Metalowy power

Chorzowianin 2010-08-13 | Dołącz do dyskusji

27 sierpnia w katowickim Spodku odbędzie się piąta edycja Metal Hammer Festival! Zagrają Opeth, Pain Of Salvation, Riverside, Katatonia, Jurojin, Votum. Gwiazdą imprezy będzie amerykańska formacja KORN.

Chorzowski Teatr Ogrodowy zaprasza

Chorzowianin 2010-08-11 | Dołącz do dyskusji

Już w sobotę nad „Sztygarką” rozbrzmiewać będą nuty Jaromira Nohavicy. Długo wyczekiwany czeski bard wystąpi przed publicznością Chorzowskiego Ogrodu Teatralnego. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

Odliczanie do Off Festival

Chorzowianin 2010-08-04 | Dołącz do dyskusji

Już w czwartek, 5 sierpnia, rusza jeden z największych festiwali muzyki alternatywnej Off Festival. Piątą jubileuszową edycję otworzy koncert Matmos i Ecstatic Sunshine w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach przy Pl. Sejmu Śląskiego 2.

Jak miód, to zaraz pełną łyżką

Chorzowianin 2010-07-22 | Dołącz do dyskusji

Miód lipowy – na kaszel i nadciśnienie, wrzosowy – na niedokrwistość. Akacjowym mogą raczyć się nawet diabetycy. Miody spadziowe, nektarowe, dla amatorów trunków - miody pitne. W niedzielę w Górnośląskim Parku Etnograficznym już po raz 19. odbył się Dzień Miodu.

Teatr od lat szesnastu

Chorzowianin 2010-07-14 | Dołącz do dyskusji

To będzie już dwunasty Wakacyjny Przegląd Przedstawień w Teatrze Rozrywki. Tegoroczną edycję zaplanowano na cztery wieczory na przełomie lipca i sierpnia.

Blisko (najbliżej?) van Gogha

Chorzowianin 2010-07-07 | Dołącz do dyskusji

Katowice dopiero ubiegają się o miano Europejskiej Stolicy Kultury. Niemieckie Zagłębie Ruhry ten zaszczytny tytuł nosi już w tym roku. Z tej okazji w Oberhausen zorganizowano wystawę, na której będzie można zobaczyć dzieła chorzowskiego artysty Piotra Naliwajki.

Chorzów będzie miał plażę

Chorzowianin 2010-07-02 | Komentarzy: 3

Internauci zdecydowali, że pierwsza Plaża Radości Redd’s powstanie w Chorzowie.

Wielkie pa-pa-ra-ra!

Chorzowianin 2010-06-23 | Komentarzy: 1

Orkiestry dęte z wielu europejskich krajów opanowały chorzowski park. Festiwal Orkiestr Dętych, który odbył się 19 czerwca w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku stanowił część obchodów chorzowskiego Święta Miasta.

Ale to było dobre

Chorzowianin 2010-06-18 | Dołącz do dyskusji

Przyznam, że kilka ekip remontowych zdążyłem się naoglądać. W akcji sprawdzały się różnie. Trafiali się fachowcy, partacze, był nawet jeden murarz-filozof. Takiego majstra jednak nie spotkałem. A postać to ciekawa. I chociażby dla niej warto na scenie Teatru Rozrywki zobaczyć „Bierzcie i jedzcie” w wykonaniu Grupy Teatralnej Bez Paniki.

Reggae Rap bez Tedego

Chorzowianin 2010-06-14 | Komentarzy: 5

Indios Bravos i Rahim byli najbardziej oklaskiwanymi gwiazdami podczas niedzielnego VII Reggae Rap Festiwalu. Z powodu choroby do Chorzowa nie przyjechał L.U.C, a Tede ze względu na problemy z dojazdem dotarł na stadion... już po zakończeniu imprezy.

Klassik deszcz

Chorzowianin 2010-06-13 | Dołącz do dyskusji

Kto pamięta koncert Genesis z czerwca 2007 roku na Stadionie Śląskim, mógł poczuć małe deja vu. Po raz kolejny w Chorzowie zabrzmiały hity kultowej brytyjskiej grupy. I to w podobnej aurze!

Podróż pełna nadziei

Chorzowianin 2010-05-26 | Dołącz do dyskusji

Pokaz filmu „The human experience” i spotkanie z twórcami, bohaterami obrazu podsumowało tegoroczną akcję „Pola nadziei”. To ogólnopolska kampania, której celem jest pozyskanie środków na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.

TAAL znaczy rytm

Chorzowianin 2010-05-19 | Dołącz do dyskusji

Last minute! Oferta specjalna! Poleć z nami w czasie jednego wieczoru w niezwykły zakątek świata – tymi słowami zespół tańca indyjskiego Taal zaprosił 14 maja do MDK Batory na relację z pełnej kolorów i smaków podróży „Śladami tańca – Indie 2009”.

Baj w MM

Chorzowianin 2010-05-12 | Dołącz do dyskusji

W Miejskiej Galerii Sztuki „MM” w poniedziałek odbył się wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Baja. Chorzowski wernisaż uświetnił występ Józefa Brody. Prace można oglądać do 28 maja.

O wiernych (i) kibicach

Chorzowianin 2010-04-30 | Dołącz do dyskusji

„Czy chachary mogą chodzić do Piekor?” - to pytanie było tematem spotkania, które w środę, 21 kwietnia odbyło się w Chorzowskim Centrum Kultury. O piłce nożnej, kibicach Ruchu i problemie chuligaństwa rozmawiali Cezary Grzesiuk i ks. prof. Jerzy Szymik.

Słoje, ptaki i inne cudaki

Chorzowianin 2010-04-28 | Dołącz do dyskusji

Kuty w metalu Anioł Stróż Domowy. Szklane wisiory, witrażowe kolczyki, drewniane zawieszki. Ręcznie barwione jedwabne apaszki. Obrazy, wazy, ceramiczne misy. Pudełka, puzderka, szkatuły. Czyli V Jarmark Rzeczy Ładnych.

Chorzów zbluestrowany!

Chorzowianin 2010-04-21 | Dołącz do dyskusji

Boo Boo Davis w MDK Batory i Shemekia Copeland w Teatrze Rozrywki. To tylko niektóre z wydarzeń tegorocznych Bluestracji, które jak co roku zabrały chorzowian w krainę bluesa.

Ku czci ofiar

Chorzowianin 2010-04-21 | Dołącz do dyskusji

Wieczór Pamięci poświęcony ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem odbył się w ubiegłą środę w Chorzowskim Centrum Kultury. To tylko jedno wydarzenie, które odbyło się w ChCK podczas tygodnia żałoby narodowej. Wszystkie wcześniej anonsowane imprezy zostały odwołane.

Wielkanocne obyczaje

Chorzowianin 2010-03-29 | Dołącz do dyskusji

Palenie Judosza, topienie Marzanny i Marzanioka, chodzenie z goikiem, wielkanocne baby i mazury - to tylko niektóre spośród licznych śląskich tradycji zaprezentowanych podczas organizowanej, już po raz drugi, przez Górnośląski Park Etnograficzny, Wielkanocy na Śląsku.

Czarodzieje zawładnęli szkołą

Chorzowianin 2010-03-29 | Dołącz do dyskusji

Hogwart w Chorzowie! 26 marca Zespół Szkół Integracyjnych zamienił się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa, a wszystko dzięki fanom Harrego Pottera, bohatera powieści J.K. Rowling, którzy wzięli udział w VI Rejonowym Turnieju Trójmagicznym.

Śląski, język serca

Chorzowianin 2010-03-26 | Dołącz do dyskusji

Już tradycyjnie obchodami Dnia Śląskiego uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 m. Miłośników Ziemi Śląskiej powitali pierwszy dzień wiosny. Nie zabrakło występów, regionalnych stoisk oraz śląskiej debaty.

Skreczologia historyczna

Chorzowianin 2010-03-10 | Komentarzy: 1

FESTIWAL NAUKI: Wrocławski artysta Łukasz L.U.C Rostkowski udowodnił, że historia może stać się pretekstem do niecodziennych muzycznych poszukiwań. KOncert odbył się w czwartek w ChCK.

Islandzki blues w Batorym

Chorzowianin 2010-03-03 | Dołącz do dyskusji

Połączenie islandzkiego folku i najbardziej klasycznego, niemal archetypicznego delta bluesa, niemożliwe? Bluesowe songi wyśpiewywane w języku krainy fiordów mało wiarygodne? Nic z tych rzeczy. 24 lutego ET Tumason zagrał w Chorzowie.

Bilet psychofizyczny

Chorzowianin 2010-03-02 | Dołącz do dyskusji

Współpraca rodziła się bólach, obie strony natrafiły na problemy, wzięły na siebie dodatkową odpowiedzialność. Ale wierzą, że było warto. Efektem porozumienia Ruchu Chorzów z Teatrem Rozrywki jest „Wspólny bilet” - na mecz piłkarski i na spektakl teatralny [TV].

wstecz 1 2 3 4 5 ... 25 [26] 27 28 29 30 dalej

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.