Kolejny etap przebudowy ul. Kościuszki

Chorzowianin 2017-07-28 | Komentarzy: 0
31 lipca na ulicy Kościuszki, na odcinku pomiędzy ulicami Lwowską i Skargi, rozpoczęte zostaną roboty związane z realizacją kolejnego etapu przebudowy ulicy.
Kolejny etap przebudowy ul. Kościuszki

Na czas prowadzonych prac wyłączona z ruchu zostanie połowa jezdni po stronie numerów parzystych (lewa strona jadąc w kierunku centrum miasta). Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z kierunku ul. Lwowskiej w kierunku ul. Skargi. Układ objazdów nie ulega zmianie.

Przypomnijmy, że przy ul. Kościuszki trwa budowa kanalizacji ogólnospławnej, co wpływa na opóźnienie robót drogowych związanych z 1 etapem modernizacji. Prace te powinny zakończyć się do końca sierpnia i dopiero wtedy wejdą tu drogowcy.

Obecnie trwają prace przygotowawcze do 2 etapu - wycinka drzewostanu i rozbiórka torowiska. Zgodnie z planem przebudowany będzie odcinek do początku ul. Parkowej. Zakres prac obejmuje m.in. modernizację jedni i miejsc parkingowych. Natomiast w śladzie likwidowanych torowisk powstanie deptak - w kierunku od ul. Piotra Skargi do szybu Prezydent – i ścieżka rowerowa. Pojawi się nowe oświetlenie i zadrzewienie. Według planów prace związane z tym etapem powinny zakończyć się pod koniec sierpnia. 

 

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.