IO rozpoczęte. Smykała wzięła udział w ceremonii otwarcia

Chorzowianin 2018-02-09 | Komentarzy: 0
W ceremonii otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich wzięła udział snowboardzistka Zuzanna Smykała. Inna z chorzowianek, biathlonistka Monika Hojnisz, musiała odpuścić, ze względu na sobotni start w sprincie.
IO rozpoczęte. Smykała wzięła udział w ceremonii otwarcia

Fot. facebook.com/zuzannasmykalasbx

Olimpijski znicz już płonie w Pjonczangu. W piątek wczesnym popołudniem polskiego czasu odbyła się ceremonia otwarcia igrzysk.

Na Stadionie Olimpijskim zaprezentowało się 91 reprezentacji. Polscy sportowcy byli 83. zespołem w kolejności. Na czele naszej ekipy, z biało-czerwoną flagą, szedł złoty i brązowy medalista poprzednich igrzysk panczenista Zbigniew Bródka.

W liczącej prawie 70 osób polskiej ekipie znalazła się chorzowianka Zuzanna Smykała. Snowboardzistka wystartuje w Pjongczangu 16 lutego (w konkurencji snowboardcross).

"Marzenia się spełniają!" - napisała Smykała obok zdjęcia zamieszczonego na Facebooku.

Na igrzyskach olimpijskich jest także druga chorzowianka Monika Hojnisz. Zabrakło jej jednak - podobnie jak innych polskich biathlonistek szykujących się do sobotniego startu - na ceremonii otwarcia.

Już w sobotę (godz. 12.15 polskiego czasu) Hojnisz weźmie udział w pierwszej konkurencji indywidualnej w biathlonie - sprincie (bieg na 7,5 km, dwa strzelania).

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.