Kontener na Rynku robi furorę. Będą kolejne

Chorzowianin 2018-03-13 | Komentarzy: 0
W związku dużym zapotrzebowaniem na kontenery do wyrzucania elektroodpadów, Urząd Miasta zastanawia się nad montażem kolejnych pojemników do zbiórki zużytych baterii czy płyt CD. Przy wyborze miejsc, w których zamontowane zostaną urządzenia pomogą mieszkańcy. Propozycje można zgłaszać pracownikom Wydziału Usług Komunalnych.
Kontener na Rynku robi furorę. Będą kolejne

10 kg starych telefonów trafiło do pojemnika w ciągu dwóch miesięcy. | fot. UM Chorzów

W ciągu dwóch miesięcy od postawienia przy centrum przesiadkowym pojemnika na elektroodpady mieszkańcy Chorzowa wyrzucili już kilkadziesiąt kilogramów zużytych baterii, po 10 kg starych telefonów komórkowych i płyt CD. Teraz miasto zastanawia się nad lokalizacją kolejnych kontenerów.

– Niedawno opróżnialiśmy urządzenie ze zgromadzonych przez mieszkańców odpadów. Miło byliśmy zaskoczeni, że wszystkie przegródki z odpadami były wypełnione, a niektóre nawet po brzegi – czytamy w informacji wydziału usług komunalnych.

Pojemnij na drobne elektrośmieci stoi obok wejścia do Banku WBK od grudnia. | fot. archiwum 

Przy wyborze miejsc, w których zamontowane zostaną urządzenia pomogą mieszkańcy. Swoje propozycje można zgłaszać pracownikom Wydziału Usług Komunalnych telefonicznie (32 416-50-00 wew. 110), mailowo (odpady@chorzow.eu)  lub osobiście w pokoju nr 28 w siedzibie urzędu miasta.

– Warto pamiętać, że kluczowa jest kwestia własności terenu. Ze względów formalnych urządzenia będą stawiane wyłącznie na gruntach należących do miasta – informuje biuro prasowe UM.

 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.