Mieli sprawdzić rury, a kradli pieniądze

Chorzowianin 2017-02-15 | Komentarzy: 0
Policjanci kryminalni z komisariatu II w Chorzowie zatrzymali na "gorącym uczynku” czterech oszustów, którzy podawali się za pracowników wodociągów i okradali wpuszczających ich mieszkańców. Straty wyrządzone przez zatrzymanych wstępnie szacuje się na prawie 35 tys. zł. Policjanci odzyskali część skradzionej gotówki.
Mieli sprawdzić rury, a kradli pieniądze

Chorzowscy policjanci zatrzymali czterech sprawców kradzieży mieszkaniowych. Zatrzymani są mieszkańcami Zabrza, Chorzowa i Częstochowy. Dwaj mężczyźni i dwie kobiety wzbudzali u okradanych osób poczucie zaufania, podając się za pracowników wodociągów. Po przedstawieniu wymyślonej historii o awarii, wchodzili do mieszkań pokrzywdzonych pod pozorem sprawdzenia pionów wodnych. W trakcie „naprawy” zazwyczaj kradli pieniądze.

W ten sposób okradli mieszkankę Chorzowa oraz Knurowa. Pokrzywdzonymi były zazwyczaj seniorki. Dotychczas zatrzymanym przedstawiono dwa zarzuty za kradzieże. W stosunku do wszystkich podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara 5 lat więzienia.

Policja apeluje o rozwagę. – Pamiętajmy o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkań, jeżeli nie znamy celu ich wizyty. Jeżeli pojawi się u nas przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźmy telefonicznie, czy był do nas kierowany. Każdy, kto ma do czynienia z opisywanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 997 – czytamy w oświadczeniu chorzowskiej komendy.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.