Kolekcjonerka złota

Chorzowianin 2010-09-07 | Dołącz do dyskusji

Ten rok jest dla Moniki Hojnisz wyjątkowo udany. Po zdobyciu mistrzostwa Europy juniorek w biathlonie, w zimowej i letniej odmianie, chorzowianka przygotowuje się do letnich mistrzostw świata. A na początku września została multimedalistką mistrzostw Polski.

Z sąsiedzką wizytą w Chorzowie

Chorzowianin 2010-09-07 | Dołącz do dyskusji

Część ma polskie korzenie, u niektórych zwyciężyła ciekawość i chęć poznania sąsiadów zza wschodniej granicy. W Chorzowie gościła młodzież z Gimnazjum an der Stenner z partnerskiego miasta Iserlohn.

Dobra praktyka zdała egzamin

Chorzowianin 2010-09-07 | Dołącz do dyskusji

Naukę w chorzowskich szkołach rozpoczęło ponad 17800 uczniów. Liczba ta maleje z roku na rok. Kurczy się ilość oddziałów. Utworzono za to klasę pierwszą złożoną z samych sześciolatków. W poniedziałek uroczyście rozpoczęto rok szkolny w mieście. [TV]

CHORZOWSKA LIGA FUTSALU

Chorzowianin 2010-09-06 | Dołącz do dyskusji

Chorzowska Liga Futsalu powstała w 2000 roku. Wtedy chorzowskie drużyny rozegrały pierwsze mecze w hali przy ul.Dąbrowskiego. Potem rozgrywki przeniosły się do nowo wybudowanego Kompleksu Sportowego "Hajduki" przy ul.Granicznej. W pierwszym sezonie wystartowały 32 drużyny podzielone na 2 grupy, z których w następnym sezonie utworzono trzy ligi.

Skok na batoniki

Chorzowianin 2010-09-06 | Dołącz do dyskusji

12 lat więzienia grozi 21-letniemu mężczyźnie, który w sobotę groził sprzedawcy rozbitą butelką w sklepie spożywczym w Chorzowie Batorym. Zatrzymali go policjanci z komisariatu I. Napastnik zdołał ukraść... kilka batoników.

Lwi taniec rozkołysał ChCK

Chorzowianin 2010-09-06 | Dołącz do dyskusji

Argentyńskie tango, udmurckie pieśni z akompaniamentem gęśli kreź i SIMB czyli afrykański rytualny taniec lwa. W sobotę w Chorzowskim Centrum Kultury odbył się koncert galowy zamykający XXIII Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny.

„Hat-trick” Agnieszki Gortel!

Chorzowianin 2010-09-06 | Dołącz do dyskusji

Piła znów okazała się szczęśliwa dla biegaczki TS AKS Chorzów. Po raz trzeci z rzędu była najlepsza na mistrzostwach Polski w półmaratonie (21,097 km). Przy okazji ustanowiła rekord życiowy.

Jak zamienić węgiel w ciepło i prąd?

Chorzowianin 2010-09-05 | Dołącz do dyskusji

Jedna z najnowocześniejszych elektrociepłowni węglowych w Europie w sobotę przeżywała prawdziwe oblężenie. Ponad stu miłośników architektury przemysłowej przyszło obejrzeć, jak działa elektrociepłownia Chorzów Elcho.

Piknik w słonecznej Republice

Chorzowianin 2010-09-04 | Dołącz do dyskusji

- Przez ostatnie dni z niepokojem spoglądaliśmy w pochmurne niebo, dziś pięknie świeci nam słońce – witała gości Lidia Nastuła, dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Republika” w Chorzowie. W piątek, 3 września, odbył się XV Piknik z Republiką.

Kolejne nowe boisko otwarte

Chorzowianin 2010-09-02 | Dołącz do dyskusji

-Tu jeszcze niedawno był hasiok. Teraz jest nowoczesne boisko – mówił dziś Norbert Gallus, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej przy ul. Hajduckiej. Zobacz, jak wygląda mapa nowych chorzowskich boisk.

Czego z ceramiki robić nie wolno

Chorzowianin 2010-09-01 | Dołącz do dyskusji

W Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie trwa wystawa pochodzącego z Bolesławca artysty rzeźbiarza Czesława Matyjewicza. Wernisaż odbył się w czwartek, 26 sierpnia.

Rocznica wybuchu II wojny światowej

Chorzowianin 2010-09-01 | Dołącz do dyskusji

Z okazji 71. rocznicy agresji Hitlerowskiej i napaści Sowieckiej na Polskę złożono kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Polskich przy ul. Śląskiej.

Przechodź na zielonym

Chorzowianin 2010-09-01 | Dołącz do dyskusji

Rok szkolny rozpoczęty. Policjanci i strażnicy miejscy będą przypominać najmłodszym i ich rodzicom o tym jak poruszać się bezpiecznie na drodze. Funkcjonariusze apelują – pamiętajmy o elementach odblaskowych.

Brunondol i Jahranek na podium

Chorzowianin 2010-08-31 | Dołącz do dyskusji

Raz pierwsze miejsce i dwa razy drugie. To bilans policjantów z chorzowskiego zespołu konnego, którzy 28 sierpnia w czeskiej Ostrawie wzięli udział w XIII Międzynarodowym Turnieju Policji Konnej.

W jedynce sala na szóstkę

Chorzowianin 2010-08-31 | Dołącz do dyskusji

Miejscy urzędnicy jak co roku sprawdzali, jak szkoły przygotowane są do rozpoczęcia roku szkolnego. Dziś między innymi prezydent Marek Kopel oglądał nową salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 1. To największa tegoroczna inwestycja oświatowa w mieście.

Powakacyjne obrady

Chorzowianin 2010-08-31 | Dołącz do dyskusji

Podczas ostatniej sierpniowej sesji Rady Miasta przyjęto szereg uchwał dotyczących przyznania dofinansowania prac konserwatorskich. Radni zgodzili się również na nieodpłatne przejęcie na własność miasta nieruchomości przy ul. Jana Sobieskiego 3.

Po sąsiedzku: Walczyli w błocie

Chorzowianin 2010-08-31 | Dołącz do dyskusji

Samochody terenowe, quady, kilka godzin jazdy, 40 zawodników z całej Polski. Zakończyły się III Mistrzostwa Śląska Off-road rozgrywane na świętochłowickim torze „Ajska”.

Filowany wieprzek górą!

Chorzowianin 2010-08-30 | Dołącz do dyskusji

Sznity z hekele, salceson szlachecki, necówka i kopalnioki. Na samą myśl aż ślinka cieknie. W niedzielę w Skansenie odbył się Jarmark Produktów Tradycyjnych. O prestiż i uznanie smakoszy walczyło ponad czterdzieści producentów tradycyjnej żywności z całego województwa.

Przyjaciele zwierzaków

Chorzowianin 2010-08-30 | Dołącz do dyskusji

- Jeśli uratujemy jednego psa, nie uratujemy świata, ale możemy uratować świat dla tego jednego psa – mówi Janusz Rubisz, wolontariusz „Greenpeace Polska”. W sobotę 21 sierpnia na łące obok popularnego „kapelusza” w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku odbył się piknik fundacji „Przyjaciele dla zwierząt”.

Punkt był w zasięgu

Chorzowianin 2010-08-30 | Dołącz do dyskusji

- Sporo zdrowia zostawiliśmy na boisku, fragmentami dobrze to wyglądało, ale... to jest piłka. Liczą się bramki, liczy się to, co wpadnie. Górnik był o tę jedną bramkę lepszy - podsumował 93. Wielkie Derby Śląska Waldemar Fornalik. Jego podopieczni przegrali w Zabrzu 0:1.

Andrzej Kosma 1954-2005

Chorzowianin 2010-08-26 | Dołącz do dyskusji

Często zastanawiamy się w redakcji, jak skomentowałby jakąś bieżącą sytuację, gdyby wciąż był z nami. Raz po raz przywołujemy go też w licznych anegdotach, które zostały nam po nim w pamięci, odnajdujemy jego ślady w archiwalnych zszywkach naszego tygodnika... 23 sierpnia upłynęła piąta rocznica śmierci Andrzeja Kosmy, pierwszego redaktora naczelnego „Chorzowianina”.

Modelowa transakcja

Chorzowianin 2010-08-26 | Dołącz do dyskusji

Dobry interes jest wtedy, gdy obie strony są zadowolone, a tak jest w tym przypadku - podkreślał Janusz Paterman, członek Rady Nadzorczej Ruchu. W zeszłym tygodniu „niebiescy” podzielili się z Grunwaldem Ruda Śląska pieniędzmi z transferu Artura Sobiecha do Polonii Warszawa.

Święto piwa już w weekend

Chorzowianin 2010-08-26 | Komentarzy: 1

Po raz kolejny Tyskie zaprasza na największy piwny festiwal w Polsce! Już po raz 10. Śląsk zamieni się w najbardziej piwną krainę w Polsce. Od piątku 27 sierpnia przez 3 dni na chorzowskich Polach Marsowych Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku odbędzie BeerFest 2010.

Świętochłowice go porywają

Chorzowianin 2010-08-25 | Dołącz do dyskusji

Zastępca prezydenta Chorzowa ds. technicznych Jan Michalik chce zostać prezydentem. Po sąsiedzku, w Świętochłowicach.

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.