Porażka przed derbami

Chorzowianin 2010-08-23 | Dołącz do dyskusji

Ruch w sobotę przespał pierwszą połowę. Obudził się po przerwie, ale i tak schodził z boiska pokonany. Skończyło się wynikiem 3:2 dla GKS-u Bełchatów. „Niebiescy” nie mają szczęścia do tej drużyny. Na jej boisku przegrali przed rokiem 1:2.

Bluesowa lauba

Chorzowianin 2010-08-18 | Komentarzy: 1

Kolejna edycja festiwalu Front Porch Blues czyli Lauba Pełno Bluesa trwać będzie 21 i 22 sierpnia w chorzowskim Skansenie.

By żyło się... zdrowiej

Chorzowianin 2010-08-18 | Dołącz do dyskusji

O tym, że „Zdrowie w mieście się liczy” przekonywał dzieci chorzowski Sanepid. Festyn pod patronatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chorzowie odbył się w poniedziałek w chorzowskim Skansenie.

Kolekcjoner pucharów

Chorzowianin 2010-08-18 | Dołącz do dyskusji

Janusz Szymczyk uchodzi za specjalistę w zdobywaniu Klubowego Pucharu Śląska. Wygrał pierwszą edycję z AKS-em Chorzów, potem triumfował ze Zgodą Ruda Śl. i Piotrcovią, teraz zaś z Ruchem. Dla tego ostatniego to pierwszy sukces w tej imprezie.

Teatr otworzył na świat

Chorzowianin 2010-08-18 | Dołącz do dyskusji

Jak pokazać historię ludzkości w kwadrans? Uczestnicy międzynarodowych warsztatów teatralnych zorganizowanych przez chorzowską Wyspę nie mieli z tym żadnego problemu. Nie ma się czemu dziwić. Przez cały tydzień kilka godzin dziennie spędzali na zajęciach teatralnych.

Sejf wypełniony żywnością

Chorzowianin 2010-08-18 | Dołącz do dyskusji

Trzy tysiące ton żywności zgromadzonych w Śląskim Banku Żywności trafia w ciągu roku do potrzebujących w naszym województwie. To pomoc stała, ale nie brak i tej doraźnej. W ciągu ostatnich miesięcy tony żywności trafiły do powodzian.

Dziewicze bramki

Chorzowianin 2010-08-15 | Komentarzy: 1

Dziesięć minut. Tyle czasu wystarczyło, by Ruch ustalił wynik meczu z Wisłą Kraków. Niebiescy trafili do siatki dwa razy. Najpierw głową swoją pierwszą bramkę dla Ruchu strzelił Krzysztof Nykiel, a potem Gabor Straka pokonał obronę krakowian po świetnej, indywidualnej akcji.

Ruch zagra z Wisłą. Odważnie i konsekwentnie!

Chorzowianin 2010-08-14 | Dołącz do dyskusji

Przed 13 laty obecny trener Ruchu niespodziewanie zastąpił Oresta Lenczyka i poprowadził zespół do zwycięstwa z „Białą Gwiazdą”. Ostatnio jednak „niebiescy” z Wisłą przegrywali. Kto będzie lepszy w niedzielę?

Metalowy power

Chorzowianin 2010-08-13 | Dołącz do dyskusji

27 sierpnia w katowickim Spodku odbędzie się piąta edycja Metal Hammer Festival! Zagrają Opeth, Pain Of Salvation, Riverside, Katatonia, Jurojin, Votum. Gwiazdą imprezy będzie amerykańska formacja KORN.

Kibicu Ruchu, nie przychodź za pięć dwunasta!

Chorzowianin 2010-08-12 | Dołącz do dyskusji

W nowym sezonie każdy, kto chce obejrzeć mecz Ruchu w Ekstraklasie, musi mieć tzw. Kartę kibica. Klub apeluje: „nie czekajcie z tym na ostatnią chwilę”.

Ruch zarobił. A teraz chce stadionu!

Chorzowianin 2010-08-12 | Dołącz do dyskusji

Do fazy grupowej Ligi Europejskiej „niebieskim” awansować się nie udało. Są jednak inne plusy. - Start Ruchu przyniósł kilkaset tysięcy zysku - ogłosił Dariusz Smagorowicz, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki.

Chorzowski Teatr Ogrodowy zaprasza

Chorzowianin 2010-08-11 | Dołącz do dyskusji

Już w sobotę nad „Sztygarką” rozbrzmiewać będą nuty Jaromira Nohavicy. Długo wyczekiwany czeski bard wystąpi przed publicznością Chorzowskiego Ogrodu Teatralnego. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

Obrona na oczach premiera

Chorzowianin 2010-08-11 | Dołącz do dyskusji

Europejska przygoda „niebieskich” zakończona, nowy sezon ligowy rozpoczęty. Na inaugurację Ruch nie zachwycił, ale wywiózł z Gdańska punkt. W najbliższą niedzielę podejmie wicemistrza Polski - krakowską Wisłę!

Na pomoc ofiarom przemocy

Chorzowianin 2010-08-11 | Komentarzy: 1

Z początkiem sierpnia w życie weszła znowelizowana ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Reguluje ona między innymi kwestie kar cielesnych oraz ochrony zdrowia i życia dzieci. Kładzie nacisk na profilaktykę.

Nowi proboszczowie w Chorzowie

Chorzowianin 2010-08-04 | Komentarzy: 1

Dwóch nowych proboszczów objęło urząd na terenie naszego miasta. Od 1 sierpnia ks. Damian Gajdzik kieruje parafią św. Floriana, a ks. Piotr Berger został proboszczem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chorzowie Batorym.

Sięgają gwiazd

Chorzowianin 2010-08-04 | Dołącz do dyskusji

Stół z powyłamywanymi nogami – to bułka z masłem. Spróbuj wymówić węgierskie i tureckie językowe łamańce. Dowiedz się, kto stoi za przebudową Stadionu Śląskiego albo jak z kawałka PCV zrobić linoryt. Młodzież z Turcji, Malty, Węgier oraz Słowacji, która zjechała do Chorzowa już wie.

Odliczanie do Off Festival

Chorzowianin 2010-08-04 | Dołącz do dyskusji

Już w czwartek, 5 sierpnia, rusza jeden z największych festiwali muzyki alternatywnej Off Festival. Piątą jubileuszową edycję otworzy koncert Matmos i Ecstatic Sunshine w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach przy Pl. Sejmu Śląskiego 2.

Pożegnanie z Sobiechem. I z Europą?

Chorzowianin 2010-08-04 | Dołącz do dyskusji

Mimo znakomitego początku piłkarze Ruchu nie sprostali Austrii Wiedeń. Porażka 1:3 oznacza, że prawdopodobnie na III rundzie zakończą zmagania w eliminacjach Ligi Europejskiej. Do tego z zespołu odszedł najlepszy napastnik.

Nawigacja po zabytkach, pieszo i on-line

Chorzowianin 2010-08-04 | Komentarzy: 1

Wkrótce powstanie kompleksowy i nowoczesny system informacji o chorzowskich zabytkach. Będzie tradycyjnie i multimedialnie. Zadowoleni mają być zarówno mieszkańcy jak i turyści.

Austria wygrała. Awans ma (niemal) pewny

Chorzowianin 2010-07-30 | Dołącz do dyskusji

Mimo znakomitego początku piłkarze Ruchu nie sprostali Austrii Wiedeń. Porażka 1:3 u siebie sprawia, że prawdopodobnie na III rundzie zakończą zmagania w eliminacjach Ligi Europejskiej.

Dobrze, że... faworytem jest Austria

Chorzowianin 2010-07-29 | Dołącz do dyskusji

- To dla nas bardziej komfortowa sytuacja - mówi Waldemar Fornalik, trener Ruchu. Pierwszy mecz III rundy eliminacji Ligi Europejskiej już w czwartek (29.07.) na Cichej.

Pomagać. Nie tylko bawić się.

Chorzowianin 2010-07-29 | Dołącz do dyskusji

Będą śpiewać, fotografować. Wezmą udział w warsztatach filmowych. Przyjechali tu nie tylko bawić się i uczyć, ale przede wszystkim pomagać. Na chorzowską „Wyspę” zawitali wolontariusze z Ukrainy oraz Niemiec.

Mini zrobi różnicę

Chorzowianin 2010-07-29 | Dołącz do dyskusji

Kierowcy nie przepadają za nim. Zmieniają zdanie, gdy dowiadują się, że są na nim bardzo bezpieczni. Minirondo to pionierskie rozwiązanie, które Chorzów stosuje już od kilku lat. W poniedziałek rozpocznie się budowa szóstego takiego skrzyżowania.

Kosmetyka zmieniła decyzję delegata

Chorzowianin 2010-07-26 | Komentarzy: 1

Pracownicy MORiS-u oraz działacze Ruchu robili wszystko, by mecz „niebieskich” z Austrią Wiedeń, mimo nieprzychylnej opinii delegata UEFA, został rozegrany przy Cichej. Wcześniej pisaliśmy, że chorzowianie musieliby ten mecz rozgrywać w Łodzi albo Sosnowcu.

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.