Kolorowy świat folkloru

Chorzowianin 2009-09-09 | Dołącz do dyskusji

Kolorowy świat folkloru

Zespoły z Serbii, Indonezji, Niemiec, Włoch, Turcji, Rosji, Polski i Nepalu uczestniczyły w XXII Międzynarodowym Studenckim Festiwalu Folklorystycznym, który trwał od 29 sierpnia do 6 września br.

„Wesołe” ma 50 lat

Chorzowianin 2009-09-02 | Dołącz do dyskusji

„Wesołe” ma 50 lat

Już w najbliższą sobotę, 5 września, Wesołe Miasteczko będzie obchodzić swoje 50 urodziny. Każdy, kto w ten dzień odwiedzi lunapark będzie mógł m.in. za darmo pojechać legendarnym Diabelskim Młynem. Organizatorzy przewidzieli też wiele atrakcji dla najmłodszych i dorosłych, które będą się odbywały na trzech scenach scenach. Zobacz program.

Chopin na otwarcie

Chorzowianin 2009-09-02 | Dołącz do dyskusji

Chopin na otwarcie

Program uroczystej inauguracji nowego Roku Kulturalnego w Chorzowskim Centrum Kultury wypełni premierowy pokaz widowiska muzyczno-baletowego „The Poems of Chopin”. Wydarzenie rozpocznie się na scenie ChCK 12 września br. o godz. 19.00.

Las rusztowań w Rozrywce

Chorzowianin 2009-08-25 | Dołącz do dyskusji

Las rusztowań w Rozrywce

Trwa remont Teatru Rozrywki. Poprawi się akustyka dużej sceny i warunki oświetleniowe. Najbardziej zadowoleni będą członkowie orkiestry. Już nie będą musieli ściskać się w małym kąciku na prawym balkonie. Budowane są nowe pomieszczenia zaplecza i ponadtrzykrotnie większy orkiestron.

Biało-czerwone U2

Chorzowianin 2009-08-12 | Dołącz do dyskusji

Biało-czerwone U2

Scena jak gigantyczny pająk, olbrzymia flaga, „Droga Mleczna”, przeboje nucone przez 70 tysięcy widzów. Koncert irlandzkiej grupy U2 na Stadionie Śląskim był jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń roku. - To była noc, której nie da się zapomnieć – dziękował publiczności Bono, lider zespołu.

U2 na horyzoncie

Chorzowianin 2009-08-03 | Dołącz do dyskusji

U2 na horyzoncie

Bilety na ten koncert dostępne były od 20 marca. Tego dnia, minutę po północy, ruszyła sprzedaż internetowa. Jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń tego roku w Polsce już jutro! Na Stadionie Śląskim w ramach trasy koncertowej „360° Tour” wystąpi irlandzka grupa U2.

Mel Gibson na urodzinach Królewskiej Huty

Chorzowianin 2009-07-15 | Dołącz do dyskusji

Mel Gibson na urodzinach Królewskiej Huty

Król pruski Wilhelm I, na mocy aktu erekcyjnego, nadał Królewskiej Hucie prawa miejskie. Zrobił to 18 lipca, 141 lat temu. Z okazji tej rocznicy, w najbliższą sobotę o godzinie 21 w „Sztygarce”, publiczność będzie mogła zobaczyć Mirosława Neinerta, w niemal już kultowym spektaklu „Kolega Mela Gibsona”.

Jeszcze ich nie znasz?

Chorzowianin 2009-07-08 | Dołącz do dyskusji

Jeszcze ich nie znasz?

Gmyru, bober-zwierz, Kekacz, Czempion wychodzą na ulicę, by pokazać się światu. Hip-hipowy skład „Nieznani Wykonawcy” dorobił się pierwszego minialbumu.

Przed północą jest słonecznie

Chorzowianin 2009-07-08 | Dołącz do dyskusji

Przed północą jest słonecznie

III wyjazd naukowy Curie-Słowak. Roskilde, Helsingor, Lillehammer, Trondheim, Oslo, Kopenhaga to tylko większe spośród miast na planie skandynawskiej podróży. Uczniowie chorzowskich ogólniaków z pewnością zapamiętają ją na długo.

Momenty były

Chorzowianin 2009-07-01 | Dołącz do dyskusji

Momenty były

Od pewnego czasu mam wrażenie, że Teatr Rozrywki stara się długością spektakli rekompensować widzom ceny biletów. A przecież nie trzeba tego robić. Myślę, że nawet lepiej, jeśli po krótkim spektaklu widzowie opuszczą salę z poczuciem, że warto było wydać kilkadziesiąt złotych.

Dla ciała i ducha

Chorzowianin 2009-06-16 | Dołącz do dyskusji

Dla ciała i ducha

Odpust w parafii św. Antoniego upłynął w tym roku nie tylko pod znakiem „Rodzinnego Festynu u Antonika”.

Teatr w plenerze

Chorzowianin 2009-06-16 | Dołącz do dyskusji

Teatr w plenerze

6 tysięcy widzów obejrzało plenerową prezentację musicalu „Jesus Christ Superstar”.

Jeszcze nie wieczór

Chorzowianin 2009-06-03 | Dołącz do dyskusji

Jeszcze nie wieczór

Kino Panorama Chorzów (ul. Wolności 19/21) zaprasza na film „Jeszcze nie wieczór” w reżyserii Jacka Bławuta. Wspólnie z kinem przygotowaliśmy dodatkową atrakcję.

Teatr pełen kibiców Ruchu

Chorzowianin 2009-05-27 | Dołącz do dyskusji

Teatr pełen kibiców Ruchu

Współpraca Ruchu i Teatru Rozrywki poszła krok dalej. W teatrze został zorganizowany benefis neibieskich. Powody dwa: rozpoczęcie dziewięćdziesiątego roku istnienia chorzowskiego klubu i zapewnienie sobie gry w ekstraklasie na przyszły sezon.

Muzealna dobra nocka

Chorzowianin 2009-05-19 | Dołącz do dyskusji

Muzealna dobra nocka

Pierwsza chorzowska noc muzeów zakończona sukcesem. Pięćset bezpłatnych biletów specjalnie przygotowanych na imprezę skończyło się jeszcze przed koncertem gwiazd Teatru Rozrywki. Największą furorę robiły pamiątkowe zdjęcia w samolocie nad Chorzowem i filmy animowane z czasów PRL-u. To już pewne, za rok kolejna edycja.

Jedyna taka noc

Chorzowianin 2009-05-12 | Dołącz do dyskusji

Jedyna taka noc

Chcesz zbudować Pałac Kultury z kartonowych klocków, wybić własnoręcznie pamiątkowy żeton albo zobaczyć, jak kiedyś robiono zdjęcia? Przyjdź do muzeum już w najbliższą sobotę. Po raz pierwszy w Chorzowie odbędzie się popularna w całej Europie Noc Muzeów.

Słoneczne Śląskie Gody

Chorzowianin 2009-05-04 | Dołącz do dyskusji

Słoneczne Śląskie Gody

XIV edycja wielkiej plenerowej imprezy „Śląskie Gody” odbyła się 1 maja br. pod hasłem „Śląski odpust w Skansenie”. Piękna majówkowa pogoda przyciągnęła do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku tłumy spacerowiczów. Dla wszystkich przygotowano wiele rodzinno-odpustowych atrakcji, jak przystało na śląską tradycję.

Dickens śpiewająco

Chorzowianin 2009-04-28 | Dołącz do dyskusji

Dickens śpiewająco

– Mam wrażenie, że nam ten spektakl zbuduje pewnego rodzaju nową jakość w widowni – mówi Dariusz Miłkowski, dyrektor Teatru Rozrywki. „Oliver!” w reżyserii Magdaleny Piekorz wziął przebojem chorzowską scenę. Premierę długo oklaskiwano [TV].

W biesiadnym nastroju

Chorzowianin 2009-04-22 | Dołącz do dyskusji

W biesiadnym nastroju

Trzynastka nikogo nie odstraszyła. Bilety na XIII Chorzowską Biesiadę Rocznicową schodziły jak świeże bułeczki. W minioną sobotę w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu wszyscy bawili się znakomicie.

Ludzie się ucieszą

Chorzowianin 2009-04-15 | Dołącz do dyskusji

Ludzie się ucieszą

Uroczystość to była wielka. Sala po brzegi pełna. Ciasto tego dnia było wyjątkowe pyszne. I śpiew inny niż zwykle. Chór chorzowskiego koła Polskiego Związku Niewidomych obchodził dziesięciolecie istnienia.

Nie mylić z kreskówką i serialem

Chorzowianin 2009-04-15 | Dołącz do dyskusji

Nie mylić z kreskówką i serialem

Nim powstała kreskówka z Czesiem w roli głównej i nie mniej popularny w Polsce serial „Lost”, była książka Williama Goldwinga „Władca Much”. Opowiadała o gromadzie chłopaków - rozbitków, która podzieliła się na dwa obozy: prymitywny i ucywilizowany. Uczniowie szkół z Chorzowa i okolic wystawili sztukę na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury. W języku Szekspira.

Sztuka czy propaganda?

Chorzowianin 2009-04-07 | Dołącz do dyskusji

Sztuka czy propaganda?

Towarzysz Markiewka wykonał plan sześcioletni przed terminem. Musiał więc znaleźć się na plakacie. Tak wyglądała sztuka poprzedniej epoki. Socrealistyczna w treści, narodowa w formie.

SMS-y to pół biedy

Chorzowianin 2009-04-01 | Dołącz do dyskusji

SMS-y to pół biedy

"A dziś może zostałby profesorem Wyższej Szkoły Handlowej albo urzędnikiem Ministerstwa Finansów. Wojażowałby wtedy po Europie na sympozja naukowe lub sesje europarlamentu. Wysyłałby do matki SMS-y lub czatowałby z nią". Zobacz, jak trudne było dyktnado pisane przez uczniów Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Ozłoceni za teatr

Chorzowianin 2009-03-31 | Dołącz do dyskusji

Ozłoceni za teatr

Teatr Rozrywki był w tym roku gospodarzem gali „Złotych Masek”. Uroczystość wręczenia Nagród Artystycznych Województwa Śląskiego odbyła się w miniony poniedziałek, 30 marca. „Złote Maski”, przyznawane za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie teatru, wręczane są przy okazji Międzynarodowego Dnia Teatru od roku 1968.

wstecz 1 2 3 4 5 ... 26 27 [28] 29 30 dalej

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.