Milion dla chorzowskiego kampusu. Nie tylko dla studentów

Chorzowianin 2018-04-11 | Komentarzy: 0
Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie otrzyma sporą dotację z Urzędu Miasta. Chorzów przeznaczy ponad milion złotych na remont siedziby Instytutu Fizyki oraz utworzenie interdyscyplinarnego placu.
Milion dla chorzowskiego kampusu. Nie tylko dla studentów

Interaktywny plac zabaw będzie służył nie tylko studentom, ale też mieszkańcom tej dzielnicy. | fot. Chorzowianin.pl INFOSERWIS

O nietypowym skwerze na terenie chorzowskiego kampusu UŚ pisaliśmy rok temu, kiedy firma SLAS Architekci przygotowała projekt. Teraz, dzięki miejskiej dotacji, ruszy jego budowa.

– Interaktywny plac zabaw będzie służył nie tylko studentom, ale też mieszkańcom tej dzielnicy. Miasto przeznaczy na ten cel 300 tysięcy złotych– tłumaczy Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Czytaj też: Na terenie kampusu powstanie wyjątkowy plac

Plac będzie pozbawiony barier, płotów i płotków. Poszczególne strefy celowo przemieszano ze sobą, by wzmocnić interakcje pomiędzy użytkownikami różnych grup wiekowych. W projekcie zastosowano rozwiązania w postaci prostych, surowych materiałów w naturalnej kolorystyce. Duże zróżnicowanie kolorystyczne gwarantują rozmaite rośliny w częściach ogrodowych.

fot. Chorzowianin.pl INFOSERWIS

750 tysięcy złotych ma zasilić z kolei budżet modernizacji Instytutu Fizyki, który przenosi się w całości do Chorzowa.

– Cieszę się, że nasz kampus w Chorzowie umacnia się we współpracy z miastem. To nie jest tylko efekt naszych działań, ale wspólnych działań, za które jesteśmy władzom Chorzowa wdzięczni i pełni nadziei na dalszy rozwój – mówi prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, rektor Uniwersytetu Śląskiego.

 fot. Chorzowianin.pl INFOSERWIS

Koncentracja nauk ścisłych na terenie naszego miasta promuje Chorzów nie tylko wśród studentów, ale także na arenie międzynarodowej.

– Piszemy na naszych pracach, że powstały w Chorzowie, co oznacza, że w czasopismach naukowych na najwyższym światowym poziomie pojawia się nazwa miasta – wyjaśnia prof. dr hab. Jery Dajka, dyrektor Instytutu Fizyki UŚ.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.