MŚ w biathlonie: spadek Hojnisz o 12 lokat w biegu pościgowym

Chorzowianin 2017-02-12 | Komentarzy: 0
Tylko po pierwszym strzelaniu można było mieć nadzieję na korzystny rezultat chorzowianki. Później pudłowała i przesuwała się w dół klasyfikacji biegu pościgowego.

- Nie ma miejsca na pomyłki. MŚ to poziom i klasa sama w sobie! Nie ma co ukrywać, że tylko z życiowym biegiem, strzelaniem i szczęściem możemy powalczyć. Wciąż czekam na ten moment - tak Monika Hojnisz podsumowała swój występ w sprincie, pierwszej indywidualnej konkurencji podczas mistrzostw świata w Hochfilzen.

Chorzowianka zajęła w nim 39. miejsce. Do niedzielnego biegu pościgowego ruszała ze stratą 1:44:9 do najlepszej w piątek Czeszki Gabrieli Koukalovej.

Podczas niedawnych mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju Hojnisz spisała się bardzo dobrze w biegu pościgowym, notując awans o dziesięć lokat (z 16. na 6.). Kibice liczyli, że podczas mistrzostw świata - startując z dalszego miejsca, bez wielkiej presji - może być podobnie.

Początek przebiegał pomyślnie dla naszej zawodniczki. Pierwsze strzelanie (w pozycji leżącej) było bezbłędne, Monika awansowała na 33. miejsce. Później niestety nie było już tak dobrze. Na drugim strzelaniu miała dwa pudła, na kolejnych dwóch - po jednym. Łącznie musiała pokonać cztery karne rundy (razem dodatkowe 600 metrów).

Hojnisz ukończyła rywalizację w biegu pościgowym na 51. miejscu. Najlepszą z Polek była Magdalena Gwizdoń (25. lokata). Krystyna Guzik zajęła 47. pozycję.

Mistrzynią świata została Niemka Laura Dahlmeier, srebro wywalczyła Białorusinka Daria Domraczewa (awans z... 27. miejsca po sprincie!), a brąz wspomniana Koukalova.

Na zawodach w Hochfilzen Monikę Hojnisz zobaczymy ponownie w środę (15.02.), w biegu indywidualnym - na 15 km. Początek o godz. 14.30.