Mizgajski strzelił gola Anglikom

Chorzowianin 2018-06-02 | Komentarzy: 0
Nie czterech, lecz aż pięciu futsalowców Cleareksu Chorzów znalazło się w kadrze na dwumecz z Anglią. Biało-Czerwoni wygrali pierwsze spotkanie 3:1, a jedną z bramek zdobył Maciej Mizgajski.

W ostatnim czasie Clearex Chorzów jest najliczniej reprezentowanym klubem w drużynie narodowej. Selekcjoner Błażej Korczyński powołał trzech zawodników - Mikołaja Zastawnika, Roberta Gładczaka i Macieja Mizgajskiego - na tegoroczne mistrzostwa Europy w Słowenii.

Na czerwcowy dwumecz z Anglią powołania otrzymało początkowo aż czterech chorzowian: Zastawnik, Gładczak, a także Sebastian Leszczak i debiutant Adam Wędzony. Jednak do Burton upon Trent udała się piątka graczy Cleareksu. Do kadry dołączył bowiem także Mizgajski.

Pierwsze spotkanie (odbyło się w sobotni wieczór) Biało-Czerwoni rozpoczęli od straty bramki. Wyrównał Bartłomiej Sitko z I-ligowego GKS-u Tychy.

W 34. minucie prowadzenie Polakom zapewnił Maciej Mizgajski z Cleareksu. A w ostatniej minucie decydujący cios zadał golkiper naszej reprezentacji. Michał Kałuża (Rekord Bielsko-Biała) posłał piłkę do pustej bramki rywali, którzy wcześniej zdecydowali się na grę z piątym zawodnikiem z pola.

Drugi mecz w Burton upon Trent rozegrany zostanie w niedzielę o godz. 18.00.