Mistrz ChLF odpadł z PP. Brawa za walkę

Chorzowianin 2019-01-07 | Komentarzy: 0
Irex Gaz Chorzów wysoko zawiesił poprzeczkę wiceliderowi I ligi Górnikowi Polkowice. Ostatecznie o jedną bramkę lepsza okazała się drużyna z Dolnego Śląska, która zagra w 1/16 finału Pucharu Polski.

Mistrz Chorzowskiej Ligi Futsalu wygrał w grudniu turniej eliminacyjny w Pawłowicach, dzięki czemu mógł zaprezentować się na szczeblu centralnym w Pucharze Polski. W 1/32 finału Irex Gaz podejmował Górnika Polkowice, wicelidera grupy południowej I ligi.

Faworytem spotkania w Kompleksie Sportowym "Hajduki" byli goście, którzy po kilku minutach objęli prowadzenie. Jednak chorzowianie nie zamierzali im ułatwiać zadania. Przed przerwą wyrównał Adrian Stachański.

Po zmianie stron nadal trwała wymiana ciosów. Gol dla Górnika i szybka odpowiedź Piotra Lokwenca. Kolejne dwa trafienia polkowiczan nie podłamały gospodarzy. Irex Gaz wycofał bramkarza, co dało efekty. Najpierw Bartłomiej Tarnówka, a potem Dominik Swatek doprowadzili do stanu 4:4.

Niestety na piątego gola dla Górnika (autorstwa Kamila Nowakowskiego) mistrzowie Chorzowa nie zdążyli już odpowiedzieć. I tak należą im się jednak duże brawa za walkę i ambitną postawę.

W 1/16 finału Pucharu Polski do rywalizacji dołączą zespoły z Ekstraklasy, w tym Clearex Chorzów. Spotkania zaplanowano na weekend 26-27 stycznia.