MŚ w biathlonie: rehabilitacja Polek w sztafecie

Chorzowianin 2017-02-17 | Komentarzy: 0
Po nieudanych startach indywidualnych Biało-Czerwone pokazały się z bardzo dobrej strony w sztafecie 4x6 km. Monika Hojnisz wraz z koleżankami zajęła siódmą pozycję.
MŚ w biathlonie: rehabilitacja Polek w sztafecie

Fot. YouTube

39. miejsce w sprincie, 51. w biegu na dochodzenie i 30. w biegu indywidualnym - to wyniki Moniki Hojnisz na mistrzostwach świata w biathlonie w Hochfilzen. Chorzowianka nie ukrywała, że były one dla niej rozczarowaniem. Ostatnią szansą na lepszy rezultat była piątkowa sztafeta 4x6 km.

Na pierwszej zmianie pobiegła Magdalena Gwizdoń. Doświadczona zawodniczka spudłowała tylko raz i w strefie zmian zameldowała się jako czwarta. Po niej na trasę ruszyła Hojnisz. 

Monika podczas pierwszego strzelania dobierała dwa pociski, a polska sztafeta spadła na piątą pozycję. Lepiej było podczas drugiego strzelania (tym razem tylko jedno dobieranie). Nasza zawodniczka wybiegała na czwartej pozycji, za Włoszką Sanfilippo, Niemką Hammerschmidt i Ukrainką Dżymą. Przed strefą zmian wyprzedziły ją jednak Czeszka Puskarcikova i Francuzka Aymonier.

Na trzeciej zmianie wystąpiła najmniej doświadczona w polskiej ekipie Kinga Mitoraj. Strzelała dobrze (jeden dobierany pocisk), nieco traciła na trasie, ale i tak jej start można zapisać na plus. Krystyna Guzik rozpoczynała ostatnią zmianę jako ósma. Jako jedyna w naszej ekipie nie miała ani jednego pudła. Zdołała zanotować awans na 6. pozycję, ale przed metą została wyprzedzona przez Szwedkę Magnusson.

Mistrzyniami świata zostały Niemki, srebro zdobyły Ukrainki, zaś brąz Francuzki. Siódme miejsce Polek należy uznać za sukces, w pokonanym polu pozostawiły m.in. silne sztafety Rosjanek i Norweżek.

W niedzielę na MŚ w Hochfilzen odbędzie się jeszcze jedna konkurencja pań - bieg masowy (12,5 km) - ale żadna z Polek do niego się nie zakwalifikowała.

Następne zawody, w których zobaczymy Monikę Hojnisz, to Puchar Świata w Pjongczang (2-5 marca). Będzie to zarazem próba przedolimpijska przed przyszłorocznymi igrzyskami w Korei Płd. 

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.