TERMOLI (Włochy)

Chorzowianin 2010-02-21 | Dołącz do dyskusji

Współpraca pomiędzy Termoli a Chorzowem koncentrowała się głównie na wymianie grup młodzieżowych z parafii św. Józefa oraz piłkarzy KS Stadion Śląski i Ruchu Chorzów. Z czasem zaowocowało to głębszą współpracą obu miast.

Zapinaj pasy

Chorzowianin 2010-02-18 | Dołącz do dyskusji

Dzisiaj chorzowscy policjanci włączyli się do wojewódzkich działań „PASY”. Funkcjonariusze sprawdzą przede wszystkim, czy w samochodach zapina się pasy i odpowiednio przewozi dzieci.

Czy Sokół się obudzi?

Chorzowianin 2010-02-17 | Dołącz do dyskusji

Tak jak w zeszłym roku znienacka przyszedł sukces, czyli drugie miejsce po pierwszej części rozgrywek, tak teraz znienacka spadły na Sokół problemy. Na domiar złego Dorota Malinowska, liderka zespołu, raczej nie zagra już w tym sezonie.

Daj mi tekst. Miłosny

Chorzowianin 2010-02-17 | Dołącz do dyskusji

Jedenastu wykonawców wzięło udział w Festiwalu Walentynkowym, który już po raz siódmy odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury. Konkurs cieszy się coraz większą popularnością. – Poziom konkursu wzrasta z roku na rok – przyznają organizatorzy i uczestnicy

Upadki nie miały znaczenia

Chorzowianin 2010-02-17 | Dołącz do dyskusji

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych walczyli o Puchar Chorzowa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. W zawodach wystartowało ponad 200 osób. Organizatorzy zachęcają do zimowej zabawy wszystkich mieszkańców.

Koncert pełen niespodzianek

Chorzowianin 2010-02-11 | Komentarzy: 2

- Paweł! Chodź - zawołał Henryk Czich. Wczoraj nikt w ChCK nie przypuszczał, że za chwilę "W perły zmienić deszcz" zaśpiewa Paweł Kukiz. Widzowie byli zgodni. Koncert z okazji urodzin śp. Mirka Breguły był niezapomnianym widowiskiem.

Liczę na kibiców

Chorzowianin 2010-02-10 | Dołącz do dyskusji

31 marca polskie szczypiornistki rozegrają w Chorzowie mecz z Rosjankami, którym stawką są punkty eliminacji mistrzostw Europy 2010. O zwycięstwo będzie niezwykle ciężko. Rozmawiamy z Krzysztofem Przybylskim, trenerem naszej reprezentacji.

Oaza spokoju

Chorzowianin 2010-02-10 | Dołącz do dyskusji

Bloki rysunkowe, kredki, farbki, gry planszowe, puzzle, zabawki. Nawet najdrobniejsza rzecz ucieszy małych pacjentów oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej chorzowskiego szpitala dziecięcego. Każdy może się do tego przyczynić.

Centrum miasta bez ogrzewania

Chorzowianin 2010-02-09 | Komentarzy: 2

W poniedziałek uszkodzona została sieć ciepłownicza doprowadzająca ogrzewanie z elektrociepłowni Elcho do odbiorców PEC (między innymi do centrum Chorzowa). Awaria ma być usunięta najpóźniej w środę rano.

Tomasz Kałwak gościem Rozmów na Wolności w Cafe Coco

Chorzowianin 2010-02-08 | Dołącz do dyskusji

- Nie jestem hejnalistą, jestem pianistą - dementuje nieprawdziwe informacje o sobie Tomasz Kałwak, chorzowianin, muzyk, producent, tówrca chorzowskiego hejnału.

Ostra zima nie ustępuje

Chorzowianin 2010-02-03 | Komentarzy: 2

Styczeń był najzimniejszym miesiącem od czterech lat. W ostatnich dniach mróz na chwilę zelżał, ale synoptycy zapowiadają powrót ochłodzeń i śnieżyc. Powinno to być ostrzeżeniem dla mieszkańców i służb odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa w mieście.

uOrkiestra dla Kacperka

Chorzowianin 2010-02-02 | Dołącz do dyskusji

Już po raz drugi w historii bracia Golcowie ze swoją orkiestrą wystąpili w parafii św. Józefa w Chorzowie. Tym razem wzięli udział w koncercie charytatywnym na rzecz siedmioletniego Kacperka Skalskiego. Imprezę poprowadził Dariusz Niebudek.

Niecodzienna galeria

Chorzowianin 2010-02-02 | Dołącz do dyskusji

O tym, że wizyta w szpitalu nigdy nie należy do najmilszych, nie trzeba nikogo przekonywać. Artyści Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów Plastyków postanowili w właściwy sobie sposób umilić czas pacjentom. 15 prac chorzowskich plastyków można zobaczyć w niezwykłej galerii, bo... w korytarzu oddziału kardiologicznego Zespołu Szpitali Miejskich. Skromny wernisaż odbył się w poniedziałek.

Nie ino o hanysach

Chorzowianin 2010-02-02 | Komentarzy: 3

Kabaret Antyki, który na scenie muzycznej działa już od lat sześćdziesiątych wydał płytę. W poniedziałek w Chorzowskim Centrum Kultury oczarował widzów zupełnie nowym programem artystycznym „To jest Śląsk”.

Kolędy za Bóg zapłać!

Chorzowianin 2010-02-01 | Dołącz do dyskusji

„Pożegnanie z kolędą” to tytuł koncertu, który w niedzielny wieczór odbył się w wypełnionym po brzegi Chorzowskim Centrum Kultury.

Brąz już mają. Teraz srebro i...

Chorzowianin 2010-02-01 | Komentarzy: 3

Najpierw wręczenie nagród dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy, a potem zabawa do białego rana! Tak było na sobotnim Balu Sportowca w Starochorzowskim Domu Kultury.

Strażacy mają nowy wóz

Chorzowianin 2010-02-01 | Komentarzy: 1

10 lat oczekiwania, 37 metrów wysokości, blisko 2 mln złotych. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie otrzymała nowy wóz gaśniczy SD – 37.

Rozrywka otwarta na młodych

Chorzowianin 2010-01-31 | Dołącz do dyskusji

Młody, zdolny, poszukujący, przełamujący konwencję. Aktor amator, performer prowokator, tancerz - akrobata. Ma być nieszablonowo, niestereotypowo, zaskakująco. W niedzielę, 31 stycznia, dobiegła końca druga odsłona projektu Entrée.

Szpitale: fundusz dostrzeże problem?

Chorzowianin 2010-01-28 | Dołącz do dyskusji

Tegoroczny niekorzystny kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia dał się odczuć Zespołowi Szpitali Miejskich i Chorzowskiemu Centrum Pediatrii i Onkologii. Podobna sytuacja spotkała Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej.

Młodzież nie lubi pustki

Chorzowianin 2010-01-27 | Dołącz do dyskusji

Odnowiona elewacja, rolety antywłamaniowe, to na ulicy Pudlerskiej musi rzucać się w oczy. Do tego obstawa ochroniarzy. Trudno domyślić się, że to siedziba ośrodka kuratorskiego pracy z młodzieżą.

Pamięć niech trwa jak przestroga

Chorzowianin 2010-01-27 | Dołącz do dyskusji

27 stycznia 2010 r. to dzień 65 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz Birkenau. Dwa lata temu na cmentarzu parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odsłonięto tablicę poświęconą pamięci chorzowian – ofiar KL Auschwitz. Umieszczono na niej 159 nazwisk.

Czego w Cholonku zabrakło

Chorzowianin 2010-01-27 | Dołącz do dyskusji

- Tekla, zbieraj się! Ruskie są już w mieście – krzyczy Detlev Hübner ile sił do młodszej córki Świętka w jednej z ostatnich scen w „Cholonku”. Sztuka Janoscha w Chorzowskim Centrum Kultury wystawiona została niemal 65 lat po tym, jak wojska radzieckie wkroczyły do Chorzowa.

Będzie bomba!

Chorzowianin 2010-01-26 | Dołącz do dyskusji

- Był to szalony rok. Udało nam się zorganizować mnóstwo fantastycznych inicjatyw – Stefan Sierotnik, prezes Towarzystwa Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa” opowiadał o tym, co udało się zorganizować w mijającym roku. Nie zapomniał też o planach na ten rok. – To będzie prawdziwa bomba, bo obchodzimy dwudziestolecie - dodał.

Niedzielan zostaje w Ruchu!

Chorzowianin 2010-01-20 | Dołącz do dyskusji

Już był jedną nogą w Polonii Warszawa, ale dziś podjął decyzję - wypełni kontrakt z „Niebieskimi” i będzie występować w ich barwach do końca sezonu.

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.