Młodzież ze Szwajcarii pokonała Niebieskich

Chorzowianin 2018-02-08 | Komentarzy: 0
Występujący w czwartej lidze szwajcarskiej zespół Young Boys Berno U-21 okazał się lepszy od podopiecznych Juana Ramona Rochy. Ruch szybko objął prowadzenie, ale później strzelali tylko rywale.

Początkowo drugim rywalem (po rezerwach Spartaka Moskwa) Ruchu na zgrupowaniu na Cyprze miał być zespół rosyjskiej ekstraklasy - Ural Swierdłowskaja obłast. Doszło jednak do zmian w planie sparingowym "Niebieskich".

Chorzowianie zmierzyli się w Larnace z Young Boys Berno, tyle że nie z pierwszym zespołem, lecz z występującą w czwartej lidze drużyną do lat 21.

Początek w wykonaniu podopiecznych Juana Ramona Rochy był znakomity. W 4. minucie Paweł Wojciechowski, po podaniu Mateusza Majewskiego, pokonał bramkarza ekipy ze Szwajcarii.

Później jednak było już tylko gorzej. W I połowie wyrównał Leo Seydoux, po przerwie drużyna z Berna objęła prowadzenie po strzale Nicolasa Bossa. A w 71. minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu Gracjana Komarnickiego. Joel Schmied z 11 m trafił do siatki, ustalając wynik na 3:1 dla młodzieżowców ze Szwajcarii.

To pierwsza porażka chorzowian w piątym sparingu (wcześniej pokonali Rozwój Katowice 4:1 i zremisowali trzy spotkania: z Pniówkiem Pawłowice 2:2, Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 i rezerwami Spartaka Moskwa 0:0).

We wtorek (13 lutego) "Niebiescy" zmierzą się z wicemistrzem Armenii Gandzasarem Kapan. Natomiast 15 lutego zagrają z białoruskim FK Homel.

Ruch Chorzów - Young Boys Berno U-21 1:3 (1:1)