Jedziesz na mecz? Zaparkuj na Parkowej! (MAPA)

Chorzowianin 2017-10-06 | Komentarzy: 0
W związku z jutrzejszym meczem reprezentacji U-19 z Białorusią, przy ulicy Parkowej powstaną dodatkowe miejsca parkingowe, a samochody będą jeździć tylko w jednym kierunku. Wszystko po to, by nie powtórzyła się sytuacja z otwarcia Stadionu Śląskiego.
Jedziesz na mecz? Zaparkuj na Parkowej! (MAPA)

Kibice, którzy przyjadą jutro na Stadion, będą mogli skorzystać z dodatkowych miejsc parkingowych przy ul. Parkowej |kol. pat

Otwarcie Stadionu Śląskiego w minioną niedzielę obnażyło braki organizacyjne zarządzających obiektem, a także Parkiem Śląskim. Spacerujący  skarżyli się na stojące w alejkach i na trawnikach samochody.

– Uruchamianie stadionu na 50 tysięcy miejsc, do którego nie wybudowano parkingu musiało się tak skończyć. Zawiodła nas także postawa zarządu parku który się na takie rozwiązanie komunikacyjne zgodził – czytamy na facebookowym profilu społeczności Ratujmy Park Śląski.

Tak wyglądał Park Śląski w ostatnią niedzielę. fot. facebook.com/Ratujmy Park Śląski

Przy okazji pierwszego po modernizacji oficjalnego meczu piłkarskiego w "kotle czarownic", pojawiają się obawy, że ponownie parkowe alejki zatarasowane zostaną przez pozostawione auta. Tym razem jednak ma być inaczej.

Czytaj też: W sobotę pierwszy mecz o punkty na nowym Śląskim

Na wniosek Policji wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów z kierunku ronda przy C.H. Carrefour w kierunku ronda na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki, a kibice, którzy przyjadą tego dnia na Stadion, będą mogli skorzystać z dodatkowych miejsc parkingowych przy ul. Parkowej.

Do dyspozycji odwiedzających park przygotowano też miejsca postojowe na terenie posterunku policji onnej przy ul. Siemianowickiej 103.

 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.