Festiwal Nauki dobiegł końca

Chorzowianin 2010-03-15 | Dołącz do dyskusji

Światłoterapia szansą leczenia nowotworów? Skąd wzięły się diamenty? Po co rybom pęcherz pławny? – to tylko kilka spośród licznych pytań, na które odpowiedź znaleźli uczestnicy zakończonego w sobotę, II Chorzowskiego Festiwalu Nauki.

Dramat Niedzielana

Chorzowianin 2010-03-11 | Dołącz do dyskusji

Miał poprowadzić Ruch do pucharów, może nawet... do mistrzostwa. Tymczasem nie ma pewności, czy jeszcze zobaczymy go w niebieskich barwach. W sobotnim spotkaniu z Zagłębiem Lubin Andrzej Niedzielan doznał kontuzji, po której na jakiś czas o futbolu musi zapomnieć.

Mądrości na co dzień!

Chorzowianin 2010-03-10 | Dołącz do dyskusji

Likwidacja Ośrodka Wczesnej Rehabilitacji Dziecięcej w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii, wprowadzenie zakazu palenia papierosów i innych wyrobów tytoniowych w obrębie przystanków komunikacji miejskiej na terenie Chorzowa. To niektóre z uchwał podjętych podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Skreczologia historyczna

Chorzowianin 2010-03-10 | Komentarzy: 1

FESTIWAL NAUKI: Wrocławski artysta Łukasz L.U.C Rostkowski udowodnił, że historia może stać się pretekstem do niecodziennych muzycznych poszukiwań. KOncert odbył się w czwartek w ChCK.

Sześć dni z nauką

Chorzowianin 2010-03-10 | Dołącz do dyskusji

37 wykładów plenarnych, 76 warsztatów, 7 konferencji, 2 koncerty, 8 wycieczek, konkursy o zasięgu miejskim i regionalnym. Trwa II Chorzowski Festiwal Nauki.

Kobiety w Ruchu Chorzów

Chorzowianin 2010-03-08 | Komentarzy: 1

Kobieta na kierowniczym stanowisku klubu piłkarskiego? W Chorzowie okazuje się, że to strzał w dziesiątkę. W dniu święta pań zapraszamy do obejrzenia rozmowy z kobietami, które rządzą w Ruchu: Katarzyną Sobstyl, prezesem i Marzeną Mrozik, dyrektorem ds. marketingu [TV].

II Festiwal Nauki rozpoczęty!

Chorzowianin 2010-03-08 | Dołącz do dyskusji

Wykłady, warsztaty, pokazy, prezentacje, dyskusje panelowe, konkursy i wycieczki. Od 8 do 13 marca nasze miasto zostanie szczelnie wypełnione nauką. Ruszył II Chorzowski Festiwal Nauki [TV].

MDK czyli Muzyczny Dom Kultury

Chorzowianin 2010-03-04 | Dołącz do dyskusji

Nieważne, czy chcesz sklejać coś z niczego, tworzyć własną partyturę, pójść do kina, albo do teatru. Gdziekolwiek, byś się nie ruszył, masz do czynienia z muzyką. Pamiętali o tym organizatorzy zajęć zimowych w Młodzieżowym Domu Kultury. Muzyka wypełniła je całkowicie. W Roku Chopinowskim nie mogło być inaczej.

Boczna jest boczna

Chorzowianin 2010-03-04 | Komentarzy: 1

Właściciele sklepów w pasażu handlowym przy ul. Bocznej boją się o swoje mienie i zdrowie. - Tu jest niebezpiecznie. Niemal co dwa tygodnie dochodzi do jakiegoś zdarzenia. Nie brakuje zuchwałych kradzieży – mówią sklepikarze.

Islandzki blues w Batorym

Chorzowianin 2010-03-03 | Dołącz do dyskusji

Połączenie islandzkiego folku i najbardziej klasycznego, niemal archetypicznego delta bluesa, niemożliwe? Bluesowe songi wyśpiewywane w języku krainy fiordów mało wiarygodne? Nic z tych rzeczy. 24 lutego ET Tumason zagrał w Chorzowie.

Chorzowianka mistrzynią Europy!

Chorzowianin 2010-03-03 | Dołącz do dyskusji

Dotychczas na hasła „biathlon” i „Chorzów” odzew był jeden: Tomasz Sikora. Wkrótce może się to zmienić. Za sprawą Moniki Hojnisz, zawodniczki z naszego miasta, która została właśnie mistrzynią Europy juniorek!

Bilet psychofizyczny

Chorzowianin 2010-03-02 | Dołącz do dyskusji

Współpraca rodziła się bólach, obie strony natrafiły na problemy, wzięły na siebie dodatkową odpowiedzialność. Ale wierzą, że było warto. Efektem porozumienia Ruchu Chorzów z Teatrem Rozrywki jest „Wspólny bilet” - na mecz piłkarski i na spektakl teatralny [TV].

Polska - Rosja: kibice utworzą flagę

Chorzowianin 2010-03-02 | Dołącz do dyskusji

Od piątku, 5 marca, można już będzie kupować bilety na arcyciekawie zapowiadający się mecz piłkarek ręcznych. Ostatniego dnia miesiąca w chorzowskiej hali MORiS reprezentacja Polski zmierzy się z Rosją - aktualnymi mistrzyniami świata. Stawką będą punkty eliminacji ME 2010.

Co za start!

Chorzowianin 2010-02-28 | Dołącz do dyskusji

Ruch pokonał Arkę Gdynia 3:0 w pierwszym meczu rundy wiosennej. Mecz był rozgrywany w nietypowych warunkach. Pierwszy raz w historii ekstraklasy, na sztucznej murawie.

Jazz znad fiordów

Chorzowianin 2010-02-25 | Dołącz do dyskusji

Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników wyrafinowanej muzyki. Rebekka Bakken, piękna norweska piosenkarka jazzowa, kompozytorka i autorka tekstów w Polsce zagra tylko trzy koncerty. Jeden z nich już w najbliższą sobotę w Chorzowie!

Ruch i Arka - znajomi z... Turcji

Chorzowianin 2010-02-25 | Komentarzy: 2

Już tylko godziny dzielą nas od wznowienia rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy. „Niebiescy” rozpoczną tegoroczne zmagania w Gdyni. W nietypowych warunkach.

Budżet Chorzowa 2010

Chorzowianin 2010-02-24 | Dołącz do dyskusji

Budżet miasta jest przyjętym planem spodziewanych w ciągu roku dochodów i określeniem sposobów ich wydatkowania. Podział środków finansowych, będących własnością miasta, jest jedną z najważniejszych decyzji władz samorządowych, wyrażającą ich politykę społeczno-gospodarczą.

Będzie piękna jak dawniej

Chorzowianin 2010-02-23 | Dołącz do dyskusji

Zabytkowa wieża kominowo-wodna stojąca na terenie Zespołu Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich to jeden z charakterystycznych elementów krajobrazu Chorzowa. Obiekt przez lata niszczał. W końcu doczeka się renowacji.

Kutz otwarł pamięć

Chorzowianin 2010-02-23 | Dołącz do dyskusji

Marzenie o pisaniu zbierało się w nim od najmłodszych lat, ale do debiutanckiej książki dojrzewał długo. - Śląsk ze swoją historią to piąta strona świata – mówił Kazimierz Kutz, reżyser, senator, pisarz podczas promocji swojej debiutanckiej powieści „Piąta strona świata” [TV].

Opłaci się wygrywać!

Chorzowianin 2010-02-23 | Dołącz do dyskusji

Tauron Polska Energia kontynuuje współpracę z chorzowskim Ruchem. Koncern został strategicznym sponsorem „niebieskich” do końca 2010 roku! Jego różowe logo znajdzie się na koszulkach, ale... nie kosztem serca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

ZLIN (Czechy)

Chorzowianin 2010-02-21 | Dołącz do dyskusji

Obecnie miasta najściślej współpracują w dziedzinie kultury i sportu. W wymianie uczestniczą chorzowskie chóry Lutnia i chór parafii augsbursko-ewangelickiej, szkoła muzyczna, kluby piłki nożnej Stadion Śląski i Ruch Chorzów oraz domy kultury i oddział chorzowski PTTK.

TARNOPOL (Ukraina)

Chorzowianin 2010-02-21 | Dołącz do dyskusji

Tarnopol to miasto, które jako ostatnie do tej pory podpisało umowę o bliźniaczej współpracy. Motorem napędowym porozumienia miast była bliska współpraca tarnopolskiej Fortecy i chorzowskiej Wyspy, organizacji, które zajmują się wspieraniem dzieci.

CREIL (Francja)

Chorzowianin 2010-02-21 | Dołącz do dyskusji

W roku 2000 władze miasta Creil wystąpiły do władz Chorzowa z listem intencyjnym nawiązania współpracy. Rok później podpisane zostało ramowe porozumienie o współpracy, które umożliwiło rozpoczęcie formalnej wymiany pomiędzy instytucjami obu miast.

ISERLOHN (Niemcy)

Chorzowianin 2010-02-21 | Dołącz do dyskusji

Kontakty między Chorzowem a Iserlohn rozpoczęły się w 2003 roku. Miasto Iserlohn położone w Północnej Nadrenii Westwalii i wyraziło wtedy intencję nawiązania kontaktów partnerskich z polskim miastem położonym na terenie Śląska.

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.