Memoriał Kusocińskiego: zobacz zdjęcia ze Śląskiego

Chorzowianin 2018-06-09 | Komentarzy: 0
Ponad 20 tys. kibiców na Stadionie Śląskim obejrzało w piątek lekkoatletykę na światowym poziomie. Przeżyjmy to jeszcze raz! Zobaczcie zdjęcia z 64. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego.
Memoriał Kusocińskiego: zobacz zdjęcia ze Śląskiego

Rekordzista świata w skoku o tyczce Renaud Lavillenie nie zawiódł kibiców. Wygrał konkurs z wynikiem 5,81 m | Fot. Marcin Bulanda

Pierwszy krok został zrobiony i chyba nikt nie ma wątpliwości, że Stadion Śląski to doskonałe miejsce na organizację wielkich imprez lekkoatletycznych. W piątek (8.06.) z trybun "Kotła Czarownic" uczestników memoriału oklaskiwało 20862 kibiców.

Czytaj także: Śląski zdał lekkoatletyczny egzamin. Ponad 20 tys. kibiców!

W Chorzowie mogliśmy zobaczyć gwiazdy światowej lekkoatletyki: kapitalną Genzebe Dibabę, która z ogromną przewagą wygrała bieg na 1500 m, francuskiego tyczkarza Renauda Lavillenie, który był o krok od odpadnięcia z konkursu, ale uporał się z problemami i zwyciężył w wielkim stylu, potężnego litewskiego dyskobola Andriusa Gudziusa, który ustanowił najlepszy tegoroczny wynik na świecie.

Były także polskie triumfy, które będą zapamiętane na długo. Przede wszystkim sukces Justyny-Święty Ersetic, która w biegu na 400 m wyprzedziła na finiszu utytułowaną Allyson Felix. Wojciech Nowicki pobił na Stadionie Śląskim rekord życiowy, wygrywając konkurs rzutu młotem i pokonując kolegę z kadry Pawła Fajdka. Ewa Swoboda była najszybsza na "setkę".

Co najważniejsze, bohaterowie memoriału chwalili publiczność w Chorzowie. Podkreślali, że atmosfera była znakomita, a na Stadionie Śląskim regularnie powinny odbywać się duże mityngi. Kolejny - już 22 sierpnia: Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Zobacz galerię z Memoriału Janusza Kusocińskiego - autorem zdjęć jest nasz fotoreporter Marcin Bulanda.

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.