Miasto zaprasza do koalicji, by było bezpieczniej

Chorzowianin 2018-05-16 | Komentarzy: 0
W Chorzowie powstanie sześć Lokalnych Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa. Ich zadaniem będzie docieranie do jak największej liczby mieszkańców w danym rejonie. Inauguracja pierwszej z nich odbyła się w poniedziałek w Siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej.
Miasto zaprasza do koalicji, by było bezpieczniej

Do końca czerwca w każdym z sześciu rejonów miasta odbędą się spotkania prezydenta, przedstawicieli policji oraz straży miejskiej. | fot. UM Chorzów

Po styczniowym zawiązaniu Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa przyszła pora na kolejny etap. Od poniedziałku w całym mieście odbywają się spotkania inauguracyjne Lokalnych Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa.

– To jest właśnie ideą, by schodzić jak najniżej, do dzielnic, osiedli, gdzie będziemy znajdowali i odpowiadali realne potrzeby mieszkańców – tłumaczy podinspektor Robert Łuszcz, komendant miejski policji w Chorzowie.

Zadaniami, jakie postawili przed sobą koalicjanci mają być: współpraca w zakresie monitorowania, analizowania i zwalczania zagrożeń, szczególnie tych dotykających lokalną społeczność oraz rozmaite akcje profilaktyczne.

Na czele każdej z lokalnych grup stanie dwóch liderów - urzędnik i dzielnicowy, którzy wsłuchiwać się będą w głos mieszkańców.

– Inne problemy są na Klimzowcu, inne w Chorzowie Drugim. Chcemy by lokalne koalicje stworzyły sieć komunikacji, przekazywania bolączek, problemów, ale też pomysłów na aktywizację mieszkańców – opowiada Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta do spraw polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej.

Do końca czerwca w każdym z sześciu rejonów miasta odbędą się spotkania prezydenta, przedstawicieli policji, straży miejskiej, na których mieszkańcy będą mogli poznać swoich koalicjantów, a także przedstawić problemy, które być może do tej pory nie mogły zostać zauważone.

– Od kiedy mamy monitoring w mieście, poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców zdecydowanie wzrosło. Wiadomo jednak, że nie wszędzie może być kamera, nie wszędzie może stać policjant i tu pojawia się rola chorzowskiej koalicji na rzecz bezpieczeństwa – podsumowuje Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.