Ale to było dobre

Chorzowianin 2010-06-18 | Dołącz do dyskusji

Przyznam, że kilka ekip remontowych zdążyłem się naoglądać. W akcji sprawdzały się różnie. Trafiali się fachowcy, partacze, był nawet jeden murarz-filozof. Takiego majstra jednak nie spotkałem. A postać to ciekawa. I chociażby dla niej warto na scenie Teatru Rozrywki zobaczyć „Bierzcie i jedzcie” w wykonaniu Grupy Teatralnej Bez Paniki.

Reggae Rap bez Tedego

Chorzowianin 2010-06-14 | Komentarzy: 5

Indios Bravos i Rahim byli najbardziej oklaskiwanymi gwiazdami podczas niedzielnego VII Reggae Rap Festiwalu. Z powodu choroby do Chorzowa nie przyjechał L.U.C, a Tede ze względu na problemy z dojazdem dotarł na stadion... już po zakończeniu imprezy.

Klassik deszcz

Chorzowianin 2010-06-13 | Dołącz do dyskusji

Kto pamięta koncert Genesis z czerwca 2007 roku na Stadionie Śląskim, mógł poczuć małe deja vu. Po raz kolejny w Chorzowie zabrzmiały hity kultowej brytyjskiej grupy. I to w podobnej aurze!

Podróż pełna nadziei

Chorzowianin 2010-05-26 | Dołącz do dyskusji

Pokaz filmu „The human experience” i spotkanie z twórcami, bohaterami obrazu podsumowało tegoroczną akcję „Pola nadziei”. To ogólnopolska kampania, której celem jest pozyskanie środków na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.

TAAL znaczy rytm

Chorzowianin 2010-05-19 | Dołącz do dyskusji

Last minute! Oferta specjalna! Poleć z nami w czasie jednego wieczoru w niezwykły zakątek świata – tymi słowami zespół tańca indyjskiego Taal zaprosił 14 maja do MDK Batory na relację z pełnej kolorów i smaków podróży „Śladami tańca – Indie 2009”.

Baj w MM

Chorzowianin 2010-05-12 | Dołącz do dyskusji

W Miejskiej Galerii Sztuki „MM” w poniedziałek odbył się wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Baja. Chorzowski wernisaż uświetnił występ Józefa Brody. Prace można oglądać do 28 maja.

O wiernych (i) kibicach

Chorzowianin 2010-04-30 | Dołącz do dyskusji

„Czy chachary mogą chodzić do Piekor?” - to pytanie było tematem spotkania, które w środę, 21 kwietnia odbyło się w Chorzowskim Centrum Kultury. O piłce nożnej, kibicach Ruchu i problemie chuligaństwa rozmawiali Cezary Grzesiuk i ks. prof. Jerzy Szymik.

Słoje, ptaki i inne cudaki

Chorzowianin 2010-04-28 | Dołącz do dyskusji

Kuty w metalu Anioł Stróż Domowy. Szklane wisiory, witrażowe kolczyki, drewniane zawieszki. Ręcznie barwione jedwabne apaszki. Obrazy, wazy, ceramiczne misy. Pudełka, puzderka, szkatuły. Czyli V Jarmark Rzeczy Ładnych.

Chorzów zbluestrowany!

Chorzowianin 2010-04-21 | Dołącz do dyskusji

Boo Boo Davis w MDK Batory i Shemekia Copeland w Teatrze Rozrywki. To tylko niektóre z wydarzeń tegorocznych Bluestracji, które jak co roku zabrały chorzowian w krainę bluesa.

Ku czci ofiar

Chorzowianin 2010-04-21 | Dołącz do dyskusji

Wieczór Pamięci poświęcony ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem odbył się w ubiegłą środę w Chorzowskim Centrum Kultury. To tylko jedno wydarzenie, które odbyło się w ChCK podczas tygodnia żałoby narodowej. Wszystkie wcześniej anonsowane imprezy zostały odwołane.

Wielkanocne obyczaje

Chorzowianin 2010-03-29 | Dołącz do dyskusji

Palenie Judosza, topienie Marzanny i Marzanioka, chodzenie z goikiem, wielkanocne baby i mazury - to tylko niektóre spośród licznych śląskich tradycji zaprezentowanych podczas organizowanej, już po raz drugi, przez Górnośląski Park Etnograficzny, Wielkanocy na Śląsku.

Czarodzieje zawładnęli szkołą

Chorzowianin 2010-03-29 | Dołącz do dyskusji

Hogwart w Chorzowie! 26 marca Zespół Szkół Integracyjnych zamienił się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa, a wszystko dzięki fanom Harrego Pottera, bohatera powieści J.K. Rowling, którzy wzięli udział w VI Rejonowym Turnieju Trójmagicznym.

Śląski, język serca

Chorzowianin 2010-03-26 | Dołącz do dyskusji

Już tradycyjnie obchodami Dnia Śląskiego uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 m. Miłośników Ziemi Śląskiej powitali pierwszy dzień wiosny. Nie zabrakło występów, regionalnych stoisk oraz śląskiej debaty.

Skreczologia historyczna

Chorzowianin 2010-03-10 | Komentarzy: 1

FESTIWAL NAUKI: Wrocławski artysta Łukasz L.U.C Rostkowski udowodnił, że historia może stać się pretekstem do niecodziennych muzycznych poszukiwań. KOncert odbył się w czwartek w ChCK.

Islandzki blues w Batorym

Chorzowianin 2010-03-03 | Dołącz do dyskusji

Połączenie islandzkiego folku i najbardziej klasycznego, niemal archetypicznego delta bluesa, niemożliwe? Bluesowe songi wyśpiewywane w języku krainy fiordów mało wiarygodne? Nic z tych rzeczy. 24 lutego ET Tumason zagrał w Chorzowie.

Bilet psychofizyczny

Chorzowianin 2010-03-02 | Dołącz do dyskusji

Współpraca rodziła się bólach, obie strony natrafiły na problemy, wzięły na siebie dodatkową odpowiedzialność. Ale wierzą, że było warto. Efektem porozumienia Ruchu Chorzów z Teatrem Rozrywki jest „Wspólny bilet” - na mecz piłkarski i na spektakl teatralny [TV].

Jazz znad fiordów

Chorzowianin 2010-02-25 | Dołącz do dyskusji

Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników wyrafinowanej muzyki. Rebekka Bakken, piękna norweska piosenkarka jazzowa, kompozytorka i autorka tekstów w Polsce zagra tylko trzy koncerty. Jeden z nich już w najbliższą sobotę w Chorzowie!

Kutz otwarł pamięć

Chorzowianin 2010-02-23 | Dołącz do dyskusji

Marzenie o pisaniu zbierało się w nim od najmłodszych lat, ale do debiutanckiej książki dojrzewał długo. - Śląsk ze swoją historią to piąta strona świata – mówił Kazimierz Kutz, reżyser, senator, pisarz podczas promocji swojej debiutanckiej powieści „Piąta strona świata” [TV].

Daj mi tekst. Miłosny

Chorzowianin 2010-02-17 | Dołącz do dyskusji

Jedenastu wykonawców wzięło udział w Festiwalu Walentynkowym, który już po raz siódmy odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury. Konkurs cieszy się coraz większą popularnością. – Poziom konkursu wzrasta z roku na rok – przyznają organizatorzy i uczestnicy

Koncert pełen niespodzianek

Chorzowianin 2010-02-11 | Komentarzy: 2

- Paweł! Chodź - zawołał Henryk Czich. Wczoraj nikt w ChCK nie przypuszczał, że za chwilę "W perły zmienić deszcz" zaśpiewa Paweł Kukiz. Widzowie byli zgodni. Koncert z okazji urodzin śp. Mirka Breguły był niezapomnianym widowiskiem.

uOrkiestra dla Kacperka

Chorzowianin 2010-02-02 | Dołącz do dyskusji

Już po raz drugi w historii bracia Golcowie ze swoją orkiestrą wystąpili w parafii św. Józefa w Chorzowie. Tym razem wzięli udział w koncercie charytatywnym na rzecz siedmioletniego Kacperka Skalskiego. Imprezę poprowadził Dariusz Niebudek.

Nie ino o hanysach

Chorzowianin 2010-02-02 | Komentarzy: 3

Kabaret Antyki, który na scenie muzycznej działa już od lat sześćdziesiątych wydał płytę. W poniedziałek w Chorzowskim Centrum Kultury oczarował widzów zupełnie nowym programem artystycznym „To jest Śląsk”.

Rozrywka otwarta na młodych

Chorzowianin 2010-01-31 | Dołącz do dyskusji

Młody, zdolny, poszukujący, przełamujący konwencję. Aktor amator, performer prowokator, tancerz - akrobata. Ma być nieszablonowo, niestereotypowo, zaskakująco. W niedzielę, 31 stycznia, dobiegła końca druga odsłona projektu Entrée.

Czego w Cholonku zabrakło

Chorzowianin 2010-01-27 | Dołącz do dyskusji

- Tekla, zbieraj się! Ruskie są już w mieście – krzyczy Detlev Hübner ile sił do młodszej córki Świętka w jednej z ostatnich scen w „Cholonku”. Sztuka Janoscha w Chorzowskim Centrum Kultury wystawiona została niemal 65 lat po tym, jak wojska radzieckie wkroczyły do Chorzowa.

wstecz 1 2 3 4 5 ... 25 [26] 27 28 29 dalej

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.