Koniec pucharowej przygody Józefki

Chorzowianin 2017-09-13 | Komentarzy: 0
Po wyeliminowaniu AKS-u Wyzwolenie podopieczni Krzysztofa Cielucha zmierzyli się z grającym o trzy klasy wyżej Śląskiem Świętochłowice. Tym razem niespodzianki nie było. Józefka pożegnała się z Pucharem Polski, a teraz pozostaje jej skupić się na wywalczeniu awansu do Klasy A.
Koniec pucharowej przygody Józefki

Robert Kuza (z lewej) i jego koledzy z Józefki walczyć teraz będą o awans do Klasy A | Fot. Adrian Ślązok

W Parafialnym Klubie Sportowym Józefka od lat szkoli się młodzież. Jednak od tego sezonu do rozgrywek Klasy B zgłoszona została drużyna seniorów. 22 sierpnia - w debiutanckim meczu o stawkę - Józefka pokonała inny chorzowski zespół AKS Wyzwolenie 3:1. Zespół Krzysztofa Cielucha wywalczył awans do II rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice.

Czytaj także: Wymarzony debiut Józefki. Wygrała derby Chorzowa

Trenera Cielucha zapytaliśmy po tamtym spotkaniu, na kogo chciałby trafić w kolejnej rundzie. Stwierdził, że ciekawą opcją byłby IV-ligowy Śląsk Świętochłowice. Los skojarzył oba zespoły, a ich spotkanie odbyło się 12 września na boisku przy ul. Pokoju.

Józefka marzyła o kolejnej niespodziance, lecz grający o trzy klasy wyżej Śląsk na to nie pozwolił. Goście wygrali aż 7:1. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył - z rzutu karnego - Mateusz Strzebińczyk.

Chorzowianie odpadli z Pucharu Polski, a teraz pozostaje im się skupić na realizacji głównego celu, czyli awansu do Klasy A.

Na razie Józefka jest na dobrej drodze. Odniosła dwa zdecydowane zwycięstwa - 5:1 z Pogonią II Imielin (u siebie) oraz 10:1 z Pogonią II Ruda Śląska (na wyjeździe) - i otwiera tabelę katowickiej grupy Klasy B.

II runda Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice
PKS Józefka Chorzów - Śląsk Świętochłowice 1:7 (1:3)

Bramki: Strzebińczyk (34. karny) - Wawrzyniak (20), Wasiński (26. samobójcza), Ściętek (41), Hewlik (53), Kaciuba (67), Wasiak dwie (82, 90+3).
Józefka: Książek (32. Heisig) - Wasiński, Kubicki, Kuza, Strzebińczyk - Krysiak, Wojtasiewicz (68. Prokop), Milkiewicz (46. Prokop) - Przybyszewski, Gałek (68. Sroka), Watoła

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.