Jubileusz Gwiazdy

Chorzowianin 2010-01-20 | Dołącz do dyskusji

Chór działający przy Starochorzowskim Domu Kultury obchodzi w tym roku jubileusz stulecia istnienia. Najważniejsze uroczystości odbędą się w maju, ale już w minioną niedzielę można było posłuchać chóru w kościele św. Marii Magdaleny.

Wigilia na jazzowo

Chorzowianin 2010-01-05 | Dołącz do dyskusji

Wigilia na jazzowo

Tradycyjne świąteczne spotkanie ludzi kultury odbyło się w poniedziałkowy wieczór w Chorzowskim Centrum Kultury [FOTO].

Naturalni w stu procentach

Chorzowianin 2009-12-30 | Dołącz do dyskusji

Naturalni w stu procentach

Pierwszy wariant to między innymi jedna z opcji dotycząca kierunku studiowania. To także grupa młodych muzyków związanych z naszym miastem. – Podpatrzyłem jak siostra wypełnia dokumenty. Nazwa mi się spodobała, pozostałym członkom zespołu też – opowiada Bartek Zdechlikiewicz, perkusista [TV].

Mądrości mleczarza z Anatewki

Chorzowianin 2009-12-30 | Dołącz do dyskusji

Mądrości mleczarza z Anatewki

Trzysta przedstawień jednego tytułu, to nie zdarza się w teatrze często. 6 stycznia 2010 roku trzy setki osiągnie fenomenalny „Skrzypek na dachu”! Chorzowska „Rozrywka” miała dotąd tylko jedną pozycję w repertuarze, która przekroczyła tę liczbę wystawień.

Mikołaj w limuzynie

Chorzowianin 2009-12-09 | Dołącz do dyskusji

Mikołaj w limuzynie

Święty Mikołaj przyjechał stylowym, starym samochodem. Na podróż saniami nie pozwoliły warunki pogodowe. Ale śnieg i tak posypał się na głowy gości Centrum Świętego Mikołaja, które działało 6 grudnia na placu AKS w sąsiedztwie lodowiska i Centrum Handlowego AKS. Pomogła armatka śnieżna, którą zaczarowano mikołajowym zaklęciem.

I nie zapraszaj na mój pogrzeb Hegemona

Chorzowianin 2009-11-05 | Dołącz do dyskusji

I nie zapraszaj na mój pogrzeb Hegemona

W ostatnim kadrze komiksu o przygodach Kajka i Kokosza zatytułowanego „Mirmił w opałach”, którego pierwsze wydanie ukazało się w roku 1990, Janusz Christa pokazał błogi spokój, który zapanował w Mirmiłowie po spektakularnym zwycięstwie nad Zbójcerzami. Czy można się było spodziewać, że wkrótce po grodzie kasztelana Mirmiła będzie już tylko hulał wiatr, bo mieszkańcom nie przytrafią się żadne nowe przygody?

Yes, yes, yes

Chorzowianin 2009-10-28 | Dołącz do dyskusji

Yes, yes, yes

Europejska trasa brytyjskiej grupy Yes rozpoczyna się 29 października. Inauguracja tournee przypadnie w czeskim Olomoucu. Dzień później legenda symfonicznego rocka zawita do Polski, aby dać jedyny koncert w katowicki "Spodku"! Zespół zagra łącznie ponad 30 koncertów w 15 krajach Europy.

Teatr najlepiej zmodernizowany

Chorzowianin 2009-10-28 | Dołącz do dyskusji

Teatr najlepiej zmodernizowany

Nagrodę Marszałka Województwa w kategorii za najlepiej zrealizowany "Projekt modernizacyjny" w X edycji konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2009” otrzymał chorzowski Teatr Rozrywki.

Kulturalne nagrody

Chorzowianin 2009-10-21 | Dołącz do dyskusji

Kulturalne nagrody

Podczas uroczystej inauguracji miejskiego roku kulturalnego, która odbyła się 17 października w Teatrze Rozrywki wręczono Nagrody Prezydenta Chorzowa w Dziedzinie Kultury.

Życie to (nie) teatr

Chorzowianin 2009-10-15 | Dołącz do dyskusji

Życie to (nie) teatr

„Kamyk w bucie” Igora Šebo, najnowsza realizacja Teatru Rozrywki, to przede wszystkim historia kobiety, matki, aktorki. Opowieść o poszukiwaniu sensu życia, miłości, zdradzie. Historia o dylematach współczesnych pań: o tym jak pogodzić macierzyństwo i karierę, jak stworzyć ciepło domowego ogniska.

Muzyczny bieg ze słowem

Chorzowianin 2009-10-14 | Dołącz do dyskusji

Muzyczny bieg ze słowem

W dżdżyste sobotnie popołudnie, w miejscu, gdzie niebo zdaje się być w zasięgu naszej dłoni, odbyło się niezwykłe spotkanie, podczas którego dźwięk, obraz, a przede wszystkim słowo przypominało o podopiecznych hospicjum, którzy odeszli.

Energiczne urodziny Shakin` Dudi

Chorzowianin 2009-10-07 | Dołącz do dyskusji

Energiczne urodziny Shakin` Dudi

W sobotę, 10 października, rusza 29. edycja Rawy Blues. Największego i najważniejszego festiwalu bluesowego w Polsce. W katowickim „Spodku” zagrają zespoły z kraju i z zagranicy, w tym gwiazdy światowego formatu.

Kolorowy, jesienny podkład

Chorzowianin 2009-10-06 | Dołącz do dyskusji

Kolorowy, jesienny podkład

Ponad 1600 młodych ludzi 1 października szukało najlepszego miejsca w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie. Pogoda chociaż kapryśna, okazała się dla artystów łaskawa. Odbył się VI piknik malarski „Sielskie klimaty”.

Niesłychane Niekochanie

Chorzowianin 2009-10-05 | Dołącz do dyskusji

Niesłychane Niekochanie

Po raz pierwszy w historii chorzowski zespół PIN zagra swoje utwory w wersji klasycznej. Realizacja tego niecodziennego pomysłu wydarzy się w sobotę 17 października w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Wszystko w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego.

Wygodne buty i piękna oprawa

Chorzowianin 2009-09-22 | Dołącz do dyskusji

Wygodne buty i piękna oprawa

20 par przyjechało z całej Polski. Tańczono m.in. walca, quickstepa, sambę, cza-czę, jive’a. W V Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego Osób Niewidomych i Słabowidzących „Śląska Karolinka” każdy dał z siebie wszystko. [ZOBACZ FILM]

Chorzów przed Chinami

Chorzowianin 2009-09-15 | Dołącz do dyskusji

Chorzów przed Chinami

– To nieco odmienne, nowatorskie, wręcz eksperymentalne widowisko – zapowiadał premierę spektaklu muzyczno-baletowego „The Poems of Chopin” Antoni Sobczyk, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury. Widowisko zainaugurowało rok kulturalny w ChCK.

Nie tylko dla melomanów

Chorzowianin 2009-09-15 | Dołącz do dyskusji

Nie tylko dla melomanów

Opera, operetka, koncerty muzyki poważnej, kabarety, śląskie biesiady to jedne z wielu propozycji Chorzowskiego Centrum Kultury w tym roku. Nie zabraknie też znanych nazwisk.

Kolorowy świat folkloru

Chorzowianin 2009-09-09 | Dołącz do dyskusji

Kolorowy świat folkloru

Zespoły z Serbii, Indonezji, Niemiec, Włoch, Turcji, Rosji, Polski i Nepalu uczestniczyły w XXII Międzynarodowym Studenckim Festiwalu Folklorystycznym, który trwał od 29 sierpnia do 6 września br.

„Wesołe” ma 50 lat

Chorzowianin 2009-09-02 | Dołącz do dyskusji

„Wesołe” ma 50 lat

Już w najbliższą sobotę, 5 września, Wesołe Miasteczko będzie obchodzić swoje 50 urodziny. Każdy, kto w ten dzień odwiedzi lunapark będzie mógł m.in. za darmo pojechać legendarnym Diabelskim Młynem. Organizatorzy przewidzieli też wiele atrakcji dla najmłodszych i dorosłych, które będą się odbywały na trzech scenach scenach. Zobacz program.

Chopin na otwarcie

Chorzowianin 2009-09-02 | Dołącz do dyskusji

Chopin na otwarcie

Program uroczystej inauguracji nowego Roku Kulturalnego w Chorzowskim Centrum Kultury wypełni premierowy pokaz widowiska muzyczno-baletowego „The Poems of Chopin”. Wydarzenie rozpocznie się na scenie ChCK 12 września br. o godz. 19.00.

Las rusztowań w Rozrywce

Chorzowianin 2009-08-25 | Dołącz do dyskusji

Las rusztowań w Rozrywce

Trwa remont Teatru Rozrywki. Poprawi się akustyka dużej sceny i warunki oświetleniowe. Najbardziej zadowoleni będą członkowie orkiestry. Już nie będą musieli ściskać się w małym kąciku na prawym balkonie. Budowane są nowe pomieszczenia zaplecza i ponadtrzykrotnie większy orkiestron.

Biało-czerwone U2

Chorzowianin 2009-08-12 | Dołącz do dyskusji

Biało-czerwone U2

Scena jak gigantyczny pająk, olbrzymia flaga, „Droga Mleczna”, przeboje nucone przez 70 tysięcy widzów. Koncert irlandzkiej grupy U2 na Stadionie Śląskim był jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń roku. - To była noc, której nie da się zapomnieć – dziękował publiczności Bono, lider zespołu.

U2 na horyzoncie

Chorzowianin 2009-08-03 | Dołącz do dyskusji

U2 na horyzoncie

Bilety na ten koncert dostępne były od 20 marca. Tego dnia, minutę po północy, ruszyła sprzedaż internetowa. Jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń tego roku w Polsce już jutro! Na Stadionie Śląskim w ramach trasy koncertowej „360° Tour” wystąpi irlandzka grupa U2.

Mel Gibson na urodzinach Królewskiej Huty

Chorzowianin 2009-07-15 | Dołącz do dyskusji

Mel Gibson na urodzinach Królewskiej Huty

Król pruski Wilhelm I, na mocy aktu erekcyjnego, nadał Królewskiej Hucie prawa miejskie. Zrobił to 18 lipca, 141 lat temu. Z okazji tej rocznicy, w najbliższą sobotę o godzinie 21 w „Sztygarce”, publiczność będzie mogła zobaczyć Mirosława Neinerta, w niemal już kultowym spektaklu „Kolega Mela Gibsona”.

wstecz 1 2 3 4 5 ... 25 26 [27] 28 29 dalej

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.