Młodzież Cleareksu zaczyna walkę w MP

Chorzowianin 2017-11-08 | Komentarzy: 0
Drużyna Cleareksu wystąpi 11 listopada w turnieju eliminacyjnym młodzieżowych mistrzostw Polski, który odbędzie się w Chrzanowie.
Młodzież Cleareksu zaczyna walkę w MP

Fot. Chorzowianin.pl

W kategorii do lat 20 chorzowski klub sięgał po tytuł aż czterokrotnie. W 2001 r. zdobył złoto w Bielsku-Białej, dwa lata później w Nowej Rudzie. Na kolejne mistrzostwo czekaliśmy do 2010 r., gdy Clearex wygrał MMP we własnej hali, przy ul. Dąbrowskiego. Ostatni sukces to 2013 r. i turniej w Bochni.

W tym roku młodzieżówka Cleareksu, prowadzona przez Jakuba Lubasa, rozpocznie rywalizację w MMP od turnieju eliminacyjnego w Chrzanowie. Zmierzy się w nim z gospodarzem imprezy Fablokiem Chrzanów, a także z dwiema innymi ekipami z regionu: MKS Trzebinia i AZS UŚ Katowice.

Awans do finału MP (z udziałem szesnastu drużyn) wywalczą dwie najlepsze ekipy. Łącznie odbędzie się siedem turniejów eliminacyjnych. Stawkę finału uzupełni Hurtap Junior Łęczyca (organizator finału), a także obrońca tytułu Rekord Bielsko-Biała.

Młodzież Cleareksu ma pole do popisu, a seniorzy w najbliższy weekend nie zagrają w lidze. Wszystko z powodu meczów reprezentacji Polski w Słowenii. Przypomnijmy, że selekcjoner Błażej Korczyński powołał do kadry trzech chorzowian: Roberta Gładczaka, Tomasza Luteckiego i Macieja Mizgajskiego.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.