Jak zagrała orkiestra? Zobacz nasze video!

Chorzowianin 2011-01-11 | Komentarzy: 3

Zobacz jak Chorzów zorganizował 19. finał Wielkiej Orkiestry Śiwątecznej Pomocy

KSIĄŻKI POD DOBRYM ZNAKIEM: Rok z Mikołajkiem

Chorzowianin 2011-01-11 | Dołącz do dyskusji

KSIĄŻKI POD DOBRYM ZNAKIEM: Rok z Mikołajkiem

Minęły już pierwsze dni nowego roku, a ty wciąż nie w humorze, łazisz z kąta w kąt i nie znasz sposobu na poprawę swojego stanu? Jeszcze nie jest za późno na to, by zaopatrzyć się w najnowszą edycję książkowego kalendarza Mikołajka.

ChCK: Mate.o i Natalia Niemen wspólnie zagrają w piątek

Chorzowianin 2011-01-11 | Dołącz do dyskusji

ChCK: Mate.o i Natalia Niemen wspólnie zagrają w piątek

W Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się koncert muzyków znanych z Festiwalu Stróżów Poranka. Na deskach ChCK wystapi Mate.o. Gościnnnie: Natalia Niemen.

Będzie kino

Chorzowianin 2011-01-10 | Komentarzy: 2

Będzie kino

Stowarzyszenie Kulturalne Filmowy Chorzów będzie prowadziło kino „Panorama”.

Trzej Królowie na Krajcok przybyli!

Chorzowianin 2011-01-07 | Komentarzy: 1

Trzej Królowie na Krajcok przybyli!

Na wielbłądach oraz konno. Ulicami Chorzowa Starego przemaszerował Orszak Trzech Króli.

Był Sylwester - teraz bisy!

Chorzowianin 2011-01-01 | Komentarzy: 2

W Teatrze Rozrywki – już po raz piętnasty – nowy rok witano podczas specjalnego koncertu. Na widowni komplet publiczności. Na scenie soliści, zespół wokalny, zespół baletowy oraz orkiestra. Ekipa techniczna w pełnej gotowości.[TV]

Licealiści w lustrze wyobraźni

Chorzowianin 2010-12-14 | Dołącz do dyskusji

Teatr, taniec, piosenka uczniowie IV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie zaprezentowali swoje zdolności. Zakończył się XXIV Festiwal Artystyczny.

Szykują się do finału WOŚP w Chorzowie!

Chorzowianin 2010-12-08 | Komentarzy: 1

Trwają przygotowania do XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Imprezy i kwesty odbędą się 9 stycznia 2011 roku. Podczas finału zostaną zebrane fundusze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali zajmujących się nefrologią i urologią dziecięcą.

Miłośnicy podróży zapraszają na festiwal

Chorzowianin 2010-12-08 | Dołącz do dyskusji

POD NASZYM PATRONATEM: Już po raz 22. Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Stowarzyszenie Przyjaciół „Słowaka” oraz szkolne Koło Geografów „Peneplena” organizują podróżniczy festiwal pod nazwą Peneplena Travel Festival.

Biesiadowali po raz czternasty

Chorzowianin 2010-11-12 | Dołącz do dyskusji

5 godzin wyjątkowej zabawy w przemiłym towarzystwie! Tak wyglądał wieczór 11 listopada w hali MORiS w Chorzowie. Wszystko za sprawą Chorzowskiej Biesiady Rocznicowej, którą zorganizował MORiS oraz Urząd Miasta Chorzów i Związek Górnośląski.

Młodzież pozytywnie nakręcona

Chorzowianin 2010-11-08 | Komentarzy: 2

- Jesteśmy Fresh, bo mamy świeże pomysły, power i chęć do działania – mówi Aneta Stefanowicz z nowopowstałej grupy Fresh Event, działającej przy Dziennym Ośrodku Socjoterapii dla Dzieci i Młodzieży w Chorzowie II.

Opowieści emigranta

Chorzowianin 2010-11-03 | Dołącz do dyskusji

Zaczęło się 26 lat temu od decyzji o wyjeździe. Urodzony w Polsce aktor, piosenkarz, autor i kompozytor, osiągnąwszy 30 lat spakował walizki i opuścił rodzinny kraj. Nie znając ani słowa po niemiecku, zdecydował się spróbować szczęścia w Austrii.

Stresy okiełznane sztuką

Chorzowianin 2010-09-28 | Dołącz do dyskusji

Stowarzyszenie wspomagania twórczości i rozwoju „Acme” to nowy pomysł chorzowskich artystów, w ramach którego młodzież będzie mogła rozwijać swoje talenty. Pierwsze warsztaty odbyły się w środę na terenie „Sztygarki”.

Miłosna historia zainaugurowała sezon w ChCK

Chorzowianin 2010-09-20 | Dołącz do dyskusji

Kiedy pozna swą ekscentryczną sąsiadkę o dość pogmatwanej przeszłości, początkującą aktorkę Jil, jego poukładany świat został kompletnie zburzony. Mowa o Donie, bohaterze sztuki "Motyle są wolne".

Zagrali ku pamięci Mirka

Chorzowianin 2010-09-20 | Komentarzy: 2

Nigdy nie była na koncercie Mirka. Piosenki Universu zna dzięki córkom, które skrycie podkochiwały się w wokaliście. Mimo to dzięki inicjatywie Krystyny Szymczykowskiej pod koniec października w Chorzowie Starym powstanie Miejsce Pamięci Mirosława Breguły. [TV]

Posłuchaj głosów przyrody

Chorzowianin 2010-09-17 | Dołącz do dyskusji

Odgłosy zwierząt, owadów, zapach kwiatów - słowem muzyka tkana z głosów przyrody. Teatr Rozrywki zaprasza na koncert klasycznej muzyki kantońskiej „Sounds of the East”

Zagrają inaczej

Chorzowianin 2010-09-14 | Dołącz do dyskusji

Tej muzyki nie usłyszysz w najpopularniejszych stacjach radiowych. Nie ma w niej ani jednostajnego umpa-umpa ani trywialnych tekstów. Chorzowskie Centrum Kultury kolejny raz zaprasza na koncert z cyklu „Inne granie”. Widzów czeka kolejna dawka dobrej muzyki.

Dożynki znaczy żniwne

Chorzowianin 2010-09-14 | Dołącz do dyskusji

Dożynki czyli żniwne albo żniwniok. Korowód dożynkowy i tradycyjne pieśniczki, degustacja świeżo pieczonego chleba i podpłomyków, pokazy młócenia zboża – to atrakcje przygotowane przez Górnośląski Park Etnograficzny dla wszystkich, którzy w niedzielne popołudnie wzięli udział w imprezie „Dożynkowy chleb niesiemy”.

Na międzynarodowym szlaku

Chorzowianin 2010-09-13 | Dołącz do dyskusji

Już po raz piętnasty zespół „Na szlaku” spotkał się ze swoimi przyjaciółmi i miłośnikami podczas corocznego Ogólnopolskiego Koncertu Wspomnień „I znów jesteśmy razem”. Tym razem w międzynarodowym towarzystwie.

Clapham South nagrał teledysk

Chorzowianin 2010-09-10 | Dołącz do dyskusji

Chorzowsko-tyski duet Clapham South wydał singla wraz z teledyskiem. Swój najnowszy teledysk do utworu Midnight of Summer zespół zaprezentował 31 sierpnia.

Lwi taniec rozkołysał ChCK

Chorzowianin 2010-09-06 | Dołącz do dyskusji

Argentyńskie tango, udmurckie pieśni z akompaniamentem gęśli kreź i SIMB czyli afrykański rytualny taniec lwa. W sobotę w Chorzowskim Centrum Kultury odbył się koncert galowy zamykający XXIII Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny.

Czego z ceramiki robić nie wolno

Chorzowianin 2010-09-01 | Dołącz do dyskusji

W Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie trwa wystawa pochodzącego z Bolesławca artysty rzeźbiarza Czesława Matyjewicza. Wernisaż odbył się w czwartek, 26 sierpnia.

Filowany wieprzek górą!

Chorzowianin 2010-08-30 | Dołącz do dyskusji

Sznity z hekele, salceson szlachecki, necówka i kopalnioki. Na samą myśl aż ślinka cieknie. W niedzielę w Skansenie odbył się Jarmark Produktów Tradycyjnych. O prestiż i uznanie smakoszy walczyło ponad czterdzieści producentów tradycyjnej żywności z całego województwa.

Święto piwa już w weekend

Chorzowianin 2010-08-26 | Komentarzy: 1

Po raz kolejny Tyskie zaprasza na największy piwny festiwal w Polsce! Już po raz 10. Śląsk zamieni się w najbardziej piwną krainę w Polsce. Od piątku 27 sierpnia przez 3 dni na chorzowskich Polach Marsowych Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku odbędzie BeerFest 2010.

wstecz 1 2 3 4 5 ... 24 [25] 26 27 28 29 30 dalej

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.