Przed północą jest słonecznie

Chorzowianin 2009-07-08 | Dołącz do dyskusji

Przed północą jest słonecznie

III wyjazd naukowy Curie-Słowak. Roskilde, Helsingor, Lillehammer, Trondheim, Oslo, Kopenhaga to tylko większe spośród miast na planie skandynawskiej podróży. Uczniowie chorzowskich ogólniaków z pewnością zapamiętają ją na długo.

Momenty były

Chorzowianin 2009-07-01 | Dołącz do dyskusji

Momenty były

Od pewnego czasu mam wrażenie, że Teatr Rozrywki stara się długością spektakli rekompensować widzom ceny biletów. A przecież nie trzeba tego robić. Myślę, że nawet lepiej, jeśli po krótkim spektaklu widzowie opuszczą salę z poczuciem, że warto było wydać kilkadziesiąt złotych.

Dla ciała i ducha

Chorzowianin 2009-06-16 | Dołącz do dyskusji

Dla ciała i ducha

Odpust w parafii św. Antoniego upłynął w tym roku nie tylko pod znakiem „Rodzinnego Festynu u Antonika”.

Teatr w plenerze

Chorzowianin 2009-06-16 | Dołącz do dyskusji

Teatr w plenerze

6 tysięcy widzów obejrzało plenerową prezentację musicalu „Jesus Christ Superstar”.

Jeszcze nie wieczór

Chorzowianin 2009-06-03 | Dołącz do dyskusji

Jeszcze nie wieczór

Kino Panorama Chorzów (ul. Wolności 19/21) zaprasza na film „Jeszcze nie wieczór” w reżyserii Jacka Bławuta. Wspólnie z kinem przygotowaliśmy dodatkową atrakcję.

Teatr pełen kibiców Ruchu

Chorzowianin 2009-05-27 | Dołącz do dyskusji

Teatr pełen kibiców Ruchu

Współpraca Ruchu i Teatru Rozrywki poszła krok dalej. W teatrze został zorganizowany benefis neibieskich. Powody dwa: rozpoczęcie dziewięćdziesiątego roku istnienia chorzowskiego klubu i zapewnienie sobie gry w ekstraklasie na przyszły sezon.

Muzealna dobra nocka

Chorzowianin 2009-05-19 | Dołącz do dyskusji

Muzealna dobra nocka

Pierwsza chorzowska noc muzeów zakończona sukcesem. Pięćset bezpłatnych biletów specjalnie przygotowanych na imprezę skończyło się jeszcze przed koncertem gwiazd Teatru Rozrywki. Największą furorę robiły pamiątkowe zdjęcia w samolocie nad Chorzowem i filmy animowane z czasów PRL-u. To już pewne, za rok kolejna edycja.

Jedyna taka noc

Chorzowianin 2009-05-12 | Dołącz do dyskusji

Jedyna taka noc

Chcesz zbudować Pałac Kultury z kartonowych klocków, wybić własnoręcznie pamiątkowy żeton albo zobaczyć, jak kiedyś robiono zdjęcia? Przyjdź do muzeum już w najbliższą sobotę. Po raz pierwszy w Chorzowie odbędzie się popularna w całej Europie Noc Muzeów.

Słoneczne Śląskie Gody

Chorzowianin 2009-05-04 | Dołącz do dyskusji

Słoneczne Śląskie Gody

XIV edycja wielkiej plenerowej imprezy „Śląskie Gody” odbyła się 1 maja br. pod hasłem „Śląski odpust w Skansenie”. Piękna majówkowa pogoda przyciągnęła do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku tłumy spacerowiczów. Dla wszystkich przygotowano wiele rodzinno-odpustowych atrakcji, jak przystało na śląską tradycję.

Dickens śpiewająco

Chorzowianin 2009-04-28 | Dołącz do dyskusji

Dickens śpiewająco

– Mam wrażenie, że nam ten spektakl zbuduje pewnego rodzaju nową jakość w widowni – mówi Dariusz Miłkowski, dyrektor Teatru Rozrywki. „Oliver!” w reżyserii Magdaleny Piekorz wziął przebojem chorzowską scenę. Premierę długo oklaskiwano [TV].

W biesiadnym nastroju

Chorzowianin 2009-04-22 | Dołącz do dyskusji

W biesiadnym nastroju

Trzynastka nikogo nie odstraszyła. Bilety na XIII Chorzowską Biesiadę Rocznicową schodziły jak świeże bułeczki. W minioną sobotę w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu wszyscy bawili się znakomicie.

Ludzie się ucieszą

Chorzowianin 2009-04-15 | Dołącz do dyskusji

Ludzie się ucieszą

Uroczystość to była wielka. Sala po brzegi pełna. Ciasto tego dnia było wyjątkowe pyszne. I śpiew inny niż zwykle. Chór chorzowskiego koła Polskiego Związku Niewidomych obchodził dziesięciolecie istnienia.

Nie mylić z kreskówką i serialem

Chorzowianin 2009-04-15 | Dołącz do dyskusji

Nie mylić z kreskówką i serialem

Nim powstała kreskówka z Czesiem w roli głównej i nie mniej popularny w Polsce serial „Lost”, była książka Williama Goldwinga „Władca Much”. Opowiadała o gromadzie chłopaków - rozbitków, która podzieliła się na dwa obozy: prymitywny i ucywilizowany. Uczniowie szkół z Chorzowa i okolic wystawili sztukę na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury. W języku Szekspira.

Sztuka czy propaganda?

Chorzowianin 2009-04-07 | Dołącz do dyskusji

Sztuka czy propaganda?

Towarzysz Markiewka wykonał plan sześcioletni przed terminem. Musiał więc znaleźć się na plakacie. Tak wyglądała sztuka poprzedniej epoki. Socrealistyczna w treści, narodowa w formie.

SMS-y to pół biedy

Chorzowianin 2009-04-01 | Dołącz do dyskusji

SMS-y to pół biedy

"A dziś może zostałby profesorem Wyższej Szkoły Handlowej albo urzędnikiem Ministerstwa Finansów. Wojażowałby wtedy po Europie na sympozja naukowe lub sesje europarlamentu. Wysyłałby do matki SMS-y lub czatowałby z nią". Zobacz, jak trudne było dyktnado pisane przez uczniów Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Ozłoceni za teatr

Chorzowianin 2009-03-31 | Dołącz do dyskusji

Ozłoceni za teatr

Teatr Rozrywki był w tym roku gospodarzem gali „Złotych Masek”. Uroczystość wręczenia Nagród Artystycznych Województwa Śląskiego odbyła się w miniony poniedziałek, 30 marca. „Złote Maski”, przyznawane za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie teatru, wręczane są przy okazji Międzynarodowego Dnia Teatru od roku 1968.

Batory surrealistycznie

Chorzowianin 2009-03-31 | Dołącz do dyskusji

Batory surrealistycznie

Co by było gdyby biblijni bohaterzy pojawili się w obozie koncentracyjnym? Na to pytanie wzorowo odpowiedzieli uczniowie klasy III kulturoznawczo-teatralnej w spektaklu Szoah, który zgarnął najwięcej nagród podczas XX Festiwalu Teatralnego w III LO im. Stefana Batorego. [TV]

Piękne emocje

Chorzowianin 2009-03-31 | Dołącz do dyskusji

Piękne emocje

Konkurs Elite Model Look. Ten najbardziej prestiżowy konkurs modelek na świecie nie wymaga zbytniej reklamy. Nie dziwi więc, że castingi przeprowadzane na Śląsku przyciągnęły ponad 600 dziewczyn. O wielkiej karierze marzyła chyba każda.[TV]

Batory zamieniony w teatr

Chorzowianin 2009-03-18 | Dołącz do dyskusji

Batory zamieniony w teatr

W poniedziałek w Miejskim Domu Kultury Batory rozpoczął się XX Festiwal Teatralny organizowany przez III LO im. Stefana Batorego przy Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2.

Już nigdy Linda nie zagra ze Świetlikami

Chorzowianin 2009-03-12 | Dołącz do dyskusji

Już nigdy Linda nie zagra ze Świetlikami

O tym, że przeszłość smakuje lepiej, że wypalony bohater jest ciekawszy i o tym, że na pytanie Wisła czy Cracovia przestawiono mu nos, mówił w chorzowskiej księgarni Słowo Marcin Świetlicki, prozaik, poeta, wokalista zespołu Świetliki. [TV]

U2 na Stadionie Śląskim

Chorzowianin 2009-03-11 | Dołącz do dyskusji

U2 na Stadionie Śląskim

Legendarna grupa U2 wraca do Chorzowa! 6 sierpnia br., zespół zagra na Stadionie Śląskim koncert w ramach trasy koncertowej „U2360° Tour”.

Piękno śląskiej godki

Chorzowianin 2009-03-10 | Dołącz do dyskusji

Piękno śląskiej godki

XVIII Konkurs Recytacji w Gwarze Śląskiej „Śląska Ojczyzna Polszczyzna”. Ponad 30 uczestników zjechało się do IV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Chorzowie. Wcześniej wyłoniono laureatów konkursu dla szkół gimnazjalnych. Finał zorganizowano w Miejskim Domu Kultury „Batory” [TV].

Coś w tym Słowackim jest

Chorzowianin 2009-03-03 | Dołącz do dyskusji

Coś w tym Słowackim jest

Przyciąga nas ta dziwna magia, siła fatalna poezji Słowackiego. Od kilkunastu lat obchodzimy urodziny wieszcza. A interpretacji poezji śpiewanej nazbierało się na kilka płyt. Pomysłów młodzieży też nie brakuje - mówi Andrzej Król, polonista Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie, animator Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego.

Gorąca zima na Wyspie

Chorzowianin 2009-03-03 | Dołącz do dyskusji

Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka “Wyspa” podsumowało tegoroczną edycję programu pod hasłem “I zimą serca są gorące” z udziałem 131 młodych ludzi spędzających ferie w mieście. W organizacji przedsięwzięcia pomogły “Wyspie” Towarzystwo Ochrony Praw Ucznia “Forteca” z Tarnopola na Ukrainie i chorzowska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

wstecz 1 2 3 4 5 ... 25 26 27 [28] 29 dalej

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.