Kolejne gwiazdy sportu przyjadą na Śląsk. Co z Anitą Włodarczyk?

Chorzowianin 2018-08-03 | Komentarzy: 0
Niecałe trzy tygodnie pozostały do Memoriału Kamili Skolimowskiej, który 22 sierpnia odbędzie się na Stadionie Śląskim. Podczas wczorajszej konferencji prasowej z udziałem m. in Pawła Małachowskiego i Ewy Swobody, organizatorzy ogłosili kolejne gwiazdy zawodów. Do Chorzowa przyjadą m. in. Ronnie Baker, Pierre Ambroise Bosse, Christian Taylor i Robert Harting.
Kolejne gwiazdy sportu przyjadą na Śląsk. Co z Anitą Włodarczyk?

Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się 22 sierpnia na Stadionie Śląskim. | fot. Marcin Bulanda

Nie milkną echa rezygnacji Anity Włodarczyk ze startu w memoriale. Wczoraj do decyzji rekordzistki świata i wieloletniej ambasadorki zawodów ku pamięci Kamili Skolimowskiej odniósł się Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

– Pani Anita podjęła taką decyzję, my cieszymy się z tych, którzy do nas przyjadą – powiedział Saługa.

A jest się z kogo cieszyć. Do potwierdzonych już wcześniej gwiazd światowej lekkoatletyki dołączyły kolejne uznane nazwiska m. in. Ronnie Baker, najszybszy stumetrowiec tego roku, czy Christian Taylor, dwukrotny mistrz olimpijski w trójskoku który w Chorzowie spróbuje swoich sił na dystansie... 400m! 

Fani lekkoatletyki mogą już też ostrzyć zęby na pojedynek dyskoboli, Piotra Małachowskiego i Roberta Hartinga. Odkąd w 2009 roku Niemiec w ostatnim rzucie odebrał Małachowskiemu tytuł mistrza świata, starcia naszego asa i Hartinga niejednokrotnie przyprawiał o ciarki sympatyków królowej sportu.

Teraz niemiecki multimedalista żegna się z kibicami, a start w Chorzowie będzie jego ostatnim konkursem w karierze na polskiej ziemi. Weteranów spróbuje pogodzić zeszłoroczny Mistrz Świata Andrius Gudzius, który już cieszy się z powrotu na Stadion Śląski

– Andrius, po Memoriale Kusocińskiego zadeklarował, że chce tu wrócić i wystąpić na tym stadionie jeszcze raz, co mówi samo za siebie – komentuje Piotr Małachowski.

W szczególny sposób organizatorzy postanowili uhonorować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jubileuszowi poświęcone będą biegi kobiet i mężczyzn na dystansie… 100 metrów.

Niepodległościową "setkę" pobiegnie m. in Ewa Swoboda, która podczas niedawnych Mistrzostw Polski wyrównała swój życiowy rekord (11.12 z wiatrem 2,7 m/s, co sprawia, że wynik nie zostanie wpisany do oficjalnych rekordów - przyp. red.).– Zawody odbędą się blisko moich rodzinnych Żor, więc mam nadzieję, że będzie jak najwięcej śląkich kibiców. Cieszę się, że wreszcie mamy superstadion i nie trzeba już jeździć za granicę albo budować bieżni tylko po to, by przebiec sto metrów – uśmiecha się sprinterka.

Obok Ronniego Bakera, Pierre’a Ambroise Bosse, Christiana Taylora i Roberta Hartinga w mityngu wystąpią także inne gwiazdy światowej lekkoatletyki, m.in. Shelly-Ann Fraser-Pryce, Danił Łysienko, Andrius Gudžius, Piotr Lisek, Asafa Powell, Tom Walsh, Caster Semenya, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki czy Justyna Święty-Ersetic.

Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się 22 sierpnia na Stadionie Śląskim, początek zmagań o godzinie 16:00. Wstęp bezpłatny.

 

 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.