Jak zbudowane są wyciągarki elektryczne do samochodów?

Chorzowianin 2018-11-05
Wyciągarka przydaje się wszędzie tam, gdzie czeka nas jazda w trudnym terenie. Z jej pomocą pokonamy bez trudu błoto czy zaspy. Samodzielnie radząc sobie z przeszkodami unikniemy też konieczności wzywania pomocy drogowej.
Jak zbudowane są wyciągarki elektryczne do samochodów?

Jak zbudowana jest wyciągarka elektryczna?

Ten rodzaj odznacza się najbardziej zaawansowaną technologią pośród wszystkich wyciągarek. Więcej informacji na temat różnic pomiędzy poszczególnymi modelami znajdziemy w artykule: Co trzeba wiedzieć o elektrycznej wyciągarce terenowej? Wyciągarka elektryczna wyposażona jest w silnik elektryczny, zasilany prądem z akumulatora. W zależności od rodzaju zastosowanej liny urządzenie wyposażone jest w rolki lub ślizgi. Rolki sprawdzają się w przypadku lin stalowych, natomiast ślizgi, które mają mniejszą masę, stosowane są do lin syntetycznych. Kolejnym elementem jest przekładnia zębata. Pozwala ona na osiągnięcie dużego momentu wyciągania. Hamulec czuwa nad podawaniem liny, załączając się automatycznie po zatrzymaniu bębna. Za prawidłową pracę całego urządzenia odpowiada sterownik. Może on działać zdalnie: przewodowo lub bezprzewodowo. Sterownik bezprzewodowy jest wygodniejszy w użytkowaniu, gdyż nie musimy przebywać tuż przy wyciąganym aucie, stojąc w błocie.

Lina

Bardzo ważnym elementem wyciągarki jest bęben w kształcie cylindra. Służy on do nawijania liny. Niezmiernie istotne jest, by linę nawijać równomiernie, gdyż w przeciwnym razie może ona zablokować urządzenie i doprowadzić do jego uszkodzenia. Do wyboru mamy linę syntetyczną lub stalową. Ta wykonana ze stali jest cięższa i zajmuje więcej miejsca, ale jest bardziej odporna na uszkodzenia i przetarcia od liny syntetycznej. Można do niej stosować zblocza. Lina syntetyczna ma mniejszą masę i ciężar. Łatwiej ją nawijać, dzięki czemu jest prostsza w obsłudze. Jej wadą jest wyższa cena, mniejsza trwałość i trudność w zastosowaniu zwykłego zblocza.

Wybierając wyciągarkę, warto kierować się jej wysoką jakością. Nawet markowe wyciągarki można kupić w korzystnej cenie. Sprzęty znanych firm jak np. wyciągarki elektryczne dragonwinch.com, to gwarancja niezawodności, bezpieczeństwa i trwałości.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.