Memoriał Kusocińskiego: będą gwiazdy, bilety już w sprzedaży

Chorzowianin 2018-02-06 | Komentarzy: 0
To będzie pierwszy lekkoatletyczny mityng na zmodernizowanym Stadionie Śląskim. 8 czerwca do Chorzowa zjadą gwiazdy "królowej sportu", anonsowany jest występ m.in. Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka czy Adama Kszczota. Można już kupować bilety na to wydarzenie - w cenie od 10 zł.
Memoriał Kusocińskiego: będą gwiazdy, bilety już w sprzedaży

Fot. Paweł Mikołajczyk

Stadion Śląski, oddany do użytku w październiku 2017 r., ma być domem dla lekkoatletów. Plany są ambitne, sięgają imprez o największej randze - w tym mistrzostw świata i Europy. To jednak perspektywa kilku-kilkunastoletnia.

W tym roku na chorzowskiej arenie odbędą się dwa duże mityngi lekkoatletyczne. Promocja Memoriału Kamili Skolimowskiej (odbędzie się 22 sierpnia) i sprzedaż biletów na to wydarzenie ruszyła już jesienią ub. roku.

Czytaj także: Włodarczyk i Małachowski zachwyceni Stadionem Śląskim

Wcześniej - 8 czerwca - na Stadionie Śląskim zorganizowana zostanie inna impreza, która ma wieloletnią tradycję: Memoriał Janusza Kusocińskiego. Jego 64. edycja będzie pierwszym wielkim mityngiem na zmodernizowanym stadionie w Chorzowie.

Memoriał Kusocińskiego po raz pierwszy odbył się w 1954 r. Początkowo sportowcy rywalizowali w Warszawie, później także w innych miastach, ostatnio (2011-17) w Szczecinie.

Właśnie rozpoczęła się sprzedaż biletów na czerwcowe wydarzenie na Stadionie Śląskim. Najtańsze wejściówki (ceny obowiązywać będą do pierwszych dni marca) kosztują 10 złotych. Można je nabyć w serwisach: Eventim, Kupbilet oraz eBilet.

Władze PZLA zapewniają, że w Chorzowie nie zabraknie wybitnych postaci sportu.

- Jestem przekonany, że na Stadionie Śląskim będą padać światowej klasy wyniki. Wielkich emocji nie zabraknie. Gwarantem tego będą starty Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka czy Piotra Małachowskiego. Na bieżni zobaczymy Adama Kszczota czy Sofię Ennaoui. Obok nich kibice zobaczą wielkie, wielkie gwiazdy. Rozmawiamy z czołowymi zawodnikami świata i jestem przekonany, że uda nam się ich zaprosić do startu w Chorzowie - podkreśla Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, obecnie wiceprezes Zarządu PZLA (cytat za oficjalną stroną memoriału).

Patron imprezy, Janusz Kusociński, był wybitnym biegaczem okresu międzywojennego. W 1932 roku zdobył złoty medal w biegu na 10000 m na igrzyskach olimpijskich w Los Angeles. Walczył w obronie Warszawy we wrześniu 1939 r. Został zamordowany przez hitlerowskich zbrodniarzy w 1940 r. w podstołecznych Palmirach.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.