Intercity staną w Batorym. Co planuje PKP?

Chorzowianin 2018-05-10 | Komentarzy: 0
Spółka PKP Intercity poinformowała, że Ministerstwo Infrastruktury wyraziło zgodę na wprowadzenie, w wariancie pilotażowym, postoju pociągów dalekobieżnych na stacji Chorzów Batory, w ramach rozkładu jazdy 2018/2019.
Intercity staną w Batorym. Co planuje PKP?

Do tej pory pociągi spółki PKP Intercity przejeżdżały przez miasto, nie zatrzymując się na żadnej ze stacji. | fot. archiwum

Od początku roku, grupa społeczników, samorządowców, oraz członków lokalnych stowarzyszeń prowadzi akcję "Chcemy postojów PKP Intercity w Chorzowie Batorym". 

Jednym z inicjatorów kampanii był Krzysztof Szulc, chorzowski radny, który podczas styczniowej sesji przedstawił interpelecję odnośnie do zwiększenia roli dworca w Chorzowie Batorym na kolejowej mapie Polski.

Czytaj też: Nowa stacja PKP w Chorzowie. Znikną też szlabany na Strzelców

Wśród argumentów za inicjatywą przemawiały m. in. nierówność w dostępie do komunikacji międzyregionalnej, oraz brak przeciwskazań ifrastrukturalnych.

Wspólne działania, wsparcie władz miasta, które skierowały do spólki kolejowej zapytanie o możliwość postoju oraz wniosek do PKP Intercity przyniosły pozytwne skutki. 

– Z wielkim prawdopodobieństwem osiągneliśmy sukces! Od grudnia tego roku na dworcu w Chorzowie Batorym będą się zatrzymywać pociągi spółki PKP Intercity oferując bezpośrednie połączenia kolejowe do większości zakątków Polski! Od Świnoujścia przez Olsztyn po Przemyśl czy nawet Lwów – czytamy na fanpage'u grupy.

Jak zaznaczają pomysłodawcy, postój pociągów dalekobieżnych na stacji Chorzów Batory wprowadzony będzie w wariancie pilotażowym.

– Oznacza to, że będzie systematycznie badana liczba wsiadających i wysiadających na tej stacji. Na podstawie tych informacji organizator przewozów podejmie decyzję o zachowaniu bądź rezygnacji z postojów w kolejnych rozkładach pociągów – tłumaczą.

Do tej pory pociągi spółki PKP Intercity przejeżdżały przez stację w Chorzowie Batorym, nie zatrzymując się. Jeżeli chorzowanie okażą zainteresowanie, dworzec w Hajdukach zyska co najmniej 20 połączeń dalekobieżnych.

 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.