Kino na Cwajce

Chorzowianin 2017-08-03 | Komentarzy: 0
Letni wieczór, leżaki, duży ekran i … dobry, lekki francuski film. To na finał. Wcześniej bajki, gry, zabawy, w którym najmłodszym uczestnikom towarzyszyć będzie Sznupek, czyli maskotka śląskiej policji.
Kino na Cwajce

Podczas imprezy każde dziecko otrzyma specjalną opaskę, która ma pomóc w sytuacji, gdy maluch się zgubi. To wszystko na chorzowskiej „Cwajce”, gdzie 3 sierpnia ruszy Sąsiedzki Festiwal Filmowy i akcja „Nie zgub mnie”.

W pięć sierpniowych czwartków w Chorzowie II będzie można poczuć się jak we Francji. W ramach Sąsiedzkiego Festiwalu Filmowego „Vive la Cwajka” będzie można bezpłatnie zobaczyć dobre, francuskie kino.

- Wybierając repertuar staraliśmy się zaproponować takie propozycje, które będą idealne na długie, letnie wieczory - mówi Tomasz Ignalski, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury.

Wszystko po to, by zaproponować mieszkańcom rozrywkę na dobrym poziomie, by pokazać, że rodzinne, wspólne spędzanie czasu może być ciekawe dla wszystkich, bez względu na wiek. Dlatego każda projekcja poprzedzona będzie licznymi atrakcjami skierowanymi głównie do najmłodszych chorzowian.

- Integracja pokoleń musi zakładać organizację takich wydarzeń, w których będą chcieć wziąć zarówno seniorzy, jak i młodzież czy dzieci - tłumaczy Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta Chorzowa ds. aktywizacji społecznej.

To także idealna okazja, by w innym otoczeniu promować dobre postawy, na przykład te związane z bezpieczeństwem. I w związku z tym z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie pierwszego dnia festiwalu wystartuje akcja „Nie zgub mnie”.

- Celem jej jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem zagubień dzieci - mówi podinspektor Robert Łuszcz, komendant Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. - Najczęściej dzieci gubią się w czasie zakupów w super marketach czy w czasie dużych wydarzeń i imprez masowych. W czasie akcji, której pierwszy etap rozpoczynamy w czasie Sąsiedzkiego Festiwalu Filmowego, będziemy starali się mówić o tym, jak takim sytuacjom zapobiec, a każde dziecko otrzyma specjalną opaskę, na której opiekunowie będą mogli zapisać swój numer telefonu. To w wielu przypadkach może oszczędzić wielu godzin niepokoju. Podobną akcję organizowaliśmy w Katowicach i spotkała się z ciepłym przyjęciem - dodaje.

Festiwal rozpocznie się 3 sierpnia o godz. 18. 00 na Placu Mickiewicza w Chorzowie, pokaz filmu zaplanowano na godz. 21. 00. Podobnie będzie w kolejnych terminach. Wstęp bezpłatny.

Harmonogram filmowy:

3 sierpnia, plac Mickiewicza "Nietykalni"

10 sierpnia, boisko SP 17 "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości"

17 sierpnia, plac Mickiewicza "Bazyl. Człowiek z kulą w głowie"

24 sierpnia, boisko SP 17 "Za jakie grzechy, dobry Boże?"

31 sierpnia, plac Mickiewicza "Jeszcze dalej niż Północ"

Organizatorami akcji są: Urząd Miasta Chorzów, Chorzowskie Centrum Kultury, Centrum Integracji Międzypokoleniowej i Komenda Miejska Policji w Chorzowie. Działania wspierane są przez Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów i Chorzowską Spółdzielnie Mieszkaniową.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.