Miasto kupuje leki dla pszczół

Chorzowianin 2017-07-28 | Komentarzy: 0
Od lat liczba pszczół maleje, dlatego Chorzów regularnie wspiera lokalnych pszczelarzy. Miasto po raz kolejny zakupi leki oraz środki dezynfekujące, które pomagają w walce z chorobami tych owadów.
Miasto kupuje leki dla pszczół

Pszczoła zbierająca pyłek | fot. Paweł Kuźniar, https://commons.wikimedia.org

Najgroźniejszą z chorób jest warroza, która dziesiątkuje ule. Osobniki, które zdołają przeżyć są osłabione, a w konsekwencji podatne na inne choroby. Kolejne pokolenia dotknięte chorobą wykazują niedorozwój.

Sytuację pszczelich rodzin pogarsza powszechne stosowanie w rolnictwie środków chemicznych. Osłabione chemikaliami owady nie są w stanie efektywnie zapylać roślin, co najmocniej odbija się na plonach.

Miasto angażuje się w pomoc pszczelarzom od 2013 roku. Tylko na terenie Chorzowa jest ponad 110 uli. Utrzymywanie pszczół w zdrowiu i czystości wpływa także na owady w innych miastach – pszczoły przemieszczają się na duże odległości. Tym samym mogą zarażać inne osobniki.

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.