Miłośnicy podróży zapraszają na festiwal

Chorzowianin 2010-12-08 | Dołącz do dyskusji

POD NASZYM PATRONATEM: Już po raz 22. Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Stowarzyszenie Przyjaciół „Słowaka” oraz szkolne Koło Geografów „Peneplena” organizują podróżniczy festiwal pod nazwą Peneplena Travel Festival.

Biesiadowali po raz czternasty

Chorzowianin 2010-11-12 | Dołącz do dyskusji

5 godzin wyjątkowej zabawy w przemiłym towarzystwie! Tak wyglądał wieczór 11 listopada w hali MORiS w Chorzowie. Wszystko za sprawą Chorzowskiej Biesiady Rocznicowej, którą zorganizował MORiS oraz Urząd Miasta Chorzów i Związek Górnośląski.

Młodzież pozytywnie nakręcona

Chorzowianin 2010-11-08 | Komentarzy: 2

- Jesteśmy Fresh, bo mamy świeże pomysły, power i chęć do działania – mówi Aneta Stefanowicz z nowopowstałej grupy Fresh Event, działającej przy Dziennym Ośrodku Socjoterapii dla Dzieci i Młodzieży w Chorzowie II.

Opowieści emigranta

Chorzowianin 2010-11-03 | Dołącz do dyskusji

Zaczęło się 26 lat temu od decyzji o wyjeździe. Urodzony w Polsce aktor, piosenkarz, autor i kompozytor, osiągnąwszy 30 lat spakował walizki i opuścił rodzinny kraj. Nie znając ani słowa po niemiecku, zdecydował się spróbować szczęścia w Austrii.

Stresy okiełznane sztuką

Chorzowianin 2010-09-28 | Dołącz do dyskusji

Stowarzyszenie wspomagania twórczości i rozwoju „Acme” to nowy pomysł chorzowskich artystów, w ramach którego młodzież będzie mogła rozwijać swoje talenty. Pierwsze warsztaty odbyły się w środę na terenie „Sztygarki”.

Miłosna historia zainaugurowała sezon w ChCK

Chorzowianin 2010-09-20 | Dołącz do dyskusji

Kiedy pozna swą ekscentryczną sąsiadkę o dość pogmatwanej przeszłości, początkującą aktorkę Jil, jego poukładany świat został kompletnie zburzony. Mowa o Donie, bohaterze sztuki "Motyle są wolne".

Zagrali ku pamięci Mirka

Chorzowianin 2010-09-20 | Komentarzy: 2

Nigdy nie była na koncercie Mirka. Piosenki Universu zna dzięki córkom, które skrycie podkochiwały się w wokaliście. Mimo to dzięki inicjatywie Krystyny Szymczykowskiej pod koniec października w Chorzowie Starym powstanie Miejsce Pamięci Mirosława Breguły. [TV]

Posłuchaj głosów przyrody

Chorzowianin 2010-09-17 | Dołącz do dyskusji

Odgłosy zwierząt, owadów, zapach kwiatów - słowem muzyka tkana z głosów przyrody. Teatr Rozrywki zaprasza na koncert klasycznej muzyki kantońskiej „Sounds of the East”

Zagrają inaczej

Chorzowianin 2010-09-14 | Dołącz do dyskusji

Tej muzyki nie usłyszysz w najpopularniejszych stacjach radiowych. Nie ma w niej ani jednostajnego umpa-umpa ani trywialnych tekstów. Chorzowskie Centrum Kultury kolejny raz zaprasza na koncert z cyklu „Inne granie”. Widzów czeka kolejna dawka dobrej muzyki.

Dożynki znaczy żniwne

Chorzowianin 2010-09-14 | Dołącz do dyskusji

Dożynki czyli żniwne albo żniwniok. Korowód dożynkowy i tradycyjne pieśniczki, degustacja świeżo pieczonego chleba i podpłomyków, pokazy młócenia zboża – to atrakcje przygotowane przez Górnośląski Park Etnograficzny dla wszystkich, którzy w niedzielne popołudnie wzięli udział w imprezie „Dożynkowy chleb niesiemy”.

Na międzynarodowym szlaku

Chorzowianin 2010-09-13 | Dołącz do dyskusji

Już po raz piętnasty zespół „Na szlaku” spotkał się ze swoimi przyjaciółmi i miłośnikami podczas corocznego Ogólnopolskiego Koncertu Wspomnień „I znów jesteśmy razem”. Tym razem w międzynarodowym towarzystwie.

Clapham South nagrał teledysk

Chorzowianin 2010-09-10 | Dołącz do dyskusji

Chorzowsko-tyski duet Clapham South wydał singla wraz z teledyskiem. Swój najnowszy teledysk do utworu Midnight of Summer zespół zaprezentował 31 sierpnia.

Lwi taniec rozkołysał ChCK

Chorzowianin 2010-09-06 | Dołącz do dyskusji

Argentyńskie tango, udmurckie pieśni z akompaniamentem gęśli kreź i SIMB czyli afrykański rytualny taniec lwa. W sobotę w Chorzowskim Centrum Kultury odbył się koncert galowy zamykający XXIII Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny.

Czego z ceramiki robić nie wolno

Chorzowianin 2010-09-01 | Dołącz do dyskusji

W Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie trwa wystawa pochodzącego z Bolesławca artysty rzeźbiarza Czesława Matyjewicza. Wernisaż odbył się w czwartek, 26 sierpnia.

Filowany wieprzek górą!

Chorzowianin 2010-08-30 | Dołącz do dyskusji

Sznity z hekele, salceson szlachecki, necówka i kopalnioki. Na samą myśl aż ślinka cieknie. W niedzielę w Skansenie odbył się Jarmark Produktów Tradycyjnych. O prestiż i uznanie smakoszy walczyło ponad czterdzieści producentów tradycyjnej żywności z całego województwa.

Święto piwa już w weekend

Chorzowianin 2010-08-26 | Komentarzy: 1

Po raz kolejny Tyskie zaprasza na największy piwny festiwal w Polsce! Już po raz 10. Śląsk zamieni się w najbardziej piwną krainę w Polsce. Od piątku 27 sierpnia przez 3 dni na chorzowskich Polach Marsowych Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku odbędzie BeerFest 2010.

Bluesowa lauba

Chorzowianin 2010-08-18 | Komentarzy: 1

Kolejna edycja festiwalu Front Porch Blues czyli Lauba Pełno Bluesa trwać będzie 21 i 22 sierpnia w chorzowskim Skansenie.

Metalowy power

Chorzowianin 2010-08-13 | Dołącz do dyskusji

27 sierpnia w katowickim Spodku odbędzie się piąta edycja Metal Hammer Festival! Zagrają Opeth, Pain Of Salvation, Riverside, Katatonia, Jurojin, Votum. Gwiazdą imprezy będzie amerykańska formacja KORN.

Chorzowski Teatr Ogrodowy zaprasza

Chorzowianin 2010-08-11 | Dołącz do dyskusji

Już w sobotę nad „Sztygarką” rozbrzmiewać będą nuty Jaromira Nohavicy. Długo wyczekiwany czeski bard wystąpi przed publicznością Chorzowskiego Ogrodu Teatralnego. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

Odliczanie do Off Festival

Chorzowianin 2010-08-04 | Dołącz do dyskusji

Już w czwartek, 5 sierpnia, rusza jeden z największych festiwali muzyki alternatywnej Off Festival. Piątą jubileuszową edycję otworzy koncert Matmos i Ecstatic Sunshine w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach przy Pl. Sejmu Śląskiego 2.

Jak miód, to zaraz pełną łyżką

Chorzowianin 2010-07-22 | Dołącz do dyskusji

Miód lipowy – na kaszel i nadciśnienie, wrzosowy – na niedokrwistość. Akacjowym mogą raczyć się nawet diabetycy. Miody spadziowe, nektarowe, dla amatorów trunków - miody pitne. W niedzielę w Górnośląskim Parku Etnograficznym już po raz 19. odbył się Dzień Miodu.

Teatr od lat szesnastu

Chorzowianin 2010-07-14 | Dołącz do dyskusji

To będzie już dwunasty Wakacyjny Przegląd Przedstawień w Teatrze Rozrywki. Tegoroczną edycję zaplanowano na cztery wieczory na przełomie lipca i sierpnia.

Blisko (najbliżej?) van Gogha

Chorzowianin 2010-07-07 | Dołącz do dyskusji

Katowice dopiero ubiegają się o miano Europejskiej Stolicy Kultury. Niemieckie Zagłębie Ruhry ten zaszczytny tytuł nosi już w tym roku. Z tej okazji w Oberhausen zorganizowano wystawę, na której będzie można zobaczyć dzieła chorzowskiego artysty Piotra Naliwajki.

Chorzów będzie miał plażę

Chorzowianin 2010-07-02 | Komentarzy: 3

Internauci zdecydowali, że pierwsza Plaża Radości Redd’s powstanie w Chorzowie.

wstecz 1 2 3 4 5 ... 24 [25] 26 27 28 29 dalej

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.