Memoriał Kusocińskiego: znamy kolejne gwiazdy

Chorzowianin 2018-06-04 | Komentarzy: 0
Allyson Felix, Brittney Reese, Robert Harting i Siergiej Szubienkow łącznie zdobyli aż 43 medale igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata (letnich i halowych). Tę czwórkę zobaczymy 8 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Memoriał Kusocińskiego: znamy kolejne gwiazdy

Fot. kusocinski.pzla.pl

W najbliższy piątek (8.06.) lekkoatletyka w światowym wydaniu zadebiutuje na zmodernizowanym Stadionie Śląskim. O godz. 16.00 rozpocznie się 64. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego.

Czytaj także: Memoriał Kusocińskiego: zacznie Fajdek, skończy Kszczot

Obok największych polskich gwiazd - m.in. Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka, Piotra Małachowskiego, Justyny Święty-Ersetic czy Adama Kszczota - wystąpią wybitne postaci z zagranicy. Organizatorzy zawodów zaprezentowali kolejne cztery gwiazdy, które zobaczymy w Chorzowie.

W biegu na 400 m wystartuje Allyson Felix. 33-letnia Amerykanka pierwsze olimpijskie krążki wywalczyła już w 2004 roku podczas igrzysk w Atenach. Od tamtej pory regularnie staje na podiach najważniejszych imprez - przez 14 lat zdobyła aż 25 medali najważniejszych imprez (w tym sześć złotych podczas igrzysk). W 2012 roku została wybrana najlepszą lekkoatletką globu w dorocznym plebiscycie Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF).

W piątek Felix po raz pierwszy zaprezentuje się na zawodach w Polsce. - Jestem podekscytowana zawsze gdy mam wystartować w nowym miejscu. Po tylu latach kariery takich miejsc jest coraz mniej, dlatego tym bardziej cieszę się ze startu w Chorzowie. Wiem, że kibice w Polsce są świetni, a bieg na 400 metrów, w którym startuję, jest w tym kraju bardzo ważnym i ekscytującym wydarzeniem - przyznała Allyson Felix.

Inną gwiazdą memoriału rodem z USA będzie Brittney Reese. Skoczkini w dal to czterokrotna (2009, 2011, 2013 i 2017) mistrzyni świata, mistrzyni olimpijska z Londynu i wicemistrzyni olimpijska z Rio.

- Cieszę się z mojej podróży do Polski. Widziałam zdjęcia nowego stadionu w Chorzowie i mogę powiedzieć, że wygląda świetnie! Mam nadzieję, że kibice tłumnie przybędą na zawody i każdy będzie mógł zobaczyć jak skaczę 7 metrów. Mam taki plan! Nie mogę się doczekać startu na Memoriale Kusocińskiego! - zapewnia Brittney Reese, której rekord życiowy wynosi 7,31 m.

W rzucie dyskiem zobaczymy Roberta Hartinga. Mistrz olimpijski z Londynu i trzykrotny mistrz świata od lat rywalizuje z Piotrem Małachowskim.

Z kolei w biegu na 110 m przez płotki wystąpi Siergiej Szubienkow. Trzykrotny medalista MŚ zmierzy się m.in. z rekordzistą Polski Arturem Nogą.

Bilety na Memoriał Janusza Kusocińskiego są nadal dostępne w kanałach sprzedaży ebilet, kupbilet i eventime.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.