Memoriał Kusocińskiego znów na Śląskim. Znamy termin

Chorzowianin 2019-01-04 | Komentarzy: 0
16 czerwca gwiazdy lekkoatletyki ponownie zaprezentują się w "Kotle czarownic". Ubiegłoroczny mityng na Stadionie Śląskim zajął znakomite 20. miejsce w światowym rankingu.
Memoriał Kusocińskiego znów na Śląskim. Znamy termin

Justyna Święty-Ersetic pokonała Allyson Felix podczas pierwszego Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie, w czerwcu 2018 r. | Fot. Marcin Bulanda

Choć Stadion Śląski jest obiektem wielofunkcyjnym, to lekkoatletyka ma być na nim jedną z wiodących dyscyplin. W 2018 r. odbyły się w Chorzowie dwa mityngi - Memoriał Janusza Kusocińskiego i Memoriał Kamili Skolimowskiej. W tym roku będzie podobnie.

Właśnie poznaliśmy datę pierwszych zawodów. 65. edycja ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego odbędzie się 16 czerwca.

W porównaniu z rokiem ubiegłym doszło do jednej ważnej zmiany. Imprezę zaplanowano tym razem na dzień wolny od pracy - niedzielę (w 2018 r. był to piątek), co powinno sprzyjać wysokiej frekwencji.

W 2019 r. Polski Związek Lekkiej Atletyki obchodzi stulecie, zaś Memoriał Kusocińskiego to jedna z jego flagowych imprez. Dlatego o poziom sportowy można być spokojnym. Już w pierwszej edycji w Chorzowie zaprezentowało się mnóstwo gwiazd - m.in. Renaud Lavillenie, Genzebe Dibaba, Allyson Felix, a także praktycznie wszyscy najlepsi Polacy (Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic, Ewa Swoboda, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Adam Kszczot, Piotr Lisek, Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk).

Przypomnijmy, że Memoriał Janusza Kusocińskiego został wysoko oceniony w światowym rankingu imprez za rok 2018. Chorzowski mityng zajął 20. miejsce (na 22. pozycji sklasyfikowano zaś Memoriał Kamili Skolimowskiej).

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.