pompki, przysiady bułgarskie czy flagę. Część placu przeznaczona została na strefę parkouru, gdzie miłośnicy tej ekstremalnej dyscypliny, dzięki postawionym tu blokom i przeszkodom, będą mogli szlifować swoje umiejętności.

Projekt wygrał głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego zdobywając 1295 głosów. Koszt inwestycji to ok. 300 tys. zł.

– To już drugi street workout park w naszym mieście. Pierwszy, również na wniosek mieszkańców, powstał w Chorzowie Batorym. Jak widać fanów tego sportu w mieście nie brakuje, więc otwieramy kolejny park –wyjaśnia Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.