Memoriał Kusocińskiego: wielki pojedynek na Śląskim

Chorzowianin 2018-04-10 | Komentarzy: 0
Za niespełna dwa miesiące na Stadionie Śląskim odbędzie się pierwsza duża impreza lekkoatletyczna. Organizatorzy poinformowali, że w Chorzowie zobaczymy dwóch asów skoku o tyczce.
Memoriał Kusocińskiego: wielki pojedynek na Śląskim

Fot. Paweł Mikołajczyk

Zmodernizowany Stadion Śląski ma być domem polskiej lekkoatletyki. 8 czerwca gospodarzy obiektu czeka pierwszy test - Memoriał Janusza Kusocińskiego. Impreza została przeniesiony do Chorzowa ze Szczecina.

Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił właśnie pierwsze gwiazdy 64. edycji memoriału. Na Śląskim dojdzie do pojedynku dwóch wielkich postaci skoku o tyczce - rekordzisty Polski Piotra Liska (6,00 m, wynik z hali) oraz Francuza Renauda Lavillenie. Obaj należą do elitarnego grona tyczkarzy, którzy pokonali wysokość 6 metrów.

Podczas niedawnych Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham Lisek zdobył brązowy medal, zaś Lavillenie stanął na najwyższym stopniu podium. Prywatnie Polak i Francuz przyjaźnią się i wzajemnie dopingują.

- W naszym gronie panuje świetna atmosfera. Lubimy pożartować, ale gdy przychodzi do startu to skupiamy się na naszych własnych celach. A te na Śląskim będą wielkie. To piękny obiekt. Póki co widziałem go tylko na zdjęciach i w telewizji, ale zrobił na mnie znakomite wrażenie. Nie mogę się doczekać startu w Chorzowie. To będzie wielka przygoda. Postaram się żeby kibice wyszli po naszym konkursie bardzo zadowoleni - mówi Piotr Lisek, cytowany przez oficjalną stronę Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Skok o tyczce będzie jedną z blisko 20 konkurencji, które w czerwcu rozegrane zostaną podczas chorzowskich zawodów.

Organizatorzy zapewniają, że oprócz mistrzów tyczki na Stadionie Śląskim zobaczymy wiele innych gwiazd.

- Nie zabraknie oczywiście polskich asów. Do udanego startu w Chorzowie przygotowują się m.in. Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski, Adam Kszczot oraz Paweł Fajdek. Mogę też zdradzić, że na Kusym odbędzie się IAAF Hammer Throw Challenge, czyli odpowiednika diamentowej ligi dla rzutu młotem - informuje wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski.

Przypomnijmy, że bilety na Memoriał Janusza Kusocińskiego można nabywać za pośrednictwem serwisó ebilet.pl, eventim.pl oraz kupbilet.pl.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.