Mateusz Bogusz o krok od transferu do Anglii

Chorzowianin 2019-01-22 | Komentarzy: 0
Leeds United - lider Championship (druga liga angielska) - jest bliski pozyskania Mateusza Bogusza z chorzowskiego Ruchu. "Niebiescy" zaakceptowali ofertę wykupą złożoną przez Brytyjczyków.
Mateusz Bogusz o krok od transferu do Anglii

Fot. Marcin Bulanda

17-letni Bogusz uchodzi za największą perełkę w kadrze Marka Wleciałowskiego. Utalentowany pomocnik w minionym roku - mimo młodego wieku - był jedną z czołowych postaci Ruchu. Wiosną rozegrał 13 spotkań w I lidze, po spadku wystąpił w 19 meczach II ligi, w których strzelił 5 goli.

W ostatnim czasie Boguszem zainteresowało się kilka klubów z zagranicy - m.in. Brighton. Wygląda na to, że "Pycik" będzie kontynuować karierę na Wyspach Brytyjskich, ale w innym klubie - Leeds United.

We wtorek w brytyjskich mediach (m.in. na profilu LeedsYouth na Twitterze) pojawiły się informacje o transferze Bogusza.

Klub z Cichej potwierdził, że wpłynęła do niego oferta z Anglii, która została przyjęta. Teraz czas na finalizację transferu.

"Przy Cichej wstępnie zaakceptowano ofertę wykupu Mateusza Bogusza złożoną przez Leeds United F.C. Czekamy na projekt umowy transferowej" - czytamy w komunikacie czternastokrotnego mistrza Polski.

Przypomnijmy, że tej zimy Ruch opuścili już: Maciej Urbańczyk, Mateusz Majewski oraz Jakub Kowalski. Po stronie nabytków widnieją: Lucjan Zieliński (pomocnik, Miedź II Legnica) oraz Michał Mokrzycki (Wisła Sandomierz).

(f)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.