Kłęby dymu nad Chorzowem. Płonie składowisko makulatury

Chorzowianin 2018-06-06 | Komentarzy: 0
Od kilkudziesięciu minut m. in. nad Chorzowem unosi się chmura czarnego dymu. Przyczyną okazał się pożar składowiska makulatury w Piekarach Śląskich.
Kłęby dymu nad Chorzowem. Płonie składowisko makulatury

Chmura dymu to skutek pożaru składowiska makulatury przy ul. Wentylacyjnej w Piekarach Śląskich. | fot. Mirosław Mataniak

– W tej chwili na terenie Chorzowa nie ma pożaru, a widoczny dym ma swoje źródło w Piekarach Śląskich – wyjaśnia Wojciech Dela, rzecznik prasowy chorzowskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.Chmura dymu to skutek pożaru składowiska makulatury przy ul. Wentylacyjnej w Piekarach Śląskich, jednak, jak informuje mł. bryg. mgr inż. Marcin Gąsowski, strażacy opanowują już sytuację.

– W tej chwili na miejscu pracuje około dziesięciu zastępów. Ich rola ogranicza się do zabezpieczenia terenu przed rozprzestrzenieniem ognia – mówi rzecznik prasowy PSP w Piekarach Śląskich.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.