Kolejni mistrzowie świata przyjadą do Chorzowa

Chorzowianin 2018-05-08 | Komentarzy: 0
Organizatorzy Memoriału Janusza Kusocińskiego (8 czerwca) zapowiadają pojedynki gigantów na Stadionie Śląskim. Z fenomenalnym Nowozelandczykiem Tomem Walshem zmierzą się nasi kulomioci: Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk. Natomiast w rzucie dyskiem Piotr Małachowski rywalizować będzie z Litwinem Andriusem Gudziusem.
Kolejni mistrzowie świata przyjadą do Chorzowa

8 czerwca na Stadionie Śląskim zobaczymy wiele gwiazd światowej lekkoatletyki | Fot. Archiwum

Równo za miesiąc do Chorzowa przyjadą wybitne postaci światowej lekkoatletyki. Zapowiadaliśmy już start w 64. Orlen Memoriale Janusza Kusocińskiego m.in. tyczkarza Renauda Lavillenie czy znakomitej etiopskiej biegaczki Genzebe.

Na Stadionie Śląskim dojdzie także do pojedynków gigantów, czyli kulomiotów i dyskoboli. Organizatorzy odkryli kolejne karty. W Chorzowie zobaczymy kilku mistrzów świata.

Pierwszy z nich to Tom Walsh. Nowozelandzki kulomiot w 2016 r. zdobył brązowy medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, a kolejne sezony należały już do niego. Rok temu zwyciężył w mistrzostwach świata w Londynie, a w 2018 r. zdobył złoto podczas halowych MŚ w Birmingham oraz Igrzysk Wspólnoty Narodów w Goald Coast.

Rekord życiowy zawodnika z Antypodów jest imponujący - 22,67 m! To szósty rezultat w historii tej dyscypliny. Walsh stoczy w Chorzowie pojedynek z utytułowanym Niemcem Davidem Storlem (mistrzem świata z 2011 i 2013 r.), a także z naszymi kulomiotami - Konradem Bukowieckim i Michałem Haratykiem.

- Polscy kulomioci, kontynuujący piękną historię napisaną przez Tomasza Majewskiego, z pewnością nie będą chcieli być gościnni i postarają się pokonać duet mistrzów globu - czytamy na stronie memoriału.

Z kolei w rzucie dyskiem w Chorzowie zaprezentuje się mistrz świata z Londynu Litwin Andrius Gudzius. Z objawieniem zeszłorocznego sezonu powalczy nasz najlepszy dyskobol Piotr Małachowski (mistrz świata z 2015 r. z Pekinu), a także Robert Urbanek.

Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego będzie pierwszym wielkim lekkoatletycznym wydarzeniem na zmodernizowanym Stadionie Śląskim. Bilety na mityng dostępne są już w kanałach sprzedaży ebilet, kupbilet i eventim.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.