Andrzej Kotala: Jesteśmy pełni optymizmu

Chorzowianin 2010-11-22 | Komentarzy: 1

Dla Andrzeja Kotali wybory są niewątpliwym sukcesem. Jest zadowolony, że w Radzie Miasta PO zwiększyła liczbę radnych do siedmiu. Najbliższe dwa tygodnie to ciężka praca, spotkania z wyborcami i przekonywanie wyborców. Zobacz najnowszy komentarz video.

Znamy radnych szóstej kadencji

Chorzowianin 2010-11-22 | Dołącz do dyskusji

W Radzie Miasta szóstej kadencji zasiądzie 14 radnych koalicji Wspólny Chorzów, 7 Platformy Obywatelskiej, 3 Prawa i Sprawiedliwości i radna Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Podajemy listę radnych zgodnie z podziałem na listy i okręgi wyborcze.

Jak przebiegały wybory samorządowe?

Chorzowianin 2010-11-21 | Dołącz do dyskusji

Otwarcie lokali, szczątkowe informacje o frekwencji, wiadomość o skradzionej fladze, zdjęcia głosujących kandydatów. Tak relacjonowaliśmy przebieg wyborów samorządowych 2010. Czytaj zapis naszej relacji.

Przedstawiciele naszego okręgu w Sejmiku Wojewódzkim

Chorzowianin 2010-11-21 | Dołącz do dyskusji

W wyborach 21.11 wybraliśmy przedstawicieli do sejmiku województwa śląskiego. Przedstawiamy kandydatów, którzy uzyskali najlepsze wyniki do sejmiku w Okręgu nr 5.

Zatańczyli chodzonego na urodziny rzeźni

Chorzowianin 2010-11-20 | Komentarzy: 1

Dziesięć par zatańczyło poloneza przed zabytkowym budynkiem byłej chorzowskiej Rzeźni. W ten sposób mieszkańcy Chorzowa uczcili 109. rocznicę urodzin jednego z najciekawszych chorzowskich zabytków.

Nie zmarnuj głosu

Chorzowianin 2010-11-20 | Dołącz do dyskusji

Już w najbliższą niedzielę, 21 listopada, odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy zadecydują, kto dostanie się do Rady Miasta i sejmiku wojewódzkiego. Głosować będziemy także na prezydenta Chorzowa.

W pracy widać poświęcenie

Chorzowianin 2010-11-19 | Dołącz do dyskusji

Pracownicy socjalni, organizacje pozarządowe i wolontariusze obchodzili Dzień Pomocy Społecznej. Podczas uroczystości przyznano nagrody prezydenta Chorzowa za szczególne osiągnięcia w realizacji polityki społecznej oraz medale za działalność w dziedzinie społecznej.

Legenda bez końca

Chorzowianin 2010-11-19 | Dołącz do dyskusji

Gerard Cieślik mógł grać dla innych klubów, ale Ruch był dla niego zawsze najważniejszy. Prof. Jerzy Buzek mógł kibicować Azotom lub AKS-owi, lecz wybrał "niebieskich" i pozostał im wierny do dziś. Tych i wielu innych wspomnień wysłuchaliśmy na gali z okazji 90-lecia Ruchu.

Odrobina szaleństwa z klasą

Chorzowianin 2010-11-17 | Dołącz do dyskusji

Pół tysiąca młodych ludzi spotkało się w Chorzowie na corocznym Zjeździe Młodzieży Ewangelickiej. Brali udział w seminariach, warsztatach i koncertach. Sale lekcyjne Słowaka zamieniły się w sale noclegowe, gdzie na materacach nocowała młodzież z całego kraju.

KOKTAJL TYGODNIA (17 listopada)

Chorzowianin 2010-11-17 | Dołącz do dyskusji

Szczypiornistki wygrały arcyważne spotkanie. Wpadki Cleareksu i Alby.

Gala Niebieskich

Chorzowianin 2010-11-17 | Dołącz do dyskusji

W październiku świętowaliśmy stulecie AKS-u Chorzów, na 18 listopada swoją uroczystość zaplanował Ruch. Pierwotnie miała się ona odbyć w kwietniu, ale została przełożona z powodu katastrofy pod Smoleńskiem.

Wirtual pomoże w realu?

Chorzowianin 2010-11-17 | Komentarzy: 1

Są tacy, którzy twierdzą, że kampania w internecie jest skuteczniejsza. Twierdzą, że im więcej znajomych na Facebooku, tym więcej głosów w wyborach. Sprawdziliśmy, jak kandydaci do chorzowskiego samorządu radzą sobie z kampanią w sieci.

Kobieta mnie bije!

Chorzowianin 2010-11-16 | Dołącz do dyskusji

Ręka! Łokieć! Uderz! Kopnij! Odwróć się! Uciekaj! – to nie film akcji, tak podinsp. Marek Sulikowski dopingował kursantki. Zakończył się pierwszy Kurs Samoobrony dla Kobiet zorganizowany przez chorzowski Urząd Miasta i Komendę Miejską Policji oraz Szkołę Policji w Katowicach.

Pożegnanie z radnymi

Chorzowianin 2010-11-12 | Komentarzy: 5

Piąta kadencja Rady Miasta dobiegła końca. Obrady ostatniej, pięćdziesiątej czwartej, sesji odbyły się 10 listopada. Radni i prezydent podsumowali swoją czteroletnią działalność.

Miejskie obchody Święta Niepodległości

Chorzowianin 2010-11-12 | Dołącz do dyskusji

Tradycyjnie już chorzowskie obchody Święta Niepodległości odbył się na Pl. Powstańców Śląskich. Wcześniej w kościele św. Barbary odprawiona została Msza św. w intencji ojczyzny.

Biesiadowali po raz czternasty

Chorzowianin 2010-11-12 | Dołącz do dyskusji

5 godzin wyjątkowej zabawy w przemiłym towarzystwie! Tak wyglądał wieczór 11 listopada w hali MORiS w Chorzowie. Wszystko za sprawą Chorzowskiej Biesiady Rocznicowej, którą zorganizował MORiS oraz Urząd Miasta Chorzów i Związek Górnośląski.

Trzy polskie? Gra o Polsce sto razy lepsza

Chorzowianin 2010-11-11 | Komentarzy: 1

Polka miała męża powstańca. Zaginął. Po kilku latach postanowiła sobie ułożyć życie na nowo. Zakochała się w Niemcu. Wtedy wrócił jej mąż. To jedna z prawdopodobnych historii, która mogła się wydarzyć przed stu pięćdziesięciu laty. Uczniowie III LO musieli decydować, czy być po stronie zaborców czy Polaków.

Biegiem uczcili niepodległość

Chorzowianin 2010-11-11 | Dołącz do dyskusji

W roku poświęconym Fryderykowi Chopinowi oraz w rocznicę zbrodni w Katyniu, AZSO nr 1 zaprosił uczniów chorzowskich szkół na IX Chorzowski Bieg Niepodległości. - To oryginalna lekcja historii - przyznaje Krystian Kazimierczuk, organizator biegu.

Nie minie jak deszcz

Chorzowianin 2010-11-08 | Dołącz do dyskusji

- Te dwie granitowe płyty nazywane są miejscem upamiętnienia. Tak naprawdę to jest pomnik, który postawili artyście jego fani - tak Jacek Kiciński, rzeźbiarz mówił podczas uroczystego odsłonięcia miejsca upamiętnienia Mirosława Breguły na pl. Piastowskim.

Pielęgnowali małżeńskie więzy

Chorzowianin 2010-11-08 | Dołącz do dyskusji

„… i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to, że Cię nie opuszczę aż do śmierci”. Niezmiennie, dozgonnie, po życia kres przysięgają sobie zakochani. Teraz tylko miód. Ale życie pisze swoje scenariusze…

Młodzież pozytywnie nakręcona

Chorzowianin 2010-11-08 | Komentarzy: 2

- Jesteśmy Fresh, bo mamy świeże pomysły, power i chęć do działania – mówi Aneta Stefanowicz z nowopowstałej grupy Fresh Event, działającej przy Dziennym Ośrodku Socjoterapii dla Dzieci i Młodzieży w Chorzowie II.

Ruch pokonał mistrza Polski!

Chorzowianin 2010-11-07 | Dołącz do dyskusji

„Niebiescy” w pełni zrewanżowali się za porażkę w poprzednim sezonie. Przez cały mecz grali konsekwentnie i zasłużenie zdobyli trzy punkty.

Szyb w prestiżowym gronie!

Chorzowianin 2010-11-04 | Komentarzy: 2

Obiekty znajdujące się na Szlaku Zabytków Techniki odwiedza ponad pół miliona turystów rocznie. W poczet ponad trzydziestu unikalnych miejsc Górnego Śląska, dołączyła dziś wieża wyciągowa Szybu Prezydent w Chorzowie.

Przepytujemy kandydatów na prezydenta

Chorzowianin 2010-11-04 | Dołącz do dyskusji

Jerzy Bogacki, Marek Kopel, Andrzej Kotala, Maria Nowak, Cezary Stryjak i Grzegorz Tkacz. Sześciu kandydatów ubiega się o urząd prezydenta Chorzowa. Zobacz, jaki mają program wyborczy i co chcą zmienić w mieście. [TV]

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.