Na Dąbrowskiego zrobią hałas!

Chorzowianin 2018-01-09 | Komentarzy: 0
W dwóch ostatnich meczach Ruchu w hali MORiS na głośny i zorganizowany doping mogły liczyć drużyny... przyjezdne. W najbliższą sobotę będzie jednak inaczej. Szczypiornistki z Chorzowa wesprze grupa ultrasów "Niebieskich", która przed laty potrafiła tworzyć doskonałą atmosferę.
Na Dąbrowskiego zrobią hałas!

Fot. Mariusz Banduch

Podczas listopadowego meczu z KPR Kobierzyce w chorzowskiej hali pojawiła się ok. 30-osobowa grupa kibiców z Dolnego Śląska, która głośno zaakcentowała swoją obecność. Podobnie było podczas niedawnego pojedynku "Niebieskich" z Piotrcovią. Znów słychać było głównie przyjezdnych.

Pierwsze w 2018 r. spotkanie ligowe piłkarek ręcznych Ruchu (33:25 z Piotrcovią) oglądało niespełna 400 osób. Była to najlepsza frekwencja w tym sezonie w hali MORiS, ale wszystko wskazuje na to, że wynik ten zostanie pobity już w najbliższą sobotę (13.01.). Będzie więcej kibiców, a przede wszystkim... będzie znacznie głośniej!

Przed spotkaniem Ruch - Start Elbląg, w ramach 13. kolejki PGNiG Superligi, mobilizację ogłosiła grupa Ultras Niebiescy, zajmująca się prowadzeniem dopingu i oprawami na meczach piłkarzy Ruchu.

"Sobota, godzina 17 - lecimy z dopingiem dla naszych szczypiornistek i trenujemy nowe piosenki" - można przeczytać na profilu Ultras Niebiescy na Facebooku.

Przed kilkoma laty ultrasi - zwłaszcza w okresie zimowym - odwiedzali halę MORiS, wspierając piłkarki ręczne. Niesione ich głośnym dopingiem "Niebieskie" pokonywały wyżej notowane przeciwniczki. Tak było m.in. w styczniu 2014 r. podczas meczu z zespołem z Koszalina.

Zobacz doping na spotkaniu przed czterema laty

Miejmy nadzieję, że w sobotę będzie podobnie, a "Niebieskie" (10. drużyna tabeli) wzniosą się na wyżyny umiejętności i pokonają wyżej notowany Start Elbląg (4. miejsce).

Początek sobotniego meczu w hali przy ul. Dąbrowskiego o godz. 17.00.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.