Minus 16 w Elblągu. Niebieskie zamykają tabelę Superligi

Chorzowianin 2017-09-13 | Komentarzy: 0
Chorzowianki na razie płacą frycowe w najwyższej klasie rozgrywek. Po przegranej w Piotrkowie doznały bolesnej porażki w Elblągu i spadły na ostatnie miejsce w tabeli. Jednak już w sobotę mają okazję do rehabilitacji, i to przed własną publicznością.

Joanna Rodak - razem z Karoliną Jasinowską - rzuciła najwięcej bramek dla Niebieskich w meczu w Elblągu | Fot. Marcin Bulanda

Początek sezonu nie jest łatwy dla beniaminka z Chorzowa. Dwa pierwsze spotkania w Superlidze przyszło mu rozegrać w obcych halach. W niedzielę uległ Piotrcovii 22:32, w środę natomiast walczył w Elblągu z Kramem Startem.

Jarosław Knopik nie mógł skorzystać w tym spotkaniu z usług Agnieszki Piotrkowskiej, Katarzyny Masłowskiej i Renaty Kajumowej. Mimo tych osłabień Ruch był przez ponad 20 minut równorzędnym partnerem dla faworyzowanej ekipy z Elbląga.

Po rzucie Joanny Rodak "Niebieskie" prowadziły 3:2, a po trafieniach Agnieszki Drażyk i ponownie Rodak w 13. minucie nawet 8:6.

W zespole z Elbląga Sylwia Lisewska doskonale egzekwowała rzuty karne. W pierwszej połowie wykorzystała cztery. Po jej rzucie Start odzyskał wyszedł na prowadzenie (11:10), ale Ruch odpowiadał. Karolina Jasinowska - także z karnego - wyrównała na 13:13.

Była 22. minuta i nic nie zwiastowało zbliżającej się katastrofy. Niestety w końcówce I połowy bramki rzucały głównie elblążanki, które schodziły do szatni przy stanie 21:15.

Druga część w wykonaniu Ruchu przypominała tę z meczu w Piotrkowie. Nasz zespół nie odrabiał strat. Zamiast tego mnożyły się błędy i w efekcie Kram Start powiększał przewagę. Lisewska wykorzystała jeszcze cztery rzuty karne, a łącznie zdobyła aż 10 bramek.

"Niebieskie" przegrały w Elblągu różnicą aż szesnastu goli - 24:40. Po tej porażce spadły na ostatnie miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Miejmy nadzieję, że opuszczą je już w sobotę (16.09.). Drużyna Jarosława Knopika podejmie KPR Jelenia Góra. Początek meczu w hali MORiS o godz. 18.00.