Młodzi piłkarze uczcili pamięć legendy Ruchu

Chorzowianin 2018-03-05 | Komentarzy: 0
W Memoriale Jerzego Wyrobka rywalizowało osiem drużyn do lat 11, w tym trzy zespoły z Chorzowa. Najlepsza okazała się Polonia Bytom, zaś nasze ekipy uplasowały się poza podium.
Młodzi piłkarze uczcili pamięć legendy Ruchu

Na zdjęciu fragment meczu Akademia Piłkarska Ruch - Zagłębie Sosnowiec | Fot. Marcin Bulanda

26 marca minie piąta rocznica śmierci Jerzego Wyrobka, jednej z legend chorzowskiego Ruchu. Jako piłkarz bronił barw "Niebieskich" w latach 1969-82, trzykrotnie wywalczył z nimi mistrzostwo Polski, a raz sięgnął po krajowy puchar. Piętnaście razy wystąpił w reprezentacji Polski.

Następnie z powodzeniem pracował w fachu trenerskim. W 1989 r., wespół z Henrykiem Wieczorkiem, doprowadził Ruch do czternastego - i ostatniego do tej pory - tytułu mistrzowskiego. Był także szkoleniowcem m.in. GKS-u Bełchatów, Odry Wodzisław, Zagłębia Lubin, Pogoni Szczecin, KSZO Ostrowiec czy Zagłębia Sosnowiec.

W niedzielę (4.03.) w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego odbył się Memoriał Jerzego Wyrobka, w którym wystąpiły drużyny do lat 11. Organizatorzy - UKS Ruch Chorzów, Miasto Chorzów, MORiS Chorzów, SP 21 im. Gerarda Cieślika oraz Akademia Piłkarska Ruch Chorzów - zamierzali zaprosić na turniej zespoły z klubów, w których pracował niegdyś Wyrobek.

Zagrały więc dwa zespoły UKS Ruch Chorzów (biali i czarni), Akademia Piłkarska Ruch Chorzów, Zagłębie Sosnowiec, Odra Wodzisław i KSZO Ostrowiec. Stawkę uzupełniły drużyny Polonii Bytom i APN Knurów. I to właśnie dwie ostatnie okazały się najlepsze w tegorocznej imprezie. Zwyciężyli bytomianie, zespół z Knurowa zajął drugie miejsce, zaś trzecie było Zagłębie Sosnowiec.

Piłkarze z Chorzowa tym razem okazali się gościnni dla przyjezdnych. Akademia Piłkarska była czwarta, UKS Ruch (granatowi) - piąty, zaś UKS Ruch (biali) - siódmy.

Młodych piłkarzy w akcji oglądali m.in. Krzysztof Warzycha i Jan Benigier. Po zakończeniu imprezy najlepszy zawodnik z każdego zespołu otrzymał nagrodę z rąk dyrektora UKS Ruch Chorzów Seweryna Siemianowskiego oraz przedstawicieli rodziny Jerzego Wyrobka.

Z drużyn z Chorzowa wyróżnieni zostali: Bruno Leks (AP Ruch), Natan Czapek (UKS Ruch - granatowi) oraz Jakub Włodarski (UKS Ruch - biali).

Zobacz galerię z turnieju - autorem zdjęć jest Marcin Bulanda.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.