Magdalena Gorzkowska zdobyła Kilimandżaro. Jest zdjęcie i film

Chorzowianin 2018-02-06 | Komentarzy: 0
Lekkoatletka TS AKS Chorzów pokochała góry. Właśnie zdobyła "dach" Afryki - Kilimandżaro. Kolejnym wyzwaniem Magdaleny Gorzkowskiej będzie wiosenna wyprawa na Mount Everest.
Magdalena Gorzkowska zdobyła Kilimandżaro. Jest zdjęcie i film

Fot. Instagram.com/gorzka_adventures/

Kilka dni temu w "Chorzowianinie" opisywaliśmy plany lekkoatletki TS AKS Chorzów Magdaleny Gorzkowskiej, olimpijki z Londynu (2012), halowej wicemistrzyni świata z Portland (2016). Nie są one związane z bieżnią, gdyż sportsmenka zawiesiła karierę, a jej pasją stały się góry.

Czytaj także: Gorzkowska chce zdobyć Mount Everest. Możesz w tym pomóc

Gorzkowska w 2016 r. zdobyła Mont Blanc, a w ubiegłym roku Aconcaguę i Elbrus. Pod koniec lutego wyruszyła do Tanzanii, by wspiąć się na najwyższą górę Afryki - Kilimandżaro (5895 m n.p.m.).

- Nie ma trudności technicznych na tej górze, ale super lekko też na pewno nie będzie, ze względu na wysokość, prawie 6 tysięcy metrów - powiedziała nam przed wylotem do Afryki.

Misja się powiodła. Magda pochwaliła się tym w mediach społecznościowych. - Szczyt Afryki jest mój!! - napisała obok poniższego zdjęcia, które zostało zrobione 3 lutego na szczycie Uhuru (najwyższy punkt góry Kilimandżaro).

Natomiast we wtorek sportsmenka z Chorzowa pokazała film z Kilimandżaro. Magdzie towarzyszył brat. Zdobywanie szczytu trwało sześć godzin - od pierwszej w nocy do siódmej.

Zobacz niesamowite widoki z Kilimandżaro, z komentarzem Magdaleny Gorzkowskiej.

Teraz przed chorzowianką kolejne wyzwanie, czyli wyprawa w Himalaje. Jak już informowaliśmy, Magda zamierza zdobyć najwyższczy szczyt Ziemi - Mount Everest (8848 m n.p.m.). Chce tego dokonać między kwietniem a czerwcem 2018 r.

W tym celu prowadzona jest zbiórka na platformie crowdfundingowej polakpotrafi.pl - link znajdziesz tutaj. Gorzkowska planuje zgromadzić w ten sposób 50 tys. złotych. Pozostałe środki (ok. 80 tys. zł) zamierza zdobyć od sponsorów, a także sfinansować kredytem.

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.