Kluczowa interwencja Krzyśki. Clearex lepszy od Piasta

Chorzowianin 2018-05-07 | Komentarzy: 0
Futsalowe derby Śląska z Piastem Gliwice zwykle są bardzo wyrównane. Nie inaczej było w niedzielę w hali MORiS. Clearex wygrał jedną bramką, a spora w tym zasługa Rafała Krzyśki, który w ostatniej minucie popisał się świetną interwencją.

Interwencja Rafała Krzyśki w końcówce derbów z Piastem miała ogromne znaczenie | Fot. Marcin Bulanda

Zespół Mirosława Miozgi ponownie zafundował swoim kibicom mnóstwo emocji. Derby z "Piastunkami" rozpoczęły się od przepięknego uderzenia Wadima Iwanowa. Ukrainiec zaskoczył Michała Widucha, pakując piłkę w górny róg bramki.

Jeszcze przed przerwą Clearex strzelił drugiego gola. Po faulu na Sebastianie Leszczaku (szóstym popełnionym przez gliwiczan w tej odsłonie) sędzia zarządził przedłużony rzut karny. Maciej Mizgajski słynie z bardzo silnego uderzenia. Posłał "bombę" po ziemi i za moment odbierał gratulacje od kolegów.

Rzut karny z 10 m mieli także goście. Jednak Przemysław Dewucki nie trafił w światło bramki.

Gliwiczanie w drugiej połowie byli coraz groźniejsi. Po wzorowo rozegranej kontrze Lucas Bonifacio nie dał szans Rafałałowi Krzyśce. Później Piast wycofał golkipera, ale ryzyko się nie opłaciło. Po stracie piłki Mizgajski ulokował piłkę w pustej bramce.

Jednak dwubramkowa przewaga na kilka minut przed końcem nie oznacza w futsalu komfortu. Clearex szybko się o tym przekonał. Leszczak nie wykorzystał "setki" na 4:1, goście wyprowadzili kontratak zakończony celnym uderzeniem Ivana Lopeza Del Pino.

Ostatnia minuta to już horror. Piast znów atakował piątką w polu. Michał Grecz - na 32 sekundy przed końcem - miał doskonałą okazję na doprowadzenie do remisu. Po szybkim rozegraniu uderzał w krótki róg bramki Cleareksu, ale Krzyśka zdążył się przesunąć i w fantastycznym stylu odbił piłkę.

To była obrona na wagę trzech punktów. Clearex po zwycięstwie 3:2 zrównał się punktami z trzecim w tabeli FC Toruń. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki, szykują się więc ogromne emocje.

Za tydzień - w poniedziałek, 14 maja - chorzowianie pojadą do Bielska-Białej na mecz z Rekordem, liderem tabeli.

24. kolejka Futsal Ekstraklasy
Clearex Chorzów - Piast Gliwice 3:2 (2:0)
Bramki:
Mizgajski dwie (17. przedłużony rzut karny, 37), Iwanow (7) - Bonifacio (26), Del Pino (38).
Clearex: Krzyśka - Golly, Zastawnik, Łuszczek, Iwanow oraz Łopuch, Mizgajski, Wędzony, Leszczak, Gładczak, Seget, Omylak.