Mural ozdobił brzydki mur

Chorzowianin 2017-11-14 | Komentarzy: 0
Mur byłego targowiska w okolicy ul. Strzelców Bytomskich i Truchana zdobi pomysłowy mural. Dotychczasowy, płatny parking zmienił swoje przeznaczenie.
Mural ozdobił brzydki mur

Mural przy siedzibie ZNP w Chorzowie | fot. Wojciech Zawadzki

 - Pomysł muralu na murze byłego targowiska na ul. Strzelców Bytomskich a obecnie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chorzowie zrodził się w mojej głowie już dawno. Niestety, kiedy w 2011 roku mur ten został opisany w jednej z gazet lokalnych jak najbrzydszy w Chorzowie, teren ten nie był własnością ZNP – mówi Rafał Gawleta, wiceprezes zarządu oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chorzowie.

W 2016 roku teren po miejskim parkingu, w drodze przetargu, nabył ZNP i dopiero wtedy ruszyły prace związane z porządkowaniem otoczenia wokół budynku siedziby związku. Powstał też mural.

– W projekcie zawarłem jak najwięcej symboli związanymi z naszym związkiem. Znalazły się tam m.in. elementy szkolne, logo ZNP, ławeczka szkolna z muzeum w Pilaszkowie oraz moneta ZNP wydana w 2010 roku przez Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chorzowie, która też była moim pomysłem – mówi Rafał Gawleta.

Nie ukrywa, że ze swojego pomysłu jest zadowolony. – Cel został osiągnięty. Mural miał poprawić wizerunek tej części dzielnicy oraz upiększyć to miejsce, a zarazem promować Chorzów oraz ZNP – podkreśla.

Rysunki na murze to nie jedyna zmiana. Były, miejski parking nie będzie już ogólnodostępny. Będą mogli z niego korzystać członkowie ZNP.

- W związku z przeniesieniem Ośrodka Usług Pedagogicznych i Socjalnych ZNP z Katowic do Chorzowa będzie konieczne zapewnienie miejsc parkingowych dla członków ZNP przyjeżdżających do nas na organizowane szkolenia – tłumaczy wiceprezes.

wojz

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.