Lekkoatletyczny plan Śląskiego: najpierw memoriał, potem ME?

Chorzowianin 2017-08-01 | Komentarzy: 0
Coraz bliżej otwarcia zmodernizowanego obiektu w Chorzowie. Otrzymał on już pozwolenie na użytkowanie. Gościli na nim przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ma to być początek szerokiej współpracy, która zaowocuje organizacją wielkich imprez na niebieskiej bieżni Śląskiego.
Lekkoatletyczny plan Śląskiego: najpierw memoriał, potem ME?

Fot. Archiwum Stadion Śląski Sp. z o.o.

Do Chorzowa przyjechali prezes PZLA Henryk Olszewski oraz wiceprezes PZLA, przed laty świetny wieloboista, Sebastian Chmara. Spotkali się z zarządem spółki Stadion Śląski, w obecności członka zarządu województwa śląskiego Kazimierza Karolczaka.

- Stadion Śląski robi ogromne wrażenie. Niebieski kolor bieżni świetnie komponuje się z kolorystyką obiektu. To będzie naprawdę znakomity stadion do imprez lekkoatletycznych światowej rangi - podkreślił prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Henryk Olszewski. - Trwa jeszcze wyklejanie bieżni, ale nie ukrywam, że ja też nie mogę się doczekać, kiedy największy obiekt lekkoatletyczny w kraju będzie gotowy. Sam chciałbym tutaj jeszcze wystartować - uśmiechał się Chmara.

Od lewej Henryk Olszewski - prezes PZLA, Sebastian Chmara - wiceprezes PZLA, Kazimierz Karolczak - członek zarządu województwa śląskiego. Fot. Archiwum Stadion Śląski Sp. z o.o.

- Omawialiśmy przede wszystkim plan działań związany z przygotowaniem długoletniej strategii współpracy pomiędzy Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki a województwem śląskim i spółką Stadion Śląski. Zarówno władzom województwa, jak i przedstawicielom spółki zarządzającej Stadionem Śląskim zależy na stopniowym odkrywaniu Stadionu Śląskiego dla polskiej i światowej lekkiej atletyki - powiedział Kazimierz Karolczak, członek zarządu województwa śląskiego.

Władze PZLA zapowiedziały, że w czerwcu 2018 r. w Chorzowie odbędzie się jedna z najważniejszych imprez lekkoatletycznych w naszym kraju - Memoriał Janusza Kusocińskiego. To zawody organizowane od 1954 r., początkowo na Stadionie Dziesięciolecia w stolicy, później także w innych miastach, od 2011 do 2017 r. w Szczecinie.

Docelowo na Stadionie Śląskim ma się odbyć wielka impreza międzynarodowa. Rąbka tajemnicy uchylił Henryk Olszewski. Chorzów będzie się ubiegać o mistrzostwa Europy w 2022 r.

- Wstępne zgłoszenie do organizacji mistrzostw Europy w 2022 roku na Stadionie Śląskim zostało już złożone. Ale zanim taka impreza będzie się mogła odbyć w Chorzowie, na obiekcie musi się odbyć wcześniej wiele imprez, które sprawdzą infrastrukturę stadionu, logistykę i działania organizacyjne. Będziemy się starać, aby Memoriał Janusza Kusocińskiego rozgrywany był na Śląskim przez kilka lat. Chcielibyśmy ponadto uświetnić 100-lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w 2019 roku mistrzostwami Polski właśnie na chorzowskim obiekcie - dodał prezes Olszewski.

Prezes zarządu spółki Stadion Śląski, Krzysztof Klimosz, podkreślił, że zmodernizowany obiekt będzie służyć nie tylko największym gwiazdom polskiej i światowej "królowej sportu". - Zależy nam na tym, aby w przyszłości Stadion Śląski kojarzył się nie tylko z imprezami lekkoatletycznymi wysokiej rangi, ale także z promocją sportowej aktywności na co dzień, lekkoatletycznymi imprezami rekreacyjnymi dla dzieci, dorosłych i seniorów - stwierdził Klimosz.

Na Stadionie Śląskim trwa obecnie wyklejanie dziewięciotorowej bieżni oraz montaż pozostałej infrastruktury do lekkiej atletyki. 

Przypomnijmy, że 1 października na Stadion Śląski zawitają uczestnicy Silesia Marathonu - największego biegu maratońskiego w naszym regionie. Finiszować będą na nowiutkiej bieżni "Kotła czarownic".

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.