Miała być Japonia. Będzie maraton w Chinach

Chorzowianin 2018-11-14 | Komentarzy: 0
Agnieszka Gortel-Maciuk, maratonka z Chorzowa, w środę wyruszyła w podróż do Chin. W niedzielę, 18 listopada, weźmie udział w Suzhou Taihu Marathon.
Miała być Japonia. Będzie maraton w Chinach

Fot. Chorzowianin.pl INFOSERWIS

Po październikowym starcie w maratonie w Poznaniu (4. miejsce) Agnieszka Gortel-Maciuk zapowiedziała jeszcze jeden występ na dystansie 42,195 km w tym roku. Miała się udać do Japonii - na maraton w Kobe. Plany uległy jednak zmianie.

Czytaj także: Poznań poniżej planu, Japonia na horyzoncie

- Zamiast w Japonii, wystartuję w Chinach - przekazała nam tuż przed środowym wylotem w Azji. 18 listopada Gortel-Maciuk pobiegnie w Suzhou Taihu Marathon.

Suzhou to miasto o statusie prefektury, którą zamieszkuje ponad 10 mln mieszkańców. Położone jest we wschodnich Chinach, ok. 100 km od Szanghaju.

Suzhou Taihu Marathon jest imprezą dość młodą. Po raz pierwszy odbyła się w 2015 r. W niedzielę oprócz maratonu zaplanowano także półmaraton i minimaraton. Spodziewana liczba uczestników na wszystkich dystansach to 30 tysięcy.

Chorzowianka przyznaje, że największy problem stanowią warunki, w jakich toczyć się będzie rywalizacja. - Nie tyle chodzi o temperaturę, która ma wynosić w granicach 13-17 stopni, co o wilgotność, która może sięgać od 78 do nawet 95 procent. Tego się najbardziej boję - powiedziała w rozmowie z naszym portalem.

Nie zapominajmy także o różnicy czasu. Maraton rozpocznie się o godz. 8.00 czasu miejscowego, czyli o godz. 1.00 czasu polskiego.

Jaki cel stawia sobie Agnieszka Gortel-Maciuk w Chinach? Po maratonie w Poznaniu (ukończonym z wynikiem 2:37:16) odczuwała niedosyt, gdyż zależało jej na wyniku poniżej 2 godzin i 35 minut. W Azji o taki rezultat może być ciężko.

- W tym sezonie formę osiągnęłam niestety zbyt wcześnie. Przyszła we wrześniu. Teraz na pewno nie jest taka, jaką chciałabym mieć. W Chinach zacznę bieg bardzo powściągliwie, będę się starała przyspieszać i mam nadzieję, że wytrzymam - zakończyła chorzowianka.

Dodajmy, że krótko przed wylotem do Azji zawodniczka TS AKS Chorzów wzięła udział w Krakowskim Biegu Niepodległości (11 listopada, na dystansie 11 km). Wygrała z czasem 39:55, wyprzedzając o 56 sekund Katarzynę Broniatowską i o prawie dwie minuty Paulinę Golec (obie AZS AWF Kraków).

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.