Jeden dzień i 36 mandatów. Akcja chorzowskiej policji

Chorzowianin 2018-02-08 | Komentarzy: 0
Chorzowscy policjanci przeprowadzili we wtorek działania pod kryptonimem „Bezpieczny pieszy”. Podczas akcji funkcjonariusze wystawili 36 mandatów karnych, głównie za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, parkowanie pojazdów w rejonie przejść dla pieszych oraz przechodzenie w miejscu niedozwolonym.
Jeden dzień i 36 mandatów. Akcja chorzowskiej policji

Cztery wyznaczone patrole przyglądały się uczestnikom ruchu drogowego w ramach akcji

Akcja „Bezpieczny pieszy” prowadzona była w rejonie skrzyżowań, gdzie najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem przechodniów. Cztery wyznaczone patrole przyglądały się uczestnikom ruchu drogowego i reagowały na wszelkie naruszenia przepisów, w szczególności wykroczeń popełnianych przez pieszych i kierujących wobec pieszych.

Podinspektor Robert Łuszcz, komendant miejski policji, podkreśla, że bezpieczeństwo pieszych to jeden z priorytetów chorzowskich policjantów.

– Podejmujemy szereg przedsięwzięć w celu ograniczenia liczby zdarzeń z udziałem pieszych, prowadzimy projekty profilaktyczne ukierunkowane na podnoszenie świadomości zagrożeń wśród pieszych, namawiamy do noszenia elementów odblaskowych, inicjujemy także działania zmierzające do poprawy infrastruktury drogowej między innymi w rejonie przejść dla pieszych – wylicza podinsp. R. Łuszcz.

Za popełniane wykroczenia w ruchu drogowym mundurowi nałożyli 36 mandatów. Do najczęstszych przewinień należało nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu, parkowanie pojazdów w rejonie przejść dla pieszych oraz przechodzenie w miejscu niedozwolonym.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.