Maciej Polok spotkał się z prezydentem RP

Chorzowianin 2018-01-11 | Komentarzy: 0
Wielokrotny mistrz świata w ju-jitsu, zawodnik i trener Gracie Barra Spartan Team Chorzów, znalazł się wśród sportowców zaproszonych na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.
Maciej Polok spotkał się z prezydentem RP

Fot. Marcin Bulanda

- Dziękuję za wspaniałych 100 lat sportowych radości i wielkiej dumy. Jesteście jednym z filarów budowania silnego polskiego państwa na przestrzeni tych 100 lat - te słowa prezydent RP Andrzej Duda skierował do przedstawicieli środowiska sportowego podczas spotkania z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość odbyła się 10 stycznia na PGE Narodowym w stolicy.

Prezydent zaprosił przedstawicieli wielu dyscyplin, nie tylko tych olimpijskich. Jednym z uczestników spotkania był Maciej Polok, który od wielu lat z powodzeniem uprawia ju-jitsu.

Na poniższym zdjęciu: Tomasz Knap (prezes Polskiego Związku Ju-Jitsu), prezydent RP Andrzej Duda oraz Maciej Polok.

W 2017 r. zawodnik Gracie Barra Spartan Team Chorzów odniósł trzy znaczące sukcesy. Najpierw został wicemistrzem Europy w bośniackiej Banja Luce, następnie wywalczył srebrny medal The World Games, czyli igrzysk sportów nieolimpijskich we Wrocławiu.

Natomiast w listopadzie Polok - po raz czwarty z rzędu! - sięgnął po tytuł mistrza świata (w kat. ne waza do 69 kg), triumfując na zawodach w stolicy Kolumbii, Bogocie.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.