Niebieski finał

Chorzowianin 2009-05-12 | Dołącz do dyskusji

Niebieski finał

Po 16 latach finał Pucharu Polski rozegrany zostanie na Śląskim. Jednymi z aktorów tego widowiska będą piłkarze chorzowskiego Ruchu. 19 maja o godzinie 20.00 zagrają o trofeum z Lechem Poznań. Stawką jest miejsce w Lidze Europejskiej!

Euro 2012: Niepokój i nadzieja

Chorzowianin 2009-05-12 | Dołącz do dyskusji

Euro 2012: Niepokój i nadzieja

Odpowiedź na pytanie, gdzie odbędą się mecze Euro 2012, poznamy już dziś. Komitet Wykonawczy UEFA zbierze się w Bukareszcie i ogłosi decyzję. Czy ostateczną? Zdania w tej kwestii są podzielone.

Niebiescy w finale Pucharu Polski!

Chorzowianin 2009-05-07 | Dołącz do dyskusji

Niebiescy w finale Pucharu Polski!

Zdobyta już w drugiej minucie meczu bramka Pavola Balaza dała Ruchowi kolejne zwycięstwo w Pucharze Polski i awans do finału rozgrywek, który odbędzie się w Chorzowie 19 maja! Tymczasem już w niedzielę bardzo ważny mecz z Piastem w Ekstraklasie.

Ponad tysiąc zwycięzców!

Chorzowianin 2009-05-05 | Dołącz do dyskusji

Ponad tysiąc zwycięzców!

Chorzów, Siemianowice Śląskie i Katowice dołączyły w niedzielę do wielkiej maratońskiej rodziny. Na trasie ze Stadionu Śląskiego do katowickiego Spodka odbył się pierwszy Silesia Marathon. Zakończył się pełnym sukcesem - organizatorzy już myślą o kolejnej edycji!

Fornalik cudotwórcą?

Chorzowianin 2009-05-05 | Dołącz do dyskusji

Fornalik cudotwórcą?

Wystarczyło zmienić trenera, by Ruch zaczął odnosić lepsze rezultaty? Może to zbytnie uproszczenie, faktem jest jednak, że pod wodzą Waldemara Fornalika „niebiescy” znów sprawiają radość swoim sympatykom. W czwartek mogą awansować do finału Pucharu Polski, a w niedzielę chcą odnieść pierwsze w tej rundzie ligowe zwycięstwo na Stadionie Śląskim. Z Piastem Gliwice.

Dyskoteki się skończyły!

Chorzowianin 2009-04-28 | Dołącz do dyskusji

Dyskoteki się skończyły!

Przegrana Ruchu z Bełchatowem (0:1) przelała czarę goryczy. Piłkarze na murawie w milczeniu wysłuchiwali pretensji fanów. - Gdzie jest wasz trener? - skandowali kibice. Bogusław Pietrzak oddał się do dyspozycji zarządu, a w poniedziałek zastąpił go Waldemar Fornalik.

Ostatni dzwonek

Chorzowianin 2009-04-22 | Dołącz do dyskusji

Ostatni dzwonek

W poniedziałek chorzowski Ruch świętował urodziny. Drużyna Bogusława Pietrzaka mogła sprawić sobie i kibicom urodzinowy prezent, niestety przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 0:1.

Smutne święta Ruchu

Chorzowianin 2009-04-15 | Dołącz do dyskusji

Smutne święta Ruchu

„Niebiescy” przegrali kolejny mecz na Stadionie Śląskim. Po 0:1 z Górnikiem Zabrze i Odrą Wodzisław chorzowianie w końcu strzelili bramkę. W wielkanocny poniedziałek dotarła do nas wiadomość o śmierci byłego znakomitego piłkarza Ruchu.

Polonia na Śląskim. Jak u siebie

Chorzowianin 2009-04-07 | Dołącz do dyskusji

Polonia na Śląskim. Jak u siebie

W dziewiątkę (!) mecz z Cracovią kończyli piłkarze Ruchu. Po heroicznym boju utrzymali jednak bezbramkowy remis. W Wielką Sobotę podejmą na Stadionie Śląskim Polonię Warszawa. Goście zapowiadają, że w Chorzowie grać im się będzie lepiej niż na swoim obiekcie!

Podgrzewany „dywan” za 3,5 mln

Chorzowianin 2009-03-31 | Dołącz do dyskusji

Podgrzewany „dywan” za 3,5 mln

Oferta konsorcjum czterech firm, skupionych wokół chorzowskiego Eltransu, została wybrana jako najkorzystniejsza na wykonanie instalacji podgrzewanej murawy na stadionie przy ul. Cichej. Po zakończeniu prac „niebiescy” nie będą już musieli przeprowadzać się na Stadion Śląski.

Kolejny prezent dla Ruchu

Chorzowianin 2009-03-25 | Dołącz do dyskusji

Kolejny prezent dla Ruchu

Gdy we wrześniu ubiegłego roku oddawano do użytku boczne boisko przy stadionie Ruchu, trener „niebieskich” Bogusław Pietrzak podkreślił, że to wspaniały prezent dla klubu. Teraz on i piłkarze otrzymali kolejną niespodziankę.

Jedną nogą w półfinale

Chorzowianin 2009-03-18 | Dołącz do dyskusji

Jedną nogą w półfinale

Ruch pokonał Zagłębie Lubin 3:0 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Bramki dla niebieskich strzelili Pavol Balaz (z karnego), Michał Pulkowski i Wojciech Grzyb.

Przy pustych trybunach

Chorzowianin 2009-03-17 | Dołącz do dyskusji

Przy pustych trybunach

Po raz pierwszy w tym roku Ruch zainkasował trzy punkty, a do efektownej wiktorii w Bytomiu poprowadził go kapitan Wojciech Grzyb. „Niebiescy” wreszcie zagrali na miarę oczekiwań kibiców. Niestety ci ostatni nie zobaczą najbliższego spotkania ligowego.

Śląski potencjał

Chorzowianin 2009-03-17 | Dołącz do dyskusji

Śląski potencjał

3 maja na Stadionie Śląskim rozpocznie się pierwszy Silesia Maraton. Zawodnicy, którzy mieć będą do pokonania 42 km i 195 metrów, pobiegną przez Chorzów, Siemianowice i Katowice. Meta usytuowana będzie w okolicach Spodka.

Kosztowne derby

Chorzowianin 2009-03-11 | Dołącz do dyskusji

Kosztowne derby

50 tysięcy złotych i nakaz rozegrania jednego meczu u siebie bez publiczności - „niebiescy” drogo zapłacą za wybryki pseudokibiców podczas Wielkich Derbów Śląska z Górnikiem Zabrze.

To nie tak miało być...

Chorzowianin 2009-03-03 | Dołącz do dyskusji

To nie tak miało być...

Pod względem piłkarskim mecz Ruchu z Górnikiem był przeciętny. Do tego całą Polskę obiegły obrazki z zadymy, jaka miała miejsce w przerwie. Czy mimo to można mówić o sukcesie sobotniego wydarzenia i wzroście notowań Stadionu Śląskiego w wyścigu o Euro 2012?

Jaki Śląski?

Chorzowianin 2009-02-25 | Dołącz do dyskusji

Jaki Śląski?

Współpraca sąsiadujących ze sobą Stadionu Śląskiego, Centrum Handlowego AKS Carrefour oraz Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie owocuje kolejnymi wspólnymi przedsięwzięciami.

Niczym drużyna gwiazd

Chorzowianin 2009-02-17 | Dołącz do dyskusji

Niczym drużyna gwiazd

Skrojone marynarki, dopasowane koszule, przyciemnione światło, muzyka. Piłkarze wywołani z imienia i nazwiska. Odbierają białą koszulkę ze swoim numerem. Każdy jest dziś gwiazdą. Niemal jak w profesjonalnym klubie. Choć to tylko drużyna PKS Józefka. Z pewnością jedyna juniorska, która tak rozpoczyna sezon.

Więcej niż zwykły mecz

Chorzowianin 2009-02-17 | Dołącz do dyskusji

Więcej niż zwykły mecz

Temperatura sięgająca minus czterech stopni, do tego nieustannie padający śnieg. Bardzo możliwe, że w takich właśnie warunkach piłkarzom Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze przyjdzie - 28 lutego - rozegrać Wielkie Derby Śląska...

Ciężkie nóżki

Chorzowianin 2009-02-10 | Dołącz do dyskusji

Ciężkie nóżki

Uśmiechnięte twarze - trener Bogusław Pietrzak i zawodnicy - zapraszają na Wielkie Derby Śląska. Tak wygląda billboard, który zobaczyć można nie tylko w Chorzowie, ale w wielu innych śląskich miastach.

Już ćwiczą doping

Chorzowianin 2009-02-03 | Dołącz do dyskusji

Już ćwiczą doping

Tylko 24 dni pozostały do Wielkich Derbów Śląska - meczu, który ma być wydarzeniem nie tylko pierwszej kolejki tegorocznych zmagań Ekstraklasy, ale całego sezonu. Kibice Ruchu ruszyli po bilety. Piłkarze harują na zgrupowaniu w Niechorzu.

Życiowy sukces Sandry!

Chorzowianin 2009-02-03 | Dołącz do dyskusji

Życiowy sukces Sandry!

Nie Agnieszka Radwańska, nie debel Fyrstenberg - Matkowski, nie Łukasz Kubot, lecz... 17-latka z Chorzowskiego Towarzystwa Tenisowego była największą bohaterką polskiej ekipy w zakończonym w niedzielę Australian Open.

Promocja Śląskiego w Brukseli

Chorzowianin 2009-01-27 | Dołącz do dyskusji

Promocja Śląskiego w Brukseli

„Od Włodka Lubańskiego, polskiej gwiazdy futbolu, do Euro 2012 na Śląsku”. Pod takim hasłem odbyło się w minioną środę w Brukseli spotkanie, które zorganizował były premier, a obecnie eurodeputowany Jerzy Buzek. Miało ono na celu promocję Stadionu Śląskiego i kandydatury Chorzowa w kontekście Euro 2012.

Każdy po bilet!

Chorzowianin 2009-01-27 | Dołącz do dyskusji

Każdy po bilet!

Dokładnie za miesiąc na Stadionie Śląskim rozegrane zostaną Wielkie Derby Śląska. Trwa mobilizacja kibiców „niebieskich”, bo to oni w przeważającej części wypełnią trybuny chorzowskiego „giganta”. Gościom przyznano nieco ponad 2 tysiące biletów.

wstecz 1 2 3 4 5 ... 116 117 [118] 119 120 dalej

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.