Krzysztof Ibisz zaprasza na chorzowski koncert. Trzeba pomóc Julce

Chorzowianin 2018-01-08 | Komentarzy: 0
Już po raz kolejny dyrekcja i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 pokazują serce. Podczas koncertu dla Julii Sabel, który zorganizują 18 stycznia w kościele pw. św. Józefa wystąpią między innymi: VOX i Universe. Całość poprowadzi Bogdan Kalus.
Krzysztof Ibisz zaprasza na chorzowski koncert. Trzeba pomóc Julce

Julia Sabel urodziła się w 29 tygodniu ciąży bez prawej rączki. | fot. mat. organizatora

Julka Sabel urodziła się w szóstym miesiącu ciąży bez prawej rączki, ważąc nieco ponad kilogram. Przez ponad 2,5 miesiąca leżała w inkubatorze. Teraz ciepło popłynie do niej od społeczności ZSO nr 1 w Chorzowie.

– Pomysł, by tak pomagać nie jest dla nas nowy. W marcu zeszłego roku organizowaliśmy podobny koncert dla Julii Stachowiak. Już wtedy stwierdziliśmy, że chcemy to kontynuować. Zgłosił się do nas absolwent naszego gimnazjum, Piotrek Sabel z prośbą o pomoc w uzbieraniu kwoty na zakup protezy dla jego córki, Julki, więc postanowiliśmy, że to ona będzie bohaterką naszego wieczoru – mówi Grażyna Widera, dyrektor ZSO nr 1 w Chorzowie.

Przemek Bała, który zorganizował także ubiegłoroczny koncert nie miał problemu ze znalezieniem artystów chętnych do charytatywnego występu.

CZYTAJ TEŻ: Ten koncert zapamiętają na długo

– Wysłałem wiadomość do kilku wykonawców z opisem sytuacji i spotkałem się z bardzo miłą reakcją zespołu Vox, który przyjedzie do nas aż z Zamościa – opowiada.

Oprócz twórców takich przebojów jak: „Bananowy Song”, czy „Szczęśliwej drogi już czas” na scenie pojawi się też m.in.  zespół Universe, a całość poprowadzi pochodzący z Chorzowa aktor Bogdan Kalus.

Podczas koncertu będzie prowadzona sprzedaż dewocjonaliów, ciast oraz kaw i herbat, a po części artystycznej odbędą się licytacje: koszulek z podpisami piłkarzy, płyt, plakatów oraz gadżetów znanych zespołów, a dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup protezy dla podopiecznej fundacji Miej Serce.

–  To możliwość spędzenia popołudnia w niecodzienny sposób i chyba najlepszy, bo można komuś pomóc, a to super uczucie – zachęca Przemek Bała, organizator koncertu.

Do pomocy Julce zachęca też gwiazdor Polsatu, Krzysztof Ibisz w krótkim filmie zamieszczonym na facebookowej stronie koncertu:

 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.